Opel Astra H kalorifer ısıtmıyor

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 derecenin altındaki sıcaklıklarda kalorifer iyi ısıtmıyor. Sıfırın altında ise hiç ısıtmıyor, ılık üflüyor. Ama 10 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda ise iyi ısıtıyor.
sorun ne olabilir? sabahları 30 km yol gidiyoruz, küçük kızımı kreşe bırakıyorum. şu sıralar havalar soğuyunca kaloriferin ısıtmadığını fark ettim. sorun ne olabilir?

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motor ısınıyor mu ? Motor ısınıyorsa kaloriferin sıcak/soğuk klapesi çalışmıyordur. Ya da motor da ısınmıyorsa termostat bozulmuştur sürekli açık kalıyordur.
Gizli menüden motor sıcaklığını gözleyin bakalım ısınıyor mu ısınmıyor mu . Ona göre hareket edersiniz.

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet göstergesi yok bu arabada. motorun ısınıp ısınmadığını göremiyorum. gizli menüde motor sıcaklığını gösteren bilgi ekranı var mıymış? oradan takip etmem lazım sıcaklığı öyleyse.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam antifirizi değiştirebilirsiniz. sıfırın altında düzgün iş yapmayan bir antifiriz ise iş ondan da olaibilir. Ayrıca termostatta müşür sıkıntılıysa motor tam ısınmadan açıyor olabilir..

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''soğutma maddesi seviyesi kontrolü'' diye bir uyarı çıkıyor ara ara. ben de normal su koyuyorum biraz biraz. bu şekilde antifirizi düşürmüş olabilirim. yağ ve su bakımı yaptırmam da gerekiyor. bir deneyeyim bunu.
umarım antifirizdendir. zaten tamamen soğuk değil ılık üflüyor. 3-4 derecelerde biraz biraz ısıtıyor. ama 10 derecelerde gayet iyi ısıtıyor.

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Petek temizliğiniz ne alemde ?

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıldır bende araç, hiç petek temizliği yaptırmadım.

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Üstad sorun ya termostat ya termostat boğazı yada petekde başka biyerde arama sorunu ilk önce sağ yolcu kısmında paspas altında halıda ıslaklık varmı diye kontrol et diğeri ise termostatın oradan su kaçırıyormu diye bak

• Beğen
Tepkiler: Alaaddin Ede

Adaca

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
Bugün termostat değiştim bende arızalı idi. Yalniz istediğim sıcaklığı hala bulamadım millet hamam gibi oluyor demiş ama olmadı Bende. Petek temizliği düşünüyorum bende. Siz çözüm buldunuz mu hocam ?

• Beğen
Tepkiler: Alaaddin Ede

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamirciye gittiğimde petek değişecek dedi. 350 işçilik 400 parça fiyatı dedi. ben de önce temizletmek istedim. 200tl ye petek temizliği yaptım ama hiçbir değişiklik olmadı gibi. hala hafif ısıtıyor. başka bir şey yaptırmayacağım. şimdilik böyle idare edeyim diye düşünüyorum. malum ekonomi.