Opel Corsa D 2011 1.2 Multimedia Öneri

edinaltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce 2011 model 1.2 opel corsa d sahibi oldum. Konsol kısmında pekde tatmin etmeyen bir görüntü ve kullanım var. Geri görüş kamerası ve multimedia özellikli bir cihaz arıyorum. Aliexpress üzerinden almayı düşünüyorum tr'de pahalı olabileceği için. Maalesef internet araştırması yaptığımda hiç bir sonuç elde edemedim. Yurtdışından getirdiğimiz ürünün konsola uyacağı da muamma olduğu için daha önceden bilgi sahibi olan birileri vardır ümidiyle sizlere yazmak istedim.

Bütçe konusuna takılmıyorum. Ancak işlemi görmesi yettiği içinde pek bir artısı olmaması durumunda en pahalısını alacağım diye de düşünmüyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@edinaltun hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz saygılar sunuyorum. Multimedya konusunda bence Türkiye'de satılan ürün ve donanımları tercih etmelisiniz. Bunun en önemli sebebi öncelikle garanti ve destek konusu hocam. Diğer bir konuysa yurtdışı alışveriş limiti yanlışım varsa düzeltin 20 dolara düşürüldü diye hatırlıyorum. Kutu üzerine 20 dolar yazdırsanız bile riske gireceksiniz.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim size naçizane önerim android işletim sistemli (minimum android sürümü 5.1 lollipop olmalı), minimum 1gb samsung ram'a ve 16gb hafızaya sahip, işlemcisi de en az dört çekirdekli olan bir cihaz almanız olacaktır.
Gözlemlediğim kadarı ile piyasada satılan çoğu cihaz bu özelliklerde ve fiyatları da 1500-2000tl aralığında. Aliexpresste satılan cihazlar biraz daha gelişmiş. Mesela tr'de yukarıda belirttiğim özelliklere sahip aynı cihazı Aliexpresste aradığımda karşıma çıkan ürün, 2gb ram, 8 çekirdekli işlemci, nougat android sürümü ve 32 ya da 64gb depolama alanı ile tr'dekinden çok ilerde.

Ama aliexpressten alma konusunda @Hasip beye katıldığımı belirtmek istiyorum.
Aliexpreste garanti veriyorlar mı bilmiyorum ama veriyorlarsa bile bir sıkıntı yaşandığında, çözüm aylar sürebilecektir. Kargo süreleri malum 30/50gün...

Tr'de garantili cihaz almanız durumunda hiç yoktan bir muhatap bulma ihtimaliniz var. Ben adana'da montaj yaptırdığım yerde birebir cihaz değişimi yaptırmıştım mesela..

Değişim işlemini aliexpreste yapmak demek minimum 3 ay (1ay cihaz, 1ay cihaz iade, 1 ay yeni cihaz) beklemek demek.

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz arkadaşın aracı için aliexpressten dikiz aynası şeklinde olan cihazlardan aldık. Hem sürüş kamerası var hem multimedya. Tabi benim için çok kullanışlı değil ama o memnun. Android yüklü içerisinde. Geri görüş kamerası, gps anteni vs herşeyi var. Hatta sürüş kamerası aynı anda hem arkayı hem önü kayıt ediyor. Yazılımsal olarak benim androidli cihazdan bu noktalarda artıları var. Kendi dahili pili de olduğu için hem kayıt bir süre daha devam ediyor hem de ilk açılış diye bir bekleme süresi yok. Fakat dediğim gibi, gerek cihazın konumu gerekse de ekran boyutu olarak benim için tercih edilmeme sebebidir..
Eğer aliexpress teki yazılandan farklı özellikte çıkarsa, iade hakkı var. Tabi bu durumda süre problem haliyle. Ama arkadaşların dediği gibi çok daha iyi cihazlar çok daha ucuza çinde maalesef..
Benim yeni favorim astra j için tesla tip diye geçen model. Gerçekten muazzam görünüyor. Ben biraz büyük ekran hastasıyım [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
https://m.tr.aliexpress.com/item/32...11_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32856863895

Screenshot_20180319-215626.png
Linkteki cihazdan bi tane alsak pişman eder mi acaba. Ram 1gb 4 çekirdekli işlemci ve 32gb hafızası var 1200tl vergi hariç. Ama arayüzü biraz kötü gibi. Diğer dikey ekranlılar da vergi hariç 2200tl civarında.

Bu dikey ekranların muhtenel dezavantajından bahsetmek istiyorum. 7" cihazlarda cihazın ön konsola eğimli yerleşiminden dolayı, gündüzleri ekranda parlama sorunu oluyordu. Bu dikey ekranın yerleşimi daha açılı olduğundan, ekran gündüzleri daha fazla parlayacaktır. Mesela bendeki 10" cihazda
unnamed.jpg
daha dik yerleşimi sayesinde parlama pek olmuyor.

Yalnız benim cihaz da çok tipsiz :) fakat dikey ekrandan daha fonksiyonel. Nedeni de yatay ekran olması sebebi ile 7" teki gibi ekranın tamamının kullanılabilir olması. Dikey ekranda aktif kullanılabilir bölge ekranın ortadaki 7"lik yatay kısmı. Ekranın geri kalan alt ve üst kısımlarda klima vb arayüzleri sabit. En ideali 7"ler bence. Kafamdaki fikirde 10" i 7" ile değiştirmek ama 7" artık bana çok küçük gelecek muhtemelen...

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şu an hayalim tesla model hocam :)