Opel Astra Hız Sabitleyici Kullanımı

tolga kahraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Sedat Yıldırım

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var duzeltebildinizmi acaba
Kardeşim, @Hasip kardeşimizin konu ile ilgili verdiği bilgiyi aynen burada paylaşıyorum.
3 numara ile hızını sabitlersiniz 5 numara ile hızınızı limitlersiniz.

Hız Sabitleme Örneği: otoyolda 120 ile giderken hızınızı sabitlemek istiyorsanız 3 numaralı düğmeye basıp 4 numaralı düğmeye bir kere dokunursanız hızınızı sabitlemiş olursunuz. Bu durumda aracınız minumum 120 ile gider gaza basarsanız hızınız artar gazdan ayağınızı çekince geri 120 ye düşer.

Hız Limitleme Örneği: Otoyolda ilerlerken uzun bir yokuş inişi varsa aracınızın hızının 120 geçmesini istemiyorsanız 5 numaralı düğmeye basarsınız yine 4 numaralı düğmeye basarak hız limitlemeyi aktif duruma getirirsiniz. Bu durumda aracınız maksimum 120 km ile gider, ne kadar gaza basarsanız basın aracınız 120 km hızı geçmez.

İşin özü hız sabitlemede hızınız minumum belirlenen hızın altına inmez, hız limitlemede belirlenen maximum hızın üzerine çıkmaz.

Saygılar sunuyorum. Kolay gelsin.
OPEL.jpg
Ben dün Silivri'den ilerde Gümüşyaka'ya gittim,yolda denedim,gerçekten kolaymış.
Resimdeki 3 numarayı bastım,ekranda beyaz renkte aynı işret çıktı,
aracı istediğim hıza getirdim (100'e) sonra 4 numaralı tuşu "SET/-" aşağı bastım,
ekrandaki hız sabitleme ışığı yeşile döndü ve gazdan ayağımı çektim,100 hızla devam ettim.
Uzun yolda yakıt içinde çok kârlı.
3 Numarayı ayarladığınızda,istediğin hızda gider.
5 numarayı ayarladığınızda ise,gaza bassanızda ayarladığınız hızdan yukarı çıkmaz.
Kolay gelsin.
Not:
Aman kardeşim Allah c.c. korusun,ekrana bakarken,ayar yaparken gözün mutlaka yolda olsun!

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip