Opel Astra Aşırı Yakıt Tuketimi

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2 ay once 98 model otomatik vites opel astra 1.6 gls satın aldim. Yakıt tuketimini tam 5 kez test ettim ve aracim şehir içi 100 km de yaklaşık 19_20 litre, yani km de 60 kuruş gaz harciyor. Yalnız bir kez kazan`a gidip geldim şehirdışı sayarsam km de 32 kuruş yakti. Atiker marka tank gecen yıl takılmış. Atiker servise götürüp gaz ayari yapıldı ama yakıt problemi aynen devam ediyor.. Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm öneren var mi. Teşekkürler

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldniz...Baskı balatanın durumu nedir?...Çekişte herhangi bir düşüş varmı?...Aracınızın genel Bakımı yapıldımı?...Filtreler yağ vs..

• Beğen
Tepkiler: Delpage

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler. Hosbulduk. Açıkçası arabalardan pek anlamam ama anlatayim :) Aracın tüm bakimlari yapildi. Muayenesine daha 1 yil var. Filitre yağ kontrolü de yakın zamanda yapildi hatta atiker servisi direk filtreye bakti herhangi bir probleme rastlamadi. 2-ay once araci compiteste sokmustum motor gucu %93 cikti ve diger aksaminda herhangi bir sorun cikmadi.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz hocam, öncelikle otomatik vites araçlar en az 2 litre fazla yakarlar bunu göz önünde bulundurmalısınız. Bunun dışında @Cemil ŞEN abininde söylediği gibi aracın bakımı, bujileri, lastiklerin durumu hatta mevsim bile yakıt durumunu etkilemektedir. Birde LPG ayarını düzgün yapamayan ustalarda var :)

• Beğen

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustam bu araçlarda oksijen sensörü arızası çok yaktirıyor, bende de 97 gls otomatik var.

araçta arıza ışığı yanıyor mu, sürekli ya da ara ara

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim arkadaşlar.. normalde 1 lt gaz otomatikte şehir içi 10 km yakar diye duymustum ama benim araç 1 litre gaz ile sehir ici 5 km gidiyor. Dedigim gibi gazi fulleyerek sayaci sifirliyorum ve 100 km olunca tekrar fulledigimde ilk seferde 24 litre gaz gitti..sonra ankara gölbasinda atiker servisinde gaz ayari yapildi şimdi 100 km de 19_20 litre harciyor...yapilan kontrollerde de herhangi bir sorun görülmedi..tank 1 senelik, filtreler temiz..araçta ariza ışığı yanmadi hiç..oksihen sensoru arizasina baktirmadim ama onu da bir kontrol ettireyim bir yerde...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim arkadaşlar.. normalde 1 gaz şehir içi 10 km yakar diye duymustum ama benim araç 1 litre gaz ile 5 km gidiyor. Dedigim gibi gazi fulleyerek sayaci sifirliyorum ve 100 km olunca tekrar fulledigimde ilk seferde 24 litre gaz gitti..sonra ankara gölbasinda atiker servisinde gaz ayari yapildi şimdi 100 km de 19_20 litre harciyor...yapilan kontrollerde de herhangi bir sorun görülmedi..tank 1 senelik, filtreler temiz..araçta ariza ışığı yanmadi hiç..oksihen sensoru arizasina baktirmadim ama onu da bir kontrol ettireyim bir yerde...
Dediğim gibi benim araç da aynı

Yakıtı 2 kat yakıyordu

Her bakımı, ayari sorunsuz ama yine de yakıyordu

Yalnız şöyle bi durum vardı, araç nadiren arıza lambası yakıyor sonra sönüyordu, meğer oksijen sensörü arızalı imiş [emoji106]

• Beğen

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörüne baktirayim. Ayrıca baska bir yerde de bir kez daha gaz ayarına baktirayim.. Astra 98 model gls otomatik için, sehir içi ve şehir dışı yakıt durumu nedir. Aracım 199 bin de..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörüne baktirayim. Ayrıca baska bir yerde de bir kez daha gaz ayarına baktirayim.. Astra 98 model gls otomatik için, sehir içi ve şehir dışı yakıt durumu nedir. Aracım 199 bin de..
Benimki de 179 binde, şehir içi pek hesaplamadim ama tahminim 12-13 yakıyor, şehir dışı hesapladım 8-9 litre.

• Beğen

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sehir içi 20 lt..Neredeyse sizinkinin 2 misli...
şehirdışı da 10-11 lt. O da sizinkine gore bayagi yüksek.