Opel Astra Hız Sabitleyici Kullanımı

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tahminimce bu konu şundan kaynaklanıyor araç istenilen hıza erişebilmek için 2 vites birden düşürüyor bu şekildede deviri yükseltip hemen hızlanıyor. Dikkat ederseniz hızlanma sırasında anlık tüketim uçuyor ve devir yükseliyor.

J a k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatiklerde olabilir de Benim araba manuel vites o yüzden şaşırtıyor

artinda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyiciden hızı artırınca ikişer km hızla artıyor, düşürünce de ikişer km hızı düşürüyor. Astralarda hız sabitleyici öyle mi yoksa benim araçta mı bir sorun var?

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyiciden hızı artırınca ikişer km hızla artıyor, düşürünce de ikişer km hızı düşürüyor. Astralarda hız sabitleyici öyle mi yoksa benim araçta mı bir sorun var?

Benimki de bu şekilde. Normal yani..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sistemin kullanımını genel olarak birçok kişi biliyor ancak aracını yeni alanlar için bu özelliği sizlere anlatmak istedim. Sistemin mantığını kısaca biliyorsunuz otomatik veya manuel aracınızda hızı sabitleyerek debriyaj veya frene basana kadar hızınızı koruyor. Sistemin kullanımını anlatırken yapacağım hatalar için şimdiden özür dilerim :)
Selamunaleykum.
Adminim, bana yardımcı olabilir misiniz?
Ben ne yaptıysam bir türlü hız sabitleme ayarını başaramadım.Bir kere nasıl olduysa 100 Km'ye ayarlamışım ama şöyle oldu, otomatikle gidiyorum,gaza bastım hızlandım 100 Km hıza geldikten sonra,gaza ne kadar bastıysam araç 100'km'yi geçmedi,gazdan ayağımı çekince sürat normal düşüyor,ama hızlandığımda asla 100 Km'yi geçmedi.Sistemi devre dışı bırakınca normale döndü.
Ama asla hızı sabitleyipte ayağımı gazdan çekip aynı sabit hızla gitmeyi ayarlayamadım.
Benim araçta iki türlü mü ayar var acaba?
Bir hız limitini gaza bassanda aşmayacak,2 gaza basmadığın sürece ayarladığın hızda sabit kalacak.
Bana bunu anlatabilirmisiniz mümkünse? Buraya eklediğim resimde 1,2,3,4,5 diyerek.
Nasıl ayarlanıyor?
Allah c.c. razı olsun.
OPEL.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Selamunaleykum.
Adminim, bana yardımcı olabilir misiniz?
Ben ne yaptıysam bir türlü hız sabitleme ayarını başaramadım.Bir kere nasıl olduysa 100 Km'ye ayarlamışım ama şöyle oldu, otomatikle gidiyorum,gaza bastım hızlandım 100 Km hıza geldikten sonra,gaza ne kadar bastıysam araç 100'km'yi geçmedi,gazdan ayağımı çekince sürat normal düşüyor,ama hızlandığımda asla 100 Km'yi geçmedi.Sistemi devre dışı bırakınca normale döndü.
Ama asla hızı sabitleyipte ayağımı gazdan çekip aynı sabit hızla gitmeyi ayarlayamadım.
Benim araçta iki türlü mü ayar var acaba?
Bir hız limitini gaza bassanda aşmayacak,2 gaza basmadığın sürece ayarladığın hızda sabit kalacak.
Bana bunu anlatabilirmisiniz mümkünse? Buraya eklediğim resimde 1,2,3,4,5 diyerek.
Nasıl ayarlanıyor?
Allah c.c. razı olsun.
Ekli dosyayı görüntüle 2175

Sedat bey aslında olay çok basit, 3 numara ile hızını sabitlersiniz 5 numara ile hızınızı limitlersiniz.

Hız Sabitleme Örneği: otoyolda 120 ile giderken hızınızı sabitlemek istiyorsanız 3 numaralı düğmeye basıp 4 numaralı düğmeye bir kere dokunursanız hızınızı sabitlemiş olursunuz. Bu durumda aracınız minumum 120 ile gider gaza basarsanız hızınız artar gazdan ayağınızı çekince geri 120 ye düşer.

Hız Limitleme Örneği: Otoyolda ilerlerken uzun bir yokuş inişi varsa aracınızın hızının 120 geçmesini istemiyorsanız 5 numaralı düğmeye basarsınız yine 4 numaralı düğmeye basarak hız limitlemeyi aktif duruma getirirsiniz. Bu durumda aracınız maksimum 120 km ile gider, ne kadar gaza basarsanız basın aracınız 120 km hızı geçmez.

İşin özü hız sabitlemede hızınız minumum belirlenen hızın altına inmez, hız limitlemede belirlenen maximum hızın üzerine çıkmaz.

Saygılar sunuyorum. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sedat bey aslında olay çok basit, 3 numara ile hızını sabitlersiniz 5 numara ile hızınızı limitlersiniz.

Hız Sabitleme Örneği: otoyolda 120 ile giderken hızınızı sabitlemek istiyorsanız 3 numaralı düğmeye basıp 4 numaralı düğmeye bir kere dokunursanız hızınızı sabitlemiş olursunuz. Bu durumda aracınız minumum 120 ile gider gaza basarsanız hızınız artar gazdan ayağınızı çekince geri 120 ye düşer.

Hız Limitleme Örneği: Otoyolda ilerlerken uzun bir yokuş inişi varsa aracınızın hızının 120 geçmesini istemiyorsanız 5 numaralı düğmeye basarsınız yine 4 numaralı düğmeye basarak hız limitlemeyi aktif duruma getirirsiniz. Bu durumda aracınız maksimum 120 km ile gider, ne kadar gaza basarsanız basın aracınız 120 km hızı geçmez.

İşin özü hız sabitlemede hızınız minumum belirlenen hızın altına inmez, hız limitlemede belirlenen maximum hızın üzerine çıkmaz.

Saygılar sunuyorum. Kolay gelsin.
Allah c.c. razı olsun adminim.Anlatımınız kısa ve net.
Anladım,ilk fırsatta deneyeceğim İnşaAllah.
Rab'bime emanet olun.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

quattro

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık...

maalesef bir itirafta bulunmak istiyorum... önceki aracım citroen C3 'ün hız sabitleyicisi çok daha kullanışlıydı...

tolga kahraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et