Motor yağlama sistem temizliği hk.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle günaydın. Dün yetkili servisin facebook sayfasında motor yağlama sistem temizliği yaptıklarını ve bunun zamanla yavaşlayan ve aksayan yağlama sistemine iyi geldiğini söyleyen bir paylaşım gördüm, aradım sordum 100 TL fiyat verdiler ve işlemin 1 saat sürdüğünü söylediler.Hangi ürünü kullanıyorsunuz diye sorduğumda surteks diye bir markadan bahsettiler ve surteksin kendi sitesinde bunun bir makine olduğunu anladım.İşlemin motorun daha sessiz çalışmasına ve yağlama performansına iyi geldiğini iddia ediyorlar.Acaba bu işlem hakkında bir bilgisi olan ya da yaptırmış arkadaşlarımız varsa aramızda bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.Firmanın sitesindeki bilgi de söyle

http://www.surteks.com/Motor-Temizleme-Cihazi.aspx

Şimdiden teşekkürler.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor yağlama sistem temizliği hk.

bu sistemi ilk kez duydum araştırmak lazım ama ben ikinci yağ değişiminde motor temizleme ürünleri var würth falan yağ değişiminden önce motor yağına karıştırıp 10 dk çalıştırıyorsun aracı sonra yağ değişimi yapılıyor en azından kabasını alırım o şekilde

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevap için çok teşekkürler,bu ürünün internet sitesinde sizin bahsettiğiniz maddenin motor çalışırken katıldığında kirli yağı bütün sistemde gezdirdiği için motora zarar verdiği falan yazıyor ya da bilemiyorum belki karalama da yapılıyor olabilir,benim bahsettiğim ürünün cazip kılan tarafı yalnızca yetkili servislerde yapılıyor olması yani öyle yazıyor,aradım randevu aldım servisten hayırlısı,sonuçları yine burdan paylaşırım tekrar.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Eğer kirli yağı uzaklaştırmak içinse bence para tuzağı. Abi 100 lirayı verene kadar 15000'de değiştireceğim yağı 10.000'de değiştririm kirlenmeden.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bundan önceki aracın puntoda servis tunap motor iç temizletici kullanıyordu aracın yağını boşaltmadan motora ekliyorlar sanırım 5 10 dakika rolantide çalışıyor ve yağı boşaltıyorlardı fiyatıda en son yanlışım olmasın 18 lira birşeydi.her bakımdada yaptırıyordum.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aklım karıştı şimdi,ne yapsam

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şimdi servisten aradılar, bu işlemin gerçekleşmesi için aracın yağ ve yağ filtresinin de değişmesi gerekli olduğunu, istersem bakım zamanına erteleyebileceklerini söylediler, benim de bu hoşuma gitti ve para tuzağı olmadığını düşünmeme sebep oldu, bu şekilde bakım zamanı yapmak üzere telefonu kapattık. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu tarz şeylere çokta fazla kafayı yormamak lazım hangisi içinize siniyorsa onu yaptırın olsun bitsin benim tır şöförü arkadaşım var kullandığı tırlar 700 800 bine geliyor onların hiç biri böyle motor temizliği falan görmüyor bakımları zamanında yapılsın o bile yeterli