Motor bölmesi temizliği

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Motor bölmesi temizliği için iki farklı ürünü denedim ve gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1) würth:

Ürünü uyguladığım yüzeylerdeki kirleri gerçekten çözdü ve sonrasında muazzam bir parıltı bıraktı.

IMG_20210920_124128-minf8f9055554c9a3ee.jpg

2) Liqui moly:

Würth'den sonra hayal kırıklığı. Uygulanan yüzeylerde mat bir görünüm oluştu ve bazı lekeler geçmedi.

IMG_20211017_123900-min0239c46e64d56fb4.jpg

Würth'ün tüpü liqui moly'ye göre iki kat daha basınçlıydı ve liqui moly'ye göre %20-30 daha çabuk tükendi. Würth şişesi aracın içinde sıcakta kalmıştı ve hava da 30c üzerindeydi. Liqui moly bugün 25c hava sıcaklığında epey de şişesini çalkalamama rağmen Würth'deki gibi bir basınç oluşmadı.

Würth'ü herhangi biryerden aldım, liqui moly'yi liquimolyturkey.com'dan aldım.

Fiyatları aynı civardaydı sanırım. (40-45TL)

Würth liqui moly firmasının da sahibi ama üretimler birbirinden bağımsız, buradan anladığım, bir konuda çok iyi bir firma başka bir konuda pek te başarılı olamayabiliyor.

Motor yağında tamam liqui moly ama bu tip temizleme, yağlama vb sprey ürünlerde würth'den şaşmamak lazımmış.

Not: Uygulama sonrası el girebilen her yerin bir bez ile silinmesi tavsiye olunur.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Motor temizliği için bunları kullanmak her zaman daha iyi suyu basınca cıvatalarda paslanma oluyor en iyi ihtimalle ve sökerken kaynayan cıvatanın kafası kopabiliyor yada blok kısmının dişleri kopuyor.

Daha ucuz yöntemiyse gaz yağı fakat tam kuruyunca matlaşıyor ve tam kurumandan yola çıkılırsa toz topluyor