opel astra g kalorifer ısıtmıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Selçuk gerçekten o araçlarda muazzam bir ısıtma sistemi var. Bu konuda haklısın. Birde şu konu var. Devridaim evet devri daimin çalışan sistemin de pervaneye benzeyen bir sistem var. Ve su dolaşımını bu sistem sağlamakta. Zaman içinde bu pervanelerin uçlarından aşınmaya başlar ama buna karşın su yine devri daim yapar ama sağlıklı bir şekilde yapamaz. Isıtma sistemi devreye girdiğinde bu aşınmış parça zar zor devri daim yaparken artık kapamaz duruma gelir bunu da es geçmeyin derim. Her 60 000 km de bir devri daim kesin kez değiştiririm. İster sağlam olsun isterse her yerinde altın olsun. Fark etmez.

speedypol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim merak ettiğim petek tıkalı olsa su giriş hortumundan girip çıkış hortumundan çıkarmı? bide astra g lerde peteği çıkarmak için göğsün sökülmesimi gerekiyor? bi kaç ustaya gösterdim göğsü sökmemiz gerekiyor dediler bende söktürmekten yana değilim ne yapacam bilmiyorum!!!

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sökmek için evet konsolu sökmek gerekiyor dediler bende kendim söktüm ama konsolu sökmedende alınırmış sonradan söktükçe anlıyorsunuz.
önce eliniz yatkınsa arabanın ön taraftan kalorifer musluğuna gelen boruları sökün. orda konsola sabitleyen bir vida olması lazım onu sökünce konsolla alakası kalmıyor musluğun.ardından biraz radyatörü çekin ve kalorifer musluğındaki radyatöre sabitleyen vidaları söküb ve düz tornavida ile kastırın musluk radyatörden çıkıyor. sonra plasktikleri esnete esnete alırsınzı radyatörü. dışındaki tırtıklar var önemli değil çok ezilmesi ama yinede minimum zararla çekin alın. benim 206'da şimdi sök deseler 2 dakikamı almaz. 300 lira para istediler konsol sökümü için yarım günde söktüm 1.5 günde topladım. birde 206 için konsol sökümü ile ilgili döküman yok gibi astra g'de zebil gibi döküman var...

https://www.youtube.com/watch?v=Y9bNliS1S2s

Son düzenleme:

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamda ısıtmıyo ılık bı hava üflüyo sıcak olmuyo yani hararette hiç doksana cıkmıyo antıfırızı falan yeni değiştirdim değişmeden önce bıraz daha sıcaktı sanki termostadda sorunmu var acaba?? astra g

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamda ısıtmıyo ılık bı hava üflüyo sıcak olmuyo yani hararette hiç doksana cıkmıyo antıfırızı falan yeni değiştirdim değişmeden önce bıraz daha sıcaktı sanki termostadda sorunmu var acaba?? astra g

hararet yükselmiyorsa %95 termostat.

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yukselmıyo altmış yada yetmıs oluyo en fazla tekrar düşüyo birinci vitesle gidersem yukselıyo doksana kadar :D

speedypol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ısıtmama sorunu kalorifer muskugundan kaynaklanabilirmi?

speedypol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı bugün yaptırdım sorun kalorifer musluğundan kaynaklanıyormuş. astra g'lerin cd modelinde elektrikli musluk varmış o bozulmuş. ustanın elinde çıkma musluk vardı onu taktı sorun çözüldü. ayrıca astra g'lerin kalorifer peteğini sökmek için göğüsün sökülmesine gerek yokmuş ustam sadece vitesin olduğu orta konsolu söküp peteği çıkardı.

Tokay Ceritoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen kümbet dedikleri kazanın üzerindeki musluk-klepe kırılıyor ve araç ısınmıyor,soğukta duruyor.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var ara ara ısıtıyor. soğukta kalınca sıcağa almıyor . Muhtemelen astra g cd modellerde bu musluk motor ile açılıp kapanıyormuş manuel değilmiş. Sanırım bumotor da bir problem var