(Önemli) silecek koluna klips (Kampanya Kod: 11P032)

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: (Önemli) Isıtma Sistemi Borularına Klips (Kampanya Kod: 11P032)

galeboris link' Alıntı:
bulent_tnt
tolga sıleceklerın alt kısmındakı bakalıtı sokup sılecek kollarının oraya kelepce takıyorlar..2012 lerde bu sorun duzeltılmış sanırım gecen gun servıste yapıyorlardı ordan bılıyorum

Bülent arkadaş 2012 modellerde bu sorun düzeltilmiş demiş
Aramızda varmı acaba 2012 aracı olup bu sorunla karşılaşan veya serviste bu kampanya dahilinde Isıtma Sistemi Borularına Klips takılan
2012 araçlarda da var arkadaşlar benimde başıma geldi malesef 2010 unda aynı bk 2012 side nasıl bir son kontrol aşamasından geçiyor bu araçlar anlamıyorum madd madd

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: (Önemli) silecek koluna klips (Kampanya Kod: 11P032)

Merdo onu birakta özlettin kendini.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende servis olarak gerçek beşiktaşa gidiyorum ama bizde aranmadık.sürekli anket kağıdını verdiniz mi diye arıyorlar daha kampanya için arayan olmadı. :mad:

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet arkadaşlar. bugün elazığda servise gittim. 11p032 kapsamında aracıma daha önce klips takıldıgını biliyordum. ancak içine kurt düşenler kuşağından oldugumdan kontrol için gittim. Adamlar baktı kampanya sizde gözükmüyor dediler. gerek yok diyeceklerdi. bende bir kontrol edin ben bu işlemin yapılıp yapılmadıgını bilmedigimi söyledim. Kontro sonucunda canım aracımda klips mlips yok battle_Teroriste. kampanyada gözükmemesine ragmen klipsler takıldı. servis Elazığda ilk defa bunu yaptıklarını bu işlemden haberdar olmadıklarını belirtti. Tavsiyem herkesin bariz bir yagmura maruz kalmadan bu işlem için araçlarını kontrol ettirmeleri. takılması da 5 dk sürmüyor. bilgilerinize. ayrıca klips takılmayan butun astra j lere takılması gerekiyor bu klipsler. 2012 modellerde de eger fabrika çıkışı takılmamışsa onlara da takılması gerekiyor
ikinci sorun ise klima kompresörü ile ilgili oldu. Klima kompresörü arızası sadece dizel araçlarda ortaya çıkıyormuş. benzinlilerde bir sorun yokmuş. Benim araçta şu ana kadar bir ses yok

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
evet arkadaşlar. bugün elazığda servise gittim. 11p032 kapsamında aracıma daha önce klips takıldıgını biliyordum. ancak içine kurt düşenler kuşağından oldugumdan kontrol için gittim. Adamlar baktı kampanya sizde gözükmüyor dediler. gerek yok diyeceklerdi. bende bir kontrol edin ben bu işlemin yapılıp yapılmadıgını bilmedigimi söyledim. Kontro sonucunda canım aracımda klips mlips yok battle_Teroriste. kampanyada gözükmemesine ragmen klipsler takıldı. servis Elazığda ilk defa bunu yaptıklarını bu işlemden haberdar olmadıklarını belirtti. Tavsiyem herkesin bariz bir yagmura maruz kalmadan bu işlem için araçlarını kontrol ettirmeleri. takılması da 5 dk sürmüyor. bilgilerinize. ayrıca klips takılmayan butun astra j lere takılması gerekiyor bu klipsler. 2012 modellerde de eger fabrika çıkışı takılmamışsa onlara da takılması gerekiyor
ikinci sorun ise klima kompresörü ile ilgili oldu. Klima kompresörü arızası sadece dizel araçlarda ortaya çıkıyormuş. benzinlilerde bir sorun yokmuş. Benim araçta şu ana kadar bir ses yok

İşte bu yüzden bu konunun altını çizip duyurulara da ekledim
Mutlaka ihmal edilmemeli..

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu islemi yaptiran arkadaslar takilan klipsin nasil is gordugunu anlatabilirlermi? Yani sadece bir klips bunu nasil cozuyor anlamadim :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Source link' Alıntı:
Peki bu islemi yaptiran arkadaslar takilan klipsin nasil is gordugunu anlatabilirlermi? Yani sadece bir klips bunu nasil cozuyor anlamadim :)
Tolga KARACA daha önce de nasıl olduğunu yazmıştı sağolsun

Servise gittim; bazı Astra larda yolcu ve sürücü ayaklarının olduğu bölümde su birikiyormuş sebebi silecekleri hareket ettiren silecek moturu bağlantı kollarının aşağı doğru eğimli olmasıymış, buna göre olur da fıskiye vb civarındaki plastik aksamdan içeri su sızarsa eğimli silecek motor kolu yüzünden su damlaları olmamaları gereken noktalara taşınarak göllenmeye neden oluyormuş.
Çözüm olarak kol üzerine ikişer kelepçe bağlandı; su damlaları boydan boya yürümesin diye.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan bey nasıl yapıldıgını gosteren detaylı  bi konu actım ..
burda konu dagıldıgı ıcın
daha faydalı olacagını dusundum.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent abi açtı konuyu detay resmi eklendi. 045thumbsup