Opel Astra K 1.4T Bakım Öncesi Yardım

Setheleh85

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamlar aracımı 2019 Aralık ayında 59 binde satın aldım. Bir önceki bakımı 48 binde yapılmış şu an 60500 km de henüz erken biliyorum ancak yakında yağ değişimi uyarısı verdi. Onun dışında frene basıp yokuş kalkış devreye girdiğinde hareket ederken ayağımı çekince gıcırtı gibi bir ses geliyor. Dün de bir miktar su damlattığını fark ettim. Bugün için OPAL Ankara'dan randevu aldım motor yağı, filtre değişimi vs gibi değişimler için gideceğim 800 tl istediler. Ekstra bir şey çıkarsa fiyat ne olacak bilmiyorum. Görüş ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yağ değişimini alışkanlık haline getirip 10 bin kilometrede veya bir tam yılda yapmaya çalışın. Motorun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için bunu yapmalısınız. Ayrıca alttan damlayan su büyük ihtimalle klimadandır. Ekstra süpriz çıkmasını beklemiyorum. Yokuş kalkış konusunda kontrol ettirmenizde fayda var... Sesi duymadan yorum yapmak zor olur. Şimdiden bakımınız hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Setheleh85

Setheleh85

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yağ değişimini alışkanlık haline getirip 10 bin kilometrede veya bir tam yılda yapmaya çalışın. Motorun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için bunu yapmalısınız. Ayrıca alttan damlayan su büyük ihtimalle klimadandır. Ekstra süpriz çıkmasını beklemiyorum. Yokuş kalkış konusunda kontrol ettirmenizde fayda var... Sesi duymadan yorum yapmak zor olur. Şimdiden bakımınız hayırlı olsun.
Öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler. Yokuş kalkış dedim ama aslında sıkıntı frenden ayağınızı çektiğinizde otomatik araçlarda harekete başlıyor gıcırtı gibi bir ses geliyor o esnada balatayla alakalı mı bilemedim. Su akıtma için benim de aklıma klima gelmişti umarım ekstra bir masraf çıkmaz. Araç daha önce hep yetkili servise götürülmüş o yüzden ben de yetkili servis tercih ettim. Sadece yağ değişimi için gitmeyecektim aslında ama zaten periyodik bakıma da çok bir şey kalmadı. Çok fazla km yapmadığım için bundan sonraki yağ değişimlerini internetten satın alıp güvendiğim herhangi bir servise götürmeyi düşünüyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağını ve filtreleri ınternetten al 60 binde aslında ağır bakım olur bütün sıvılar frenler duruma göre su pompası çoğu parca bakılır değişir
Motor yağını luiqi moil 4600 al ve üzerine filtreler gm yada man alabilirsin su nereden damlıyor üstad egzoz içindenmi yoksa farklı yerindenmi geliyor bakımda 10 binde bir yaptır

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Setheleh85

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Serviste yaptırdım filtreler motor yağı değişti. Suyun alt tabandan damlıyor klimadan normal olduğunu söylediler. Sesle alakalı ciddiye alınacak bir şey yok denildi.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Setheleh85

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Buji ve v kayışı değişmesi gerektiğini de söylediler ancak şimdilik bir sorun yaşamadığım için yaptırmadım.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merturkarslan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yağını ve filtreleri ınternetten al 60 binde aslında ağır bakım olur bütün sıvılar frenler duruma göre su pompası çoğu parca bakılır değişir
Motor yağını luiqi moil 4600 al ve üzerine filtreler gm yada man alabilirsin su nereden damlıyor üstad egzoz içindenmi yoksa farklı yerindenmi geliyor bakımda 10 binde bir yaptır
Aynen Doğru