Opel Corsa Swing Sorun

hikmetd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar,

Yeni bir araç alarak aranıza katıldım.
1998 model Opel Corsa Swing 1.4
Araç 110.000 km.'de ve aynı zamanda 2.000 km. önce Atiker marka tüp takılmış.

Almadan bir iki ustaya götürüp baktırdım, hepsinden de geçti ama bir iki sıkıntısı var sizinle paylaşmak istediğim.

1. Yolda giderken aşağı yukarı 10 saniyeliğine arıza lambası yanıp sönüyor (yarım saat-bir saatte bir)
2. Yavaşlarken ve dururken ön takımdan bir gıcırtı sesi geliyor.
3. Özellikle 90 km. üzerine çıkınca araba titriyor.
4. Üç kez başıma gelen bir olay, yüksek hızda (90-100 km.) giderken motor aniden stop ediyor. Arabayı durdurmadan devam ediyorum, gaza dokunuyorum ve üç-beş saniye sonra kendi kendine çalışıyor (kontağı yeniden çevirmiyorum)

İlk aracım olduğundan hayli acemiyim. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar,

Yeni bir araç alarak aranıza katıldım.
1998 model Opel Corsa Swing 1.4
Araç 110.000 km.'de ve aynı zamanda 2.000 km. önce Atiker marka tüp takılmış.

Almadan bir iki ustaya götürüp baktırdım, hepsinden de geçti ama bir iki sıkıntısı var sizinle paylaşmak istediğim.

1. Yolda giderken aşağı yukarı 10 saniyeliğine arıza lambası yanıp sönüyor (yarım saat-bir saatte bir)
2. Yavaşlarken ve dururken ön takımdan bir gıcırtı sesi geliyor.
3. Özellikle 90 km. üzerine çıkınca araba titriyor.
4. Üç kez başıma gelen bir olay, yüksek hızda (90-100 km.) giderken motor aniden stop ediyor. Arabayı durdurmadan devam ediyorum, gaza dokunuyorum ve üç-beş saniye sonra kendi kendine çalışıyor (kontağı yeniden çevirmiyorum)

İlk aracım olduğundan hayli acemiyim. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla
Sn Demir . Soyad daşım öncelilke çok acilen stop etme problemini hallet yada hallettir . Bu sorun aracının hava alma deliğinin aracının ön rüzgar alan yere çevrilmiş olmasından iler geliyor. Çözüm hava alan yerin yönünün motor tarafına çevrilmesidir vede kesin çözümdür . Allah esirgesin kaza bile yaptırır bu problem . Diğerlerinide peyderpey halledersin

hikmetd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sn Demir . Soyad daşım öncelilke çok acilen stop etme problemini hallet yada hallettir . Bu sorun aracının hava alma deliğinin aracının ön rüzgar alan yere çevrilmiş olmasından iler geliyor. Çözüm hava alan yerin yönünün motor tarafına çevrilmesidir vede kesin çözümdür . Allah esirgesin kaza bile yaptırır bu problem . Diğerlerinide peyderpey halledersin

Öncelikle çok teşekkür ederim yanıtınız için.
Affınıza sığınarak sorayım, dediğim gibi ilk aracım olduğundan çok acemiyim bu hususta.
Acaba bu arızanın giderilmesinin bedeli ne kadar olabilir? Bir tahmininiz var mı?
Ve diğer sorunlarla ilgili bir yorumunuz var mı?

Şimdiden sağolun

Saygılar