Opel-Honda modelleri karşılaştırması

Hangi model

• Kullanılan toplam oy
    120
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek istediklerinizle dedikleriniz arasında fark var, yazdıklarınız maksadını aşıyor. Honda gerçekten kaliteli firmaymış demek isterken Opel'den 1 gömlek üstündür yazıyorsunuz. Honda ile ne kadar içli dışlı olduğumu söyleyeyim, Honda ile tanışmam 1999 yılında Civic ile oldu, Opel ile tanışmam 2004 yılında Corsa ile oldu, yani Opel'dan çok daha önce Honda ile tanışmışlığım var. Honda'ya hiç bir zaman kötü arabadır ya da Opel'den kötüdür, ya da Opel muhteşem arabadır, Honda'dan 1 gömlek üstündür de demedim, sadece sizin gibi tersini iddia edenlere, kişilerin görüşlerine saygı duymalarını, anket sonuçlarının gerekli cevabı verdiğini yazdım. Bu anketi açma sebebim, Civic sedan-Astra sedan karşılaştırması sonucunda (ki ben de oyumu Civic'e vermiştim) Honda'nın Opel'den daha iyi olduğunun iddia edilmesiydi. Ben de eğer öyle olsaydı Honda'nın tüm modellerde Opel'den üstün olması gerektiğini yazmıştım, netekim anket sonuçları da benim yazdıklarımla paralel oldu. Opel fanatikliğine gelirsek, bunun ankete etkisi minimal düzeydedir. Eğer büyük ölçüde etkisi olsaydı S2K ve Civic sedan da bundan nasibini alırdı. Tekrar yazıyorum, firmalar dönem dönem bazı segmentlerde rakibine oranla daha iyi araç çıkartabilir, ancak bu üstünlük sadece o araç için geçerlidir, bunu firma olarak o bundan üstündür diye yorumlamak doğru olmaz. Ne Opel'in, ne Honda'nın, Hyundai'nin Genesis modeline rakip bir modeli yok, Hyundai Opel ve Honda'dan daha iyi bir marka mı şimdi? Eğer insanlara biraz saygınız var ise artık bir şey yazmayın ve bırakın anket sonuçları anlatacağını anlatsın. Sadece başlıktan ibaret bir anket açmak teknik olarak mümkün değil maalesef, olsaydı açardım.

S2k ve Civic Sedan zaten farkını bariz ortaya koyanlar. Bugün S2k hayali kurmayan insan gormedim duymadım. Astra Sedanın kaybetmesındekı en buyuk sebep de sedanın arka bagaj-stop-tampon üçlüsü. Bun modeller mutlak kaybedecek olanlardı zaten. Ayrıca konuya başka bir açıdan bakarsak bir çok büyük firma kısıtlı sayıda model üretıyor. bknz; audi bmw (mercedes de bagajı 30cm kısaltıp model adını değiştirmese bu listede olacaktı) bunu da hyundai örneğinize cevap olarak görüyorum. Bir firmanın çok sayıda model üretıp yok satıyor olması o modelin markanın araçlarının kaliteli olduğu anlamına gelmez. Bugun trafikte belki en çok araç clio sedan, albea, hyundai accent iken, üçü de birbirinden beter araçlardır kanaatimce. Herkese saygım sonsuz ama bana saygı duymayana değil. Saygısız olduğumu da nerden hangi mesajımdan çıkardınız. Ben asıl yaptığınızı saygısızlık alıyorum. Sizin aradığınız gerçek görüşler değil, beklediğiniz yönünde cevaplar. iyi günler diyorum.

bu altını çizdiğim cümleleri de ben size yazmış olsaydım muhtemelen banlanırdım değil mi. Ne kadar adil

Son düzenleme:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S2k ve Civic Sedan zaten farkını bariz ortaya koyanlar. Bugün S2k hayali kurmayan insan gormedim duymadım. Astra Sedanın kaybetmesındekı en buyuk sebep de sedanın arka bagaj-stop-tampon üçlüsü. Bun modeller mutlak kaybedecek olanlardı zaten. Ayrıca konuya başka bir açıdan bakarsak bir çok büyük firma kısıtlı sayıda model üretıyor. bknz; audi bmw (mercedes de bagajı 30cm kısaltıp model adını değiştirmese bu listede olacaktı) bunu da hyundai örneğinize cevap olarak görüyorum. Bir firmanın çok sayıda model üretıp yok satıyor olması o modelin markanın araçlarının kaliteli olduğu anlamına gelmez. Bugun trafikte belki en çok araç clio sedan, albea, hyundai accent iken, üçü de birbirinden beter araçlardır kanaatimce. Herkese saygım sonsuz ama bana saygı duymayana değil. Saygısız olduğumu da nerden hangi mesajımdan çıkardınız. Ben asıl yaptığınızı saygısızlık alıyorum. Sizin aradığınız gerçek görüşler değil, beklediğiniz yönünde cevaplar. iyi günler diyorum.

bu altını çizdiğim cümleleri de ben size yazmış olsaydım muhtemelen banlanırdım değil mi. Ne kadar adil

Amacım banlamak olsaydı şimdiye kadar çoktan banlardım, şahsıma veya herhangi bir forum üyesine kişisel bir saldırı olmadığı sürece kimseyi banlama amacında değilim, şimdiye kadar da bu yönde bir uygulamamız olmadı.

Ben ifade ettiğinizin tam aksine gerçek görüşler arıyorum, başkasının verdiği oyları kendi mantığıyla yorumlayıp kendine göre gerçekler çıkaranların fikirlerini değil, gerçekleri.

Bu arada ya mesajlarımı üstünkörü okuyorsunuz ya da anlatmak istediklerimi anlamıyorsunuz. Benim yazdıklarıma cevaben yazma niyetinde olduğunuzu görüyorum ama siz yazdıklarıma cevaben tamamen alakasız şeyler yazıyorsunuz.

Bir konuya daha deyineyim, ben her koşulda GT'yi S2K'e tercih ederim. GT'nin maalesef piyasada fazla bulunmamasından dolayı yeterince tanınmama gibi bir sorunu var.

Son olarak da o altı çizili kelimeleri sizin bana yazma gibi bir durumunuz maalesef olamaz, çünkü en başından beri yazdıklarımı sizin yazdıklarınıza cevaben yazıyorum. Saygısızığı da nerede yaptığınızı hatırlatayım ve hatta o mesajı da açayım.

"honda modellerı eger opel forumunda bıle gerçekten bu kdr çok oy alabılıyorsa, açık ve net ki honda opelden bir gomlek ustun"

Bana göre bu mesaj, bu ankete oy veren tüm üyelere yapılmış bir saygısızlıktır.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
konu nerelere gitmiş...

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Japon sandallarında ne bulunur anlamam. Zevk meselesi, herkese sonsuz saygım var, sonuçta parasıyla, ama şunlar bir gerçek: İşçilik desen yok, kasa sağlamlığı desen yok, malzeme kalitesi yok, yüksek hızda yola yapışma desen yok, yakıt desen fazla yakıyor, konfor yok, yalıtım yok, fiyatlar hiç etmeyecek kadar fazla, motoru hiç sorun çıkarmıyormuş falan hadi ona tamam,

ama hiç sorun çıkarmasın diye de 120'den sonra yolda gezen kağıt gibi bir tenekeyede binmem açıkçası..

Son düzenleme:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, daha fazla uzamadan kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...