Ne varsa opelim.nette var :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar , iyi forumlar
Arkadaşlar 4 gün önce kendime 2008 Accent Era 1.5 CRDi VGT aldım ve beni tedirgin eden bir durum var.
Daha önce dizel araç kullanmıştım ama çok fazla tecrübem yok. Daha fazla uzatmadan konuya gireyim en iyisi
Aklıma takılan durum araç hareket halindeyken devir saati 1500 d/dk bulunca ıslık sesi gibi gibi . bir ses çıkartıyor bu ses rölantideyken olmuyor yada dizelde rölantide gaza basmak sakıncalı olduğu için ben duymak istemiyorum :) Şimdi bu ses çok asırı değil dikkatli dinlemedikten sonra pek duyulacak ses değil.(Klimayı 1. kademede açınca duymuyorsun) Ayrıca çekişinde bir sıkıntı yok. Egzozdan kara,beyaz,mavi vs vs. dumanda atmıyor. Daha demin ustamın yanına gittim ustam genelde turbo dizel araçlar 60.000 km'den sonra turboları ötmeye başlar. Pervaneden kaynaklanabilir sana bir sıkıntı yaratmaz için rahat olsun falan dedi ama benim için rahat değil. Bu sorun neyden kaynaklanıyordur ? İleride sorun yaratırmı ? Ne gibi masraflarla sorundan kurtulabilirim ? Turboyu değiştirsem kökten çözüm olurmu ? Sevgili Çelik motor kullanıcıları ve turbo dizelde bu sorunu yaşamış arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim ...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yanlış yere açmışımda bu konuyu rica etsem silermisiniz :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun tek nedeni muhtemelen sizden önceki sahibinin aracı çalıştırırken ve kapatırken turbo yağlamsını dikkate almadan hareket etmesi ve motoru benzinli araçta olduğu gibi kapatmasından kaynaklı bir sorun.

aybrskck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eralarda turbo üflemesi normal gibi Bisey ses aşırı derecede değilse turbonun yapısından sanırım bu ses normal rahatsız olmanızı gerektircek bir durum yok :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yoldakerem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler kayseride opel vectra gls 96 model araç aldım arabam lpg de alt devirlerde gas yemiyordu hemde hiç ışıkta dahi kalkamıyordum benzin de nazaran biraz daha az yapıyordu sanayiye götürdüm kalfa olacak adaam (hatsiz)bujiyi değiştirdi araç düzeldi aradan yarım saat sonra yine aynı sabah tekrar gittim ben bu arabayı yapmam buji yi catlatmaz bozamaz dedi bi günde hatsiz sanki bedava yapıyormuş gibi bide üste cıkıyo sen bujiyi cıkart bak dedim cıkarttı baktı tabiki mal gibi baktı suratı kızardı her neyse buji takıldı şimdi aynı sorun yine var araç neden bujiyi yakar catlatır her neyse bu neden oluyor çözümü nedir paramızla rezil oluyoruz vectramı allım tiksindim ya resmen ( ustasını aradım kalfanın bir avuç civata esnaflık böyle olmz