Opel Astra H hakkinda bilgi

iktyas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. 15 gun once 2012 model Opel Astra 1.3 Cdti 90 ps araç aldim. Aracim 88 binde. Ilk sorum araç hangi paket anlayamadim. Tramer sorguda essentia easy. yazıyor ama yanliş. Aracimda yagmur, far,park sensoru var. Hiz sabitleyici, kol dayama, kararan dikiz ayni digital klima gibi özellikler mevcut. Aracin paketi nedir ?
Ikinci sorum ise araci aldigimin ikinci gununde sogut. Seviyesinde azalma var diye bir uyari geldi. Her calistirdigimda geliyor. Sanayiye goturdum usta bana sacma bir cevap verdi. Sensoru degistiririz ama 15-20 gun sonra tekrar bozulur dedi. Bunun asli var mi ? Ve ne yapmaliyim.
Son sorum ise ayni usta bu araclari 100-110 binde subaplari ariza verir dedi. Maliyetini sordum 2500-3000 tl dedi. Cevaplarsaniz sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hocam aracınızda su eksiltme mevcut mu ? Mevcut değilse sensörden şüphelenilebilir. Sensör öyle 15-20 günde arızalanmaz siz ustanızı değiştirmelisiniz. LPG konusunda benim bildiğim H kasaların lpg sorunu yok.

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne seviyesinde azalma var anlayamadım. sogut nedir?ama aynı araçın 2010 modeli bende var 111.yıl seri bu dediklerinizn hepsi mevcut donanım olarak,ben astra h nın öyle sıkı sık tekrarlayan müzmin bir arızasını görmedim kullandığım 4 yıl boyunca bu arada araç halen bden 2. araç olarak tutuyorum 120 bin civarı zincir değiştirmek gerekebilir.ama sibop değişikliği ile ilgili ilk kez duyuyorum.siz servisinden bu bilgileri talep edin bence,bu motor öyle çok arıza yapan bir motor değil.fiatın 1,3 tüm araçlarında aynı motor var fiorino gibi ticarilerdede bu motor mevcut.bu araçlar bir yılda yapıyor bu kilometreyi.1. yılda sibop arızası verse garantiden opeli,fiatı mahkemeye ve davaya boğardı millet bence ustanın şişirmesi.ustanızı değiştirin kesinlikle aracı yeni aldığınızı görünce tecrübesizliğinizden yararlanıp korkutarak çarpmaya çalışıyor olabilir.

iktyas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hocam aracınızda su eksiltme mevcut mu ? Mevcut değilse sensörden şüphelenilebilir. Sensör öyle 15-20 günde arızalanmaz siz ustanızı değiştirmelisiniz. LPG konusunda benim bildiğim H kasaların lpg sorunu yok.
Aracim dizel hocam. Su eksiltme yok ona baktim. Sensor arizali yani.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

ne seviyesinde azalma var anlayamadım. sogut nedir?ama aynı araçın 2010 modeli bende var 111.yıl seri bu dediklerinizn hepsi mevcut donanım olarak,ben astra h nın öyle sıkı sık tekrarlayan müzmin bir arızasını görmedim kullandığım 4 yıl boyunca bu arada araç halen bden 2. araç olarak tutuyorum 120 bin civarı zincir değiştirmek gerekebilir.ama sibop değişikliği ile ilgili ilk kez duyuyorum.siz servisinden bu bilgileri talep edin bence,bu motor öyle çok arıza yapan bir motor değil.fiatın 1,3 tüm araçlarında aynı motor var fiorino gibi ticarilerdede bu motor mevcut.bu araçlar bir yılda yapıyor bu kilometreyi.1. yılda sibop arızası verse garantiden opeli,fiatı mahkemeye ve davaya boğardı millet bence ustanın şişirmesi.ustanızı değiştirin kesinlikle aracı yeni aldığınızı görünce tecrübesizliğinizden yararlanıp korkutarak çarpmaya çalışıyor olabilir.
Hocam antifiriz de eksiltmeyi isaret ediyor arac internetten arastirdim lakin aracin antifirizinde bir eksilme yok. Yani sensor ariza diye dusunuyorum. Usta bence de pek biseyden anlamiyor almadan once arastirmistim bende oyle bir problem gormedim ama adam kesin deyince bir sorayim dedim. Birde 2500-3000 deyince biraz korktum isin acigi az para degil. Zincir olayi 150 bin diyorlar ama bakalim artik. Arac yakit tuketimi noktasinda cok guzel bu arada.

Son düzenleme:

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç maslak-başakşehir hattında trafikli saaatlerde kullanılmasına rağmen ortalama klima açık 4,8 de kesinlikle bundan iyisi zor bulunur.aynı koşullarda kıyaslarsak zincir mevzuu arıza yapmadan temkinli olmak en iyisi 150 yi beklemeyin derim ben size kalmış,

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam aynı araç bende de var. sıfır almıştım ve aracım 79 binde. o uyarıyı Opel e yazdım ve ücretsiz değişim sağladım aracın garantisi olmadığı halde. ama şimdi şöyle bir durum var benim aracım komple servis bakımlı olduğu için iyi niyet garantisinden yaptılar. aracınızın modeli essential comfort paket.

iktyas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam antifiriz de eksiltmeyi isaret ediyor arac internetten arastirdim lakin aracin antifirizinde bir eksilme yok. Yani sensor ariza diye dusunuyorum. Usta bence de pek biseyden anlamiyor almadan once arastirmistim bende oyle bir problem gormedim ama adam kesin deyince bir sorayim dedim. Birde 2500-3000 deyince biraz korktum isin acigi az
benim araç maslak-başakşehir hattında trafikli saaatlerde kullanılmasına rağmen ortalama klima açık 4,8 de kesinlikle bundan iyisi zor bulunur.aynı koşullarda kıyaslarsak zincir mevzuu arıza yapmadan temkinli olmak en iyisi 150 yi beklemeyin derim ben size kalmış,
Hocam bugun depoyu fulledim. Yol bilgisayarim 4.8 litre gostermesine ragmen gercek yakit tuketimim 4.51 litre oldu. 26 kurus yakiyor yani. Muthis bir rakam.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

hocam aynı araç bende de var. sıfır almıştım ve aracım 79 binde. o uyarıyı Opel e yazdım ve ücretsiz değişim sağladım aracın garantisi olmadığı halde. ama şimdi şöyle bir durum var benim aracım komple servis bakımlı olduğu için iyi niyet garantisinden yaptılar. aracınızın modeli essential comfort paket.
Hocam bu arac disarda yapildigi icin bakimlari garantiden degisim gerceklestirmezler. Disarada degistirecegiz artik. Aracin modeli bilgisi icinde tesekkur ederim. Kimi 111. Yil dedi kimi enjoy plus dedi. Isin acigi bende pek anlamadim bu opelin donanim paket olayindan.

Son düzenleme:

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bugun depoyu fulledim. Yol bilgisayarim 4.8 litre gostermesine ragmen gercek yakit tuketimim 4.51 litre oldu. 26 kurus yakiyor yani. Muthis bir rakam.

Yol bilgisayarınız 4.8 litre göstermesine rağmen gerçekte 4.51 litre olarak mı gerçekleşti?
Yani 0.3 litre fazla gösteriyor göstergeniz.:D Gerçek yakıt tüketiminiz daha az. bu durumda.

iktyas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu arac disarda yapildigi icin bakimlari garantiden degisim gerceklestirmezler. Disarada degistirecegiz artik. Aracin modeli bilgisi icinde tesek
Yol bilgisayarınız 4.8 litre göstermesine rağmen gerçekte 4.51 litre olarak mı gerçekleşti?
Yani 0.3 litre fazla gösteriyor göstergeniz.:D Gerçek yakıt tüketiminiz daha az. bu durumda.
Aynen oyle oldu. Bende sasirdim ben 5 litre bekliyordum ama daha dusuk cikti. Aracima yazilim attirdim alir almaz belki onun etkisidir bilmiyorum.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam bence şansızını deneyin. belki de Opel kabul eder. bazen bakımınızı bizde yaptırın hallederiz diyorlar. bir bakım yaptırırsınız hem de işiniz hallolur. o zamanlar 600 liralık parçaydı değişen. su kabıyla beraber değişiyor sensör. şimdi kur zamlarıyla baya artmıştır diye düşünüyorum.

yakıt konusunda da geçenlerde 230 km + 230 km + 20km(şehiriçi) Edirne git gel yaptım ve araç 100 lira yaktı..