Neymiş bu twinport essentia

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size traji komik araç alma hikayemi anlatmak istiyorum belki yeni araç alacaklara da yardımı olur araba almaya ilk karar verdigim de butcem 16 bin 18 bin civariydi o fiyatlara araç aradığım da genellikle ford fiesta gibi proton gibi modeli yüksek araçlar çıkıyordu karşıma protona gen 2 ye acayip isinmistim ama herkes alma kardeş olursun diyordu yinede almayı düşünüyordum listemde proton gen 2 citroen c4 ford fiesta vardı fakat bulunduğum ilçede gen 2 yoktu aracı yakından görmek istiyordum bir iş için kayseri oradan ankaraya geçmek durumunda kaldım bu arabamı almak için güzel bir fırsattı fakat o trafikte ve surda nurda bir tane bile gen 2 göremeyince almaktan vaz geçtim diğer araçları araştırırken listeye nasibim olan corsa 1.2 twinport essentia düştü hiç bilgim olmayan bu araç görüntü olarak çok dikkatimi çekti sahibini aradim ve buluştuk aracı görür görmez içim isindi ve bunu almalıyım dedim ve bütçeyi zorlayarak 21.50 bine aracı aldım ruhsatta oludugum twinport essentia ismi uzunlugundan dolayı bende full olmasada iyi bir donanım olduğu hissini uyandırdı ve aracı tanımaya bqsladigim bir hafta içinde aracın direksiyon kontrol modulunun olmadığını koltuk yükseklik ayarinin olmadığını direksiyon ayarının olmadığını sis lambası bağlantı kablolarının olmadığını bagaj bolmesinin olmadığını anlamamla essentia nin ne olduğunu anladım ve yeni fark ettiğim arka kapillarda yeri olup kendi olmayan hoparlorleri görünce şaşırdım açıkçası neyse bu kadarda cimrilik olmaz ki diyerek 150 tl ye iki hoparlör alıp takayim dedim kapı sokuldu o da ne kablosuda yok aracımı seviyorum ama bu bosun boşu aracın ilk sahibine sesleniyorum be kardeşim bu arabanin bu kadar boşunu nereden nasıl aldın türkiyede tek mi bu araç benim direksiyonda neden kornadan baska bir şey yok tüm aynı model tüm araclarda varken bu son olay karşısında arac için ar-ge faliyetlerine son verdim .inşallah sonraki aracim bu deneyimden sonra mükemmel olacak

LT18i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Her dönemin araçları kendi donanımımda yetecek düzeydedir ve o dönemde(2001-2006) demekki yetiyordu. Benim aracımda essentia(2010 model) ve bahsettiğiniz özelliklerin hepsi ve fazlası var. Örnek direksiyon kumandalı 7 hoparlör gibi. Gelecek Corsa' nın baz donanımı bile benim şuanki aracımdan daha dolu olacaktır. Ayrıca bahsi geçen araç markaları içerisinde en kolay satılacak, zarar ettirmeyecek, bakım parça fiyatı olarak sizi üzmeyecek genç işi ve çekirdek aile tipi araç almışınız. Kazasız belasız sürüşler...

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
9000 liraya aldığım aracımda direksiyon mevzuları haricinde hepsi var :D koltuk yükseklik ayarı, arka hoparlörler, sis farları vb. :D

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. 1.2 ise fazla kafana takma yazdıklarını. Sıkıştırmazsanız yakıt olarak sizi hiç üzmez. Bi cruise control denetimleri olan sinyal kolu alıp programla aktifleştirip kullanabilirsiniz. Ben de başka bir araca(Colt) niyetlenip aynı araçtan aldım. Kısmetimizde bu varmış ;)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun hocam, araç benzinli mi bir de km kaçta?
Fotoları görmek isteriz :)

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruise mi guldurme beni araç 2007 corsa d twinport essentia şu an doksanbinde 1.2 benzinli memnunum araçtan zaten çok az yakıyor sıkıntı ne zaman bir şey yapmak istesem olmuyor tesisat yok yeri yok falan sağolun aracı alali altı ay oldu hoparlör olayından sonra artık paylaşma gereği duydum

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:45 ----------

Kısacası araca elektronik bir müdehale söz konusu değil ve internetten bqktigimda aynı isimdeki araclarda bu donanımların çoğu var zorla bir tane benimki gibi bir tane buldum ilanda yoksa direksiyonun falan değiştiğini dusunecektim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:48 ----------

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:00 ----------

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temiz görünüyor kilometreside baya düşükmüş. Tekrar hayırlı olsun.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoporlor olaynı bu kadar takmayın..benim 2006 jettam var midline paket..orta paket yani kendileri.ancak hoparlor yoktu arka kapılarda ben taktım.tesisatı falanda yoktu.hoporleri koymayan tesisatı nie koysun iyilik melegimi onlar :) sis farıda yoktu kendim taktım. abi yanlıs anlamayında essentia paket aracı alırken neyi var neyi yok diye bi baksaydınız keske...ama arac temiz duruyor.yakıtıda iyi..sis farınıda hoporlorude takarsınız basit şeyler bunlar..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence fiyat olarakta güzel bi fiyata almışsınız.
Neticede 2007 model ve düşük kilometrede bir araç. Tabi hasar/boya/değişen durumunu bilmiyoruz ama bu fiyatlara eski yani C kasa Corsa'lar satılıyor halâ...