opel astra j 1.6 115 hp bakım seti

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bakım seti alınır mı nasıl uygun mu dolandırılma ihtimalim ne bunları alırsam ustada değiştiricem

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağ motul yada luqy moly köy naska koyma

• Beğen
Tepkiler: caneryılmaz

kdrtk006

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu seti alırsan dolandılırma ihtimalin yüksek çünkü şu anki piyasa şartlarında bu ürünleri bu kadar uygun fiyata bulman mümkün değil , muhtemelen yağ ve filtreler Orjinal değildir (Castrol’da sahte yağ özellikle internet satışlarında çok fazla) Ayrıca benzinli Opel araçlar için yağınızın Dexos 1 Gen 2 onaylı olması gerekir , bu aracın kitapçığında da yazar.
Benim tavsiyem Liqui Moly Special Tec DX1 yağ ve Filtre seti olarakta Mann (GM filtreler Mann veya Hengst üretimidir o yüzden etikete fazla para vermenize gerek yok) kullanmanız

Alternatif yağ olarak

Son düzenleme:
  • Beğen

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et

kdrtk006

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
neden motul ya da luqy moly
Motul ya da Liqui Moly diye bir şart yok , aracın kitapçığında belirtilen spesifikasyonları karşılayan bir yağ kullandığınız sürece herhangi bir problem yaşamazsınız fakat bazı üst düzey markalar vardır(Mobil 1 , Liqui Moly , Castrol , Motul , Valvoline…) kaliteyi önemseyen ve aracı konusunda hassas olan biriyseniz bu yağları kullandıktan sonra (kullanılan markaya göre) aracın motor sesindeki azalma ve rahatlamayı , performanstaki olumlu yönde etkiyi ve az da olsa yakıt tüketimindek ki düşüşü görürsünüz.Sizin aracınız içinde bu üst düzey markaların ürünü olup gerekli spesifikasyonları karşılayan aynı zamanda Türkiye’de rahatlıkla bulabileceğiniz ürünler bu iki yağ markasının ürünleri bu yüzden sürekli bu markalar öneriliyor.Ben bakım yaptırdığım dönemde Mobil 1 kullanmak istiyordum fakat Dexos 1 gen 2 onaylı yağını bulamadığım için Liqui Moly kullandım özellikle GM’nin vasat yağından sonra çok iyi geldi çok memnunum daha önce 1.2 TSI motor aracımda Motul kullanmıştım ondan da gayet memnun kalmıştım.

• Beğen

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Motul ya da Liqui Moly diye bir şart yok , aracın kitapçığında belirtilen spesifikasyonları karşılayan bir yağ kullandığınız sürece herhangi bir problem yaşamazsınız fakat bazı üst düzey markalar vardır(Mobil 1 , Liqui Moly , Castrol , Motul , Valvoline…) kaliteyi önemseyen ve aracı konusunda hassas olan biriyseniz bu yağları kullandıktan sonra (kullanılan markaya göre) aracın motor sesindeki azalma ve rahatlamayı , performanstaki olumlu yönde etkiyi ve az da olsa yakıt tüketimindek ki düşüşü görürsünüz.Sizin aracınız içinde bu üst düzey markaların ürünü olup gerekli spesifikasyonları karşılayan aynı zamanda Türkiye’de rahatlıkla bulabileceğiniz ürünler bu iki yağ markasının ürünleri bu yüzden sürekli bu markalar öneriliyor.Ben bakım yaptırdığım dönemde Mobil 1 kullanmak istiyordum fakat Dexos 1 gen 2 onaylı yağını bulamadığım için Liqui Moly kullandım özellikle GM’nin vasat yağından sonra çok iyi geldi çok memnunum daha önce 1.2 TSI motor aracımda Motul kullanmıştım ondan da gayet memnun kalmıştım.
güzel açıklayıcı bir anlatım olmuş bakım yaptırıcağımız yere sordum motul yokmuş castrol koyuyoruz dedi bende tamam dedim yaptırcağımıza zaman onaylı olup olmadığına bakar öyle koydururum bide mann filtre ile orijinal filtre arasında bir fark mı mann koysak nasıl olur?

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
dexos 1 ile gen 2 ikisi bir arada mı olucak yoksa ikisinden birisi olması yeterli mi

kdrtk006

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
güzel açıklayıcı bir anlatım olmuş bakım yaptırıcağımız yere sordum motul yokmuş castrol koyuyoruz dedi bende tamam dedim yaptırcağımıza zaman onaylı olup olmadığına bakar öyle koydururum bide mann filtre ile orijinal filtre arasında bir fark mı mann koysak nasıl olur?
Mann , filtre üretimi yapan en kaliteli markadır dediğim gibi GM de filtreleri Mann veya Hengst e ürettirir sadece GM değil Volkswagen Grubu araçlarda da Orjinal filtreleri mann üretimi diye biliyorum , Orjinal GM filtrenin üzerine dikkatli baktığınızda Mann Filter ya da Hengst yazısını görürsünüz fakat her kaliteli markanın olduğu gibi Mann filtrenin de çok fazla sahtesi var o yüzden alırken dikkat etmeniz ve güvenilir yerden almanız önemli ayrıca Mann , Mahle , Heingst , Febi Bilstein , Valeo gibi markalar otomotiv sektörünün yedek parça devleridir ve OEM (Orjinal ekipman üreticisi) olarak geçerler , büyük otomobil markalarına Orjinal parça üretimi yaparlar bu yüzden Orjinal ekipman olarak kullanılırlar yani bu markaların ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

kdrtk006

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
dexos 1 ile gen 2 ikisi bir arada mı olucak yoksa ikisinden birisi olması yeterli mi
Dexos 1 Gen 2 şeklinde yağ kutusunda yazmalıdır , Dexos 1 Gen 2 Opel in benzinli araçlarda LSPI( piston kırma ) problemi yaşanmaması ve bu sorunun önüne geçmek için özel olarak geliştirdiği bir yağ spesifikasyonudur özellikle 1.4 turbolarda yaşanan LSPI sorunu sonrası geliştirilmiş ve benzinli opeller de dexos 2 den dexos 1 gen 2 ye geçilmiştir.Dizel Opeller halen dexos 2 kullanır.Her yağ markasının internet sitesinde yağ seçici bölümleri vardır aracınızın marka , model ve motor bilgilerini girdiğinizde sizin için en uygun olan yağlarını seçmenize yardımcı olurlar siz Castrol istiyorsunuz sitesinden kontrol ettiğimizde Dexos 1 Gen 2 onaylı bir motor yağları var direkt onu tavsiye ediyorlar fakat internetten ürünü arattığımda satışını yapan herhangi bir yer bulamadım yani ülkemizde satışı olmayabilir.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Senin aracın 115 bg ise dexos 2 olmalı opelin motorları Castrol sevmiyorum motorun içerisinde tortu bırakıyor bağ araçlar için Castrol iyidir