Opel Corsa 1.3 Dizel 2007 model aracım Hız Kesiyor .. Yardım Lütfen ...

Bolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,
2007 Model 1.3 Dizel Opel Corsa CDTI modeli arabamı 2 ustaya götürmeme rağmen sorunumu çözemediler .. Sorunum şu ; aracım gaz kesiyor .. aracımın gaz pedalına bastığım bir süre sonra gaz kesiyor ama bunu ne zaman yapacağı belli olmuyor bazen 5. Viteste 100le giderken ayağımı gaz pedalından hiç çekmeme rağmen gaz almıyor ve hız giderek düşüyor 95,90,85,80 vs. diye ayağımı gazdan çekip tekrar gaza bastığımda tekrar hızlanıyor yada başka bir vitese geçtiğimde tekrar hızlanıyor .. bunu her viteste giderken yapabiliyor bazen 2. Viteste giderken hemen 10 saniye sonra gaz kesiyor bazen 3. Viteste giderken 3 dakika sonra gaz kesiyor … gaz keserken başka bir vitese geçtiğimde tekrar hızlanıyor .. Bilgisayara bağladılar kayda değer bir Hata çıkmadı .. Aracın bakımları yeni yapıldı , Enjektör memeleri onarıldı ve Isıtıcı bujileri değişti , Baskı balata değişti, debriyaj bilye değişti , Turbo borusunun içi temizlendi 2 usta bunları yaptılar ama hala daha düzelmedi .. Aynı durumla karşılaşan kimse var mı .. Teşekkürler şimdiden ...

Mrtsvml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bolkan Bey, MAF ve MAP Sensörünü temizlemeyi denediniz mi ? Belk,i çok basit bir öneri gibi görünebilir ama kesinlikle faydası olabilceğini düşünüyorum. Bayramda Adana otobanında arıza lambası yaktım aracım gaz yemiyordu.Bende MAP Sensörünü söküp, yağsız kontak sprey ile sensörü ve ızgaralarını iyice temizledikten sonra araçtaki çekiş ve gidiş hissiyatı bambaşkaydı.Acaba sizin de sensörler tıkanmış olabilir mi ?

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtınızı aldığınız yeri değiştirin.filtrelerinizi değiştrin.daha önce başıma geldi .yakıttan kaynaklanıyor.

mel1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bolkan Bey, MAF ve MAP Sensörünü temizlemeyi denediniz mi ? Belk,i çok basit bir öneri gibi görünebilir ama kesinlikle faydası olabilceğini düşünüyorum. Bayramda Adana otobanında arıza lambası yaktım aracım gaz yemiyordu.Bende MAP Sensörünü söküp, yağsız kontak sprey ile sensörü ve ızgaralarını iyice temizledikten sonra araçtaki çekiş ve gidiş hissiyatı bambaşkaydı.Acaba sizin de sensörler tıkanmış olabilir mi ?
Mert Bey Merhaba,
bendede buna benzer bir sorun oldu, arabam 2007 corsa d benzinli, egsoz emisyon lambası yanıp gaz kesiyor, durup bekleyince devam edebiliyorum, bu sorun ile ilgili ateşleme bobini değişti ancak yüksek viteste giderken sorun tekrarladı, emisyon sensörünü temileyip yine takmıştı tamirci. arabam 59.000 de