Opel Astra F 101-102 Fan Açması

kashmar120

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel f 1.4 manuel klimasız 8 valf radyatör sol alt plastikten su damlatıyordu. Kale marka aynı radyatör aldık taktırdık daha sonra eski radyatör üzerindeki fan müşiri çalışmadı (fandan gelen kabloyu usta kısa devre gibi bişeler yaptı fan açtı yani fanda sorun olmadığını söyledi) araç fan açmadı sonra fae 95-100 iki fişli yuvarlak soket müşirden taktırdık şimdi 101-102 de fan açıyor. Eskiden 98-99 da fan açardı. Açıkçası içim rahat etmiyor. Uzun yolda 90-95 arası ama fan açma olayı açıkçası canımı sıktı. Radyatör kalın boru kale marka eskisi breezing sistem ince boruydu. Düşük müşir bulamadım. Bu arabanın bazı parçalarını orjinal bulamıyorum. Kimi usta normal diyor kimi usta radyatör orjinalini tak diyor kafam karıştı. Başına gelen oldu mu. Ankara’da sağlam eski kasalardan anlayan bilindik usta ağzı kullanmayan orjinal parça kullanan böyle bir sorunda tavsiye edeceğiniz bir işinin ehli birisi var mıdır? Sizin başınıza geldi mi ? Forumlarda gezdim kimisi normal ben öyle kullanıyorum diyor kimisi ben conta yaktım diyor kimisi Tofaş müşiri taktım termostat düşük taktırırdım düzeldi diyor. Kimisi içine tuş yaptırdım kendim kontrol ediyorum diyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kale iyi radyatördür sorun yaşamazsınız.
Bahsettiğiniz değerler ile bir sorun yaşamazsınız.
Keyifli sürüşler

kashmar120

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi eminsin demi gerçekten canım sıkılmıştı.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Radyatör orjinal kod ile kale kodu uyuşuyorsa sıkıntı çekmezsiniz.
Müşür olarak fae illaki gm kadar uzun ömürlü ve kaliteli olmayacaktır daha sonra orjinal bulunca gm ile değiştirirsiniz.

2 3 derece ile conta yakmazsınız hocam

Ustan Petek değişimi ile beraber termostat devirdaim kontrolü de yapmıştır antifrizli suda koymuşsunuzdur 2 hafta kadar her gün soğutma suyunu kontrol et eksilme veya belli yerlerden akıtma var mı gözle bak.
Sorun yoksa devam et

kashmar120

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi radyatörün kutusunda her yerde gördüğümüz kale yazısı vardı ve koda dikkat etmedim. 95-100 harici fan müşiri bulamadım internette gm orjinal hiç yok. Devirdaym ve termostat çalışıyordu sorun yoktu. Antfiriz ekledik.
Çok teşekkür ederim.