Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba bir gelişme var mı ?
Evet var aracın triger setini değiştirmek için bıraktım gergi otomatiğinin arkasına opelin sonradan ürettiği metal contayı taktık cumartesi aracımı teslim alıyorum inşallah

• Beğen
Tepkiler: Aömdr

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
0DE736C4-FE61-42D6-8825-43D833CD6C16aebb21297850ed78.jpg

Yukardaki parça numarası ile yurt dışından getirtme imkanı olan herkes getirtsin parça numarası bu uzun uğraşlar sonucu parça numarasına ulaşabildim

blues-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz triger setini değiştirdiğiniz için sorun düzelecektir. Acaba km si düşük araçlarda bu conta ile ses kesilir mi?

Birde aracınız hangi serviste acaba?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et

Bi conta için 900tl çok değil mi?

Ortalama 500 Tl fiyatı var.
İspanyol sitesinde 18euro.

Soru 1 : nasıl getirteceğiz?
Soru 2 : Varlığından çoğu kimsenin haberdar olmadığı parçanın montajını kime yaptıracağız?

Linkteki forumun son mesajında sadece bu conta ile bitmediği başka parçalara da ihtiyaç duyulduğundan bahsediyor.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opel şikayetler üzerine teknik bülten yayınlamış sorunu kabul etmiş ve buna istinaden parça üretmiş
Kurma dişlisinde bozulma zincirde uzama ve pelletler kırılma olmadığı sürece eklenecek contanın işe yaradığını kanıtlamış eğer yukarıda yazdıklarımdan biri yada birkaçı gerçekleşmemişse triger setine bu parçanın eklenmesi halinde bu sorunun düzeleceği ve herşeyin normale döneceği bildirilmiş yurt dışında bu parça takılan araçlarda triger ses sorunu giderilmiş bir arkadaş değermi diye sormuş mevcutta triger setini dahi değişsek bir zaman sonra bu sesin tekrarlayacağı kesin sonuçları ortada birçok değiştirende ses birkaç ay içinde tekrarlıyor ancak eklenecek bu parçanın sesi keseceğinin bilgisini ben değil hatta usta değil Opel diyor teknik bülten yayınlıyor şartlarını veriyor yurt dışında takanlar forumlarda paylaşmış karar sizin
Hatta ben 50 Euro gibi bir fiyattan iki adet parça siparişi verdim Almanya’da yaşayan bir akrabama haftaya elimde olacak iki arkadaşım için hatta bir arkadaş Hakkari de memur istiyor karar sizin ben tüm gerçekliği ile tüm bildiklerimi araştırmalarımı açıkça yazdım herkes mağduriyetini gidersin diye takdir sizlerin

hllkckcyl

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bir ay önce 2017 model 1.6 cdti AT6 Elite paket araç sahibi oldum. Aracım 125 nin km de, düzenli olarak yetkili servis bakımı almış olduğu görünmekte. Ancak kayıtları kontrol ettirdiğimde şimdiye kadar hiç şanzıman yağı değişimi yapılmadığını öğrendim. Tam servisten yağ değişimi için randevu almayı düşünürken önceden tanıdığım şehrimin bilinen oto galeri sahibi bir kişiyle karşılaştığımızda "kesinlikle değişim yapmamam gerektiğini, yoksa bir yığın sorunla karşılaşacağımı" söyledi. Kafam çok karıştı, bilgisi olanlar lütfen cevap verebilirmi

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bir ay önce 2017 model 1.6 cdti AT6 Elite paket araç sahibi oldum. Aracım 125 nin km de, düzenli olarak yetkili servis bakımı almış olduğu görünmekte. Ancak kayıtları kontrol ettirdiğimde şimdiye kadar hiç şanzıman yağı değişimi yapılmadığını öğrendim. Tam servisten yağ değişimi için randevu almayı düşünürken önceden tanıdığım şehrimin bilinen oto galeri sahibi bir kişiyle karşılaştığımızda "kesinlikle değişim yapmamam gerektiğini, yoksa bir yığın sorunla karşılaşacağımı" söyledi. Kafam çok karıştı, bilgisi olanlar lütfen cevap verebilirmi
Yetkili servis şanzıman yağının değişmesi gerekmediğini belirtebilir ancak hiçbir sıvı ömürsüz değildir bilginiz olsun ben aracım 90 bin civarı iken şanzıman yağını istanbulda Atco şanzıman servisinde değişimini yaptırdım çıkan yağı 90 binde olmasına rağmen çok kirlenmiş simsiyah ve özelliğini kaybetmişti yeni yağı koyunca hiçbir sorun yaşamadım hatta yağ değişiminden sonra aracın kavraması bile iyi yönde değişti

• Beğen
Tepkiler: hllkckcyl

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçen ay bir abimiz 2020'de sıfır aldığı clio aracını start-stop arızası sebebi ile servise götürdü. 2020 modellerde bu durum kronik bir sorunmuş, Renault bunu kabul etmiş. Servisten dönüşte 2021 clio ile geldi. 1 kuruş para talep etmeksizin, aracı iade alıp 0 km 2021 modelini vermişler.

Opel markası benim adana'da bakım yaptırdığım usta kadar çapa sahip değil benim gözümde. Ürettiğin motorda bir mühendislik hatası var, çözüm için parça üretiyorsun, bırak araçları geri çağırmayı, parçaya 500tl para istiyorsun, işçiliğinin de çok yüksek olacağını düşünüyorum, o da ayrı bir konu.

Hadi opel çapsız, psa da çapsız bence. Psa bu işe el atsa, benim gibi psa araçlarına antipati duyan kişileri bile kendi müşterisi yapabilir. Kendi markası için bir yatırım aslında.

Neyse ben de artık ya Almanya'dan kuzenimden parçayı rica edicem ya da geçen seneden beri aracı satma düşüncesinde olduğum için satana kadar 4 senedir kullandığım gibi kullanmaya devam edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Turgay.Türk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçen ay bir abimiz 2020'de sıfır aldığı clio aracını start-stop arızası sebebi ile servise götürdü. 2020 modellerde bu durum kronik bir sorunmuş, Renault bunu kabul etmiş. Servisten dönüşte 2021 clio ile geldi. 1 kuruş para talep etmeksizin, aracı iade alıp 0 km 2021 modelini vermişler.

Opel markası benim adana'da bakım yaptırdığım usta kadar çapa sahip değil benim gözümde. Ürettiğin motorda bir mühendislik hatası var, çözüm için parça üretiyorsun, bırak araçları geri çağırmayı, parçaya 500tl para istiyorsun, işçiliğinin de çok yüksek olacağını düşünüyorum, o da ayrı bir konu.

Hadi opel çapsız, psa da çapsız bence. Psa bu işe el atsa, benim gibi psa araçlarına antipati duyan kişileri bile kendi müşterisi yapabilir. Kendi markası için bir yatırım aslında.

Neyse ben de artık ya Almanya'dan kuzenimden parçayı rica edicem ya da geçen seneden beri aracı satma düşüncesinde olduğum için satana kadar 4 senedir kullandığım gibi kullanmaya devam edeceğim.
Problem opelin Türkiye’de satış ve servisini yapan yetkili distribütör firmada bence yurt dışında bu sorunla alakalı bildirim yapılmış belli şartları karşılayan müşteri şikayeti ile gelen araçların değişimlerini ücretsiz bir şekilde yapıyor sıkıntı Türkiye’ye has ne parçayı satıyor ne sorunu gideriyor nede parçayı temin edip servisinde takıyor nede duyuruyor saklaması ayrı bir sorun zaten ben konuyu yargıya yansıtıp hakkımı arama yoluna gidicem kazanırsam emsal teşkil ederki en azından insanlar mağdur olmaz bundan sonrası için
Sizlerden bir ricam var bu parçanın numarasının yayınlanan bültenin tüm bilgilerini üyesi olduğunuz farklı forum siteleri sosyal mecrada paylaşın bilgiyi yayın benim hiçbir sosyal mecrada üyeliğim yok bu işi yayalım duymayan bilmeyen kimse kalmasın ki bu işten çıkar elde etmeye çalışan çakallar var bilginiz olsun biz sorunu giderdik deyip bulduk deyip saklıyorlar sanayide bu parçayı 5 tl ye imal edip orijinal olmayan sanayi işi parça ile 2 bin 3 civarı haksız kazanç elde ediyorlar hatta biz bulduk diyorlar ben biraz sıkıştırıp araştırma yaptığımda işi çözdüm aracıma orjinal parçayı temin edip taktırdım şahsen kimseden bilgi saklamadım ben buldum diyemem Opel bu sorunu gidermiş ancak yapılacak işlemi saklayan işi göstermeyen çözdük deyipte biz son kullanıcıların mağduriyetinden afaki para kazanmak isteyen usta görünümlü çakallar var buradan isim yada firma paylaşımı yapmayacağım ama YouTube da videoları ve aboneliği çok olan Allah’ın adını azından düşürmeyen dürüst olduğunu söyleyen çakallara dikkat edelim yayalım bu bilgiyi lütfen