Motor Yagi Fiyat

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
IMG_20191119_200616__01.jpg

Yağlarım geldi... Mesudum şu an😊

IMG_20191119_200738__01.jpg

IMG_20191119_200850.jpg

Sadece minik bir sorun var.

IMG_20191119_200513.jpg

IMG_20191119_200502.jpg

Yağımız azıcık eksilmiş...😊

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Okadarran bisey olmaz zaten okadari motorda kaliyo hep

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Şimdi filtreleri de alayım diyorum. Bizim servis nerden kazanacak? Sonra kovmasın beni😁

Aslında filtreleri almam, arada yağ kadar çok fiyat oynamıyo. Ama gm dememe rağmen. E biz gm polen bulamadık filtron var o da çok iyi falan diyolar bazen. Bunu sevmiyorum. O yüzden kendim almak istiyorum tüm filtreleri.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende 4 litre Mobil1 5w-30 yağ var ama 2-3 sene önce almıştım, açmadım kullanmadım. Liqui Moly önerilince bu açılmadan kaldı. Sizce yazın bakımda kullanmam da sorun olur mu? 1 litre daha aynı yağdan alarak tabi.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bende 4 litre Mobil1 5w-30 yağ var ama 2-3 sene önce almıştım, açmadım kullanmadım. Liqui Moly önerilince bu açılmadan kaldı. Sizce yazın bakımda kullanmam da sorun olur mu? 1 litre daha aynı yağdan alarak tabi.
Açılmamışsa, güneş görmemiş ve donmamışsa, raf ömrü 5 yıl, açılmışsa 1yıl şeklinde bir bilgi hatırlıyorum. Ama yağ bidonunun arkasındaki etiketi bir okusanız iyi olur.,

Son düzenleme:

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Açılmamışsa, güneş görmemiş ve donmamışsa, raf ömrü 5 yıl, açılmışsa 1yıl şeklinde bir bilgi hatırlıyorum. Ama yağ bidonunun arkasındaki etiketi bir okusanız iyi olur.,
bakacağım teşekkürler. yok açılmadı direk güneş ve soğuk görmedi

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yağ konusunda güvendiğim bir dostumdan aldığım bilgileri aktarmak istedim. Daha önce Japon araçları kullanıyordum ve benzinliydi hepsi bunu baştan belirteyim.

Arkadaşıma hangi marka yağların daha iyi olduğunu sorduğumda bana kendisinin sırasıyla Motul, Eneos, Castrol ve Mobil1 yağlarını tercih ettiklerini bunların dışına çıkmamakta fayda olduğunu söylemişti. Artı olarak aracınızda bir önceki kullanmış olduğunuz yağdan memnun iseniz aynı yağ markasında devam etmeniz motorunuzun yararına olacaktır, her yağ değişiminde farklı marka yağ kullanmak motorun yağa alışma süreci geçene kadar eksiltme yapıyor.

Ben bu zamana kadar kendi araçlarımda hep Eneos kullandım. Çokta memnun kalmıştım. Bu aracımda ise Motul kullanmayı düşünüyorum. Daha önce GM kullanılmış ama bilmediğim bir marka olduğu için Motul ile devam edeceğim. Dizellerde yağın durumu nasıl anlaşılıyor henüz bu konuda da acemyim ama aracın bilgi ekranında kalan yağ ömrü için %49 diyor. Bu nasıl bir değer.(Not: Yağ değişimi yapılalı 8bin km olmuş.)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yağ konusunda güvendiğim bir dostumdan aldığım bilgileri aktarmak istedim. Daha önce Japon araçları kullanıyordum ve benzinliydi hepsi bunu baştan belirteyim.

Arkadaşıma hangi marka yağların daha iyi olduğunu sorduğumda bana kendisinin sırasıyla Motul, Eneos, Castrol ve Mobil1 yağlarını tercih ettiklerini bunların dışına çıkmamakta fayda olduğunu söylemişti. Artı olarak aracınızda bir önceki kullanmış olduğunuz yağdan memnun iseniz aynı yağ markasında devam etmeniz motorunuzun yararına olacaktır, her yağ değişiminde farklı marka yağ kullanmak motorun yağa alışma süreci geçene kadar eksiltme yapıyor.

Ben bu zamana kadar kendi araçlarımda hep Eneos kullandım. Çokta memnun kalmıştım. Bu aracımda ise Motul kullanmayı düşünüyorum. Daha önce GM kullanılmış ama bilmediğim bir marka olduğu için Motul ile devam edeceğim. Dizellerde yağın durumu nasıl anlaşılıyor henüz bu konuda da acemyim ama aracın bilgi ekranında kalan yağ ömrü için %49 diyor. Bu nasıl bir değer.(Not: Yağ değişimi yapılalı 8bin km olmuş.)
Bilgi ekranında görünen kalan yağ ömrü gerçekten motordaki yağın kullanılabilirlik durumu ile ilgili analiz falan yapabilen bir sistem değil. Dolayısıyla kalan yağ ömrünün net bir göstergesi değil, tamamen Km ve yılı baz alarak hareket eden bir sistem benim gözlemlediğim kadarıyla...
Sıfır araçta bakıma 6 ay 7000km kala %29 gösteriyordu. Yetkili servis kalan yağ ömrü göstergesini dikkate almamı, km ya da yılı baz alarak bakıma gelmem gerektiğini belirtmişti. İkna olana kadar neredeyse dışarıda yağını değiştirecektim aracın:)

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda almış olduğum yağın kargoda kaybolması ile iade süreciyle kafam karışmış durumda söyle ki;son 3 yıldır MOBİL 1 ESP 5 30 kullanıyorum malumunuz bu yağ DEXOS 2 onaylı.. şimdi gelelim asıl mevzuya,yağın elime geçmemesiyle acaba MOTUL 8100 CLEAN EFE 5 30 (DEXOS 2) mu alsam diye düşünürken araştırmalarım sonucunda bazı bilgilere ulaştım ve açıkçası benim bilgim yok söyle ki; bir de MOTUL ECO LİTE 5 30 (DEXOS 1 GEN 2) denilen yağ özellikle ASTRA K 1.4 T motorlarında ki (LSPI) sorunu yani erken ateşleme problemi için çıkarılmış."Daha zorlu sınırlar belirleyen yeni dexos1 testi ile yağların TGDI motorlarda rastlanan Düşük Hızda Erken Ateşleme (LSPI) sorununu önlediğinden emin olunur."

şimdi ben ASTRA J 1.4 T aracıma hangi yağı tercih etmeliyim DEXOS 2 onaylı yağları mı yoksa DEXOS 1 onaylı yağları mı ? Araştırdığınızda GM marka yağlarda da ikisi mevcut.. bizim araçlarda problem yaşar mıyız yağlardan dolayı ee malum 3 yıldır problemle karşılaşmadım DEXOS 2 kullanıyorum tabi ama yaşamayacağım anlamınada gelmez inş. yaşamayız ayrı konuda. Malum fiyat farkıda var aralarında 30 40 TL kadar ECO LİTE daha pahalı.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
onlineyedekparca.com'da bugüne özel sepette %5 indirim yaptıklarını gördüm tesadüfen. İhtiyacı olanlara duyurulur...