Opel Astra Sedan Lpg Taktıran Sorun Yaşasan Varmı ?

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve.. Hocam sonunda kiti taktırdık

Şimdi kafamızda başka soru işaretleri oluştu

Lpgli araç kullanırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir tecrübelerinize dayanarak söylerseniz
Birde malum artık gaz alacaz shellden ipragaz mı yoksa opetden aygaz mı alayım ve ye önerebileceğiniz başka bir marka varmı ?

Teşekkürler..

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun hangi kiti taktırdınız gazı shellden baska yerden almayın derim

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun hangi kiti taktırdınız gazı shellden baska yerden almayın derim

Teşekkürler hocam landi-renzo taktırdım, bizim oradaki shellde ipragaz var herkez aygaz öneriyor ama sizin ve forumun tecrübelerini öğrenmek istedim.

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km'de 236 Kuruş yaktım acaba normal mi yoksa fazla mı benim özelliklerde bir araç için daha önce hiç lpgli araç kullanmadığımız için bilmiyorum
bu rakam benzinde 349 Kuruş idi. Kit takıldıktan sonra ilk yapılan gaz ayarı ile gidiyorum çevremde motora alışma evresi vs. ardından yeni bir gaz ayarı daha ister kit gibi söylentiler var etrafımda doğrumudur.

Opel Astra Sedan 1.6 116Hp

Edit: Yani 44.5 Lt gaz ile 380 Km Yol gittim. Bunun 200 km şehir dışı.

Gazın Litresi 2.04 Olarak Hesaplanmıştır.

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasil kiydiniz yeni arabaya pes dogrusu

Valla hocam çok yanlış düşünüyosun devir tasarruf devri şuan çok memnunum neden altı ay boşuna benzine para verdim diyorum o eskiden di şimdi yeni eski kavramı bile yok taktırdığım yerde kendi gözümle şahit oldum sıfır arabalar sıraya girmişti lpg montajı için artık fabrika çıkışlı lpgli araçların çıkmasına az kaldı bence sizde hiç vakit kaybetmeden lpg taktırmalısınız.

Düzeltme: Pardon sizin araç dizel sanırım görmeden yazmışım :) bu konuda sizin biraz tuzunuz kuru tabiki. Benimde ilk etapta tercihim dizel olurdu ama aracı sat al nerden baksan 5 binlira zararın olacak dizelde yıllık karım ne olacak 2binlara en baştan almadık dizel şimdi takarım lpgmi paramda çebimde kalır bakarım keyfime.

Son düzenleme:

vosvosist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL OTOMOBİLLER
ARTIK LANDIRENZO SIRALI SİSTEM
LPG DÖNÜŞÜM KİTLERİ İLE
GARANTİ KAPSAMINDA DA
LPG KULLANABİLECEK…
General Motors Türkiye, 04.05.2009 Tarihli bülten ile , Opel otomobillerde LANDIRENZO sıralı sistem lpg dönüşüm kitleri ile garanti kapsamındaki araçlarının lpg kullanabileceğini açıkladı.
LPG dönüsümü, müsterinin talebine göre, Astra 1.4 benzinli, Astra 1.6 benzinli, Corsa 1.2 benzinli, Corsa 1.4 benzinli, Meriva 1.6 benzinli, Zafira 1.6 benzinli modellerinde yapılacak.
LPG dönüsümü çerçevesinde aracın 2 yıl sınırsız km. kapsaminda garantisi devam edecek. Bununla beraber, araca takilan LPG dönüsüm kitinin de 2 yıl veya 100.000 km garantisi olacak.
GM garantili LANDIRENZO marka GM LPG kiti uygulaması, LANDIRENZO LPG yetkili

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler hocam landi-renzo taktırdım, bizim oradaki shellde ipragaz var herkez aygaz öneriyor ama sizin ve forumun tecrübelerini öğrenmek istedim.
shell in kendi gazını kullanmanızı tavsiye ederim. ipragaz falan değil, shell in kendi gazı. hem performasnlı hem de sıkıntısız...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
javpet po iyidir