Opel corsa 2020 Motor ikaz ışığı sorunu

melek

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Yeni araç aldım opel corsa 2020. şu an 800 km, de ama motor ikaz ışığı yanıyor. Biraz araştırmama göre bu hata kodu beş yıllık araçlarda olabilecek bi hatayken böyle bir şey olması normal mi? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servise götürüp makineye bağlatın.
Sonuçta aracınız garanti kapsamında
Motor ikaz ışığı arıza anında da yanar 5 yılı 10 yılı şeklinde bir süre maalesef yok.

melek

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Anladım. Teşekkür ederim cevabınız için.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

EzgiK

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Opel araçların birçoğunda olan kronik bir olay demişti bizim ustamız. Katalizör/katalitik konvertör kaynaklı olduğunu da eklemişti. Fakat yukarıdaki arkadaşın dediği gibi madem garantisi var ihmal etmeyin, başka ciddi bir problem olabilir.

• Beğen
Tepkiler: melek ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Anladım. Teşekkür ederim cevabınız için.
Arıza kodunu bize bildirin çözüm bulalım ama aray üstadın dediği gibi arıza her yıl modelde sıfır araçta bile verebilir önemli olan içeriktir zaten garanti varsa götürüp bırakın halletsinler sizede o durumda araç tahsil ederler aracınız yapılana kadar yanlız arıza kodunu ısrarla isteyin başların savmasınlar sildik diyip yollarlar

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve melek

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opel araçların birçoğunda olan kronik bir olay demişti bizim ustamız. Katalizör/katalitik konvertör kaynaklı olduğunu da eklemişti. Fakat yukarıdaki arkadaşın dediği gibi madem garantisi var ihmal etmeyin, başka ciddi bir problem olabilir.
Kronik ustalarımız sağolsun çözemedikleri herseye kronik diyor çamur atıyorlar kronik arıza yoktur beceriksiz usta vardır çözemediği için opeli hangi ustaya verseniz ya bunlarda zaten kronik yurt dışında 400 500 bin gidip bakımları yetkili serviste yapılıp motora anahtar değmeyen astra H kasalar gördüm forumlarda geziyorlar hep yabancı yapamadığı için herşey opelde kronik zaten 😁 kanmayin usta değiştirin 😂

EzgiK

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kronik ustalarımız sağolsun çözemedikleri herseye kronik diyor çamur atıyorlar kronik arıza yoktur beceriksiz usta vardır çözemediği için opeli hangi ustaya verseniz ya bunlarda zaten kronik yurt dışında 400 500 bin gidip bakımları yetkili serviste yapılıp motora anahtar değmeyen astra H kasalar gördüm forumlarda geziyorlar hep yabancı yapamadığı için herşey opelde kronik zaten 😁 kanmayin usta değiştirin 😂
Haklısınız 😄

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve melek

melek

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 🤗🤗 İnternette lpgli ve beş yıllık araçlarda olabilecek bi sorun yazınca sormak istedim. Ben yarın servise götüreyim. Teşekkür ederim 🙏🏻

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve EzgiK

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 🤗🤗 İnternette lpgli ve beş yıllık araçlarda olabilecek bi sorun yazınca sormak istedim. Ben yarın servise götüreyim. Teşekkür ederim 🙏🏻
Lpg dede arıza lamba yakıt ayarı olmadığından yanıyor ya motorun içinde fazla hava giriyor ama ona orantılı olarak yakıt az geliyor o yüzden böyle bir durum oluyor lamba yakıyor araçlar

• Beğen
Tepkiler: melek

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarada 850 bin km de olan bir şirket araç biliyorum tek elden kullanılan, sahibi sadece bakıma götürüp getirirdi yıllarca :)