motorda aşırı vakum

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
merhabalar.
araç çalışırken yağ kapağını açmaya çalışınca inanılmaz vakum yapıyor. kapağı açamıyorum. aynı şekilde yağ çubuğunu da çekemiyorum. çok zor çıkıyor araç çalışırken.
sebebi nedir. yardım ederseniz sevinirim

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
merhabalar.
araç çalışırken yağ kapağını açmaya çalışınca inanılmaz vakum yapıyor. kapağı açamıyorum. aynı şekilde yağ çubuğunu da çekemiyorum. çok zor çıkıyor araç çalışırken.
sebebi nedir. yardım ederseniz sevinirim
Külbütör kapağının değişmesi gerekiyor diye biliyorum bu tip arızaların belirtisi külbütör kapağı oluyor genelde

• Beğen
Tepkiler: yoldangeçenbiri

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Külbütör kapağının değişmesi gerekiyor diye biliyorum bu tip arızaların belirtisi külbütör kapağı oluyor genelde

peki bu durumun bi zararı var mı motora?
daha önce açmıştım ne vakum vardı ne üfleme
iki gündür rölantide dalgalanma var, nedendir diye bakarken eskaza motor yağ kapağını açayım dedim. salmadı kapağı

Emmrullah94

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Aracın yağ da eksiltmeye başlayacak kapağın içindeki diyafram gıdık ondan dolayı böyle yapıyor diyafram ayrı da satılıyor ama ustalar değişmeye yanaşmıyor kapağı degistir diyor direk kapak ta şuan orjinal 1250 TL civarında

• Beğen

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bence maddi durumun varsa yaptır iyi bir ustaya kontrol ettir yine de kapak değişmeden onarılır mı bişey diyemem

• Beğen

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aracın yağ da eksiltmeye başlayacak kapağın içindeki diyafram gıdık ondan dolayı böyle yapıyor diyafram ayrı da satılıyor ama ustalar değişmeye yanaşmıyor kapağı degistir diyor direk kapak ta şuan orjinal 1250 TL civarında

aynen dediğiniz gibi yağ da eksiltiyordu.
diyafram patlamış dedi. değiştirelim dedi. onarsak olmaz mı dedim. onarım işine sıcak bakmadı.
orjinal GM kapak+ işçilik 1400 e mal oldu.
teşekkürler bilgiler için :)