motor arıza ışığı

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı ilk çalıştırdıktan sonra yaklaşık 100 metre sonra 4. vites 60 km/h hızla seyir ederken motor arıza ışığı lambası yandı. kenara çektim. kapatıp tekrar çalıştırdım. ışık söndü fakat 100 m sonra tekrar yandı. yandığında herhangi bir değişiklik hissetmedim. aracı tekrar kenara çektim. kapatıp tekrar çalıştırdım. ve sitede söylenen 4000 veya 4500 devirlerde keseceği idi. dururken boşta bastım herhangi bir kesilme yok. ne yapmalıyım. arabada sıralı sistem tüp var. egr yi kapattırdım. buji ve kabloları değişti. carbon clear yaptırdım. boğaz temizlendi. ama rölantideki dalgalanma ve vuruntulu çalışma devam ediyor.

arabayı severek aldım ama beni yavaş yavaş soğutmaya başladı.
daha öncesinde de problemler oldu ama düzelme yok. bize ustası denk gelmiyorda olabilir.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de normaldır ara sıra yanabılır sanırım sakınılacak bır sey yok yınede tech 2 ıle baktırın derım

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
aynısı bendede olmuştu. lpg nin filitrelerini temizlettir bir şeyi kalmaz...

murat42550

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clear ile lpg den kaynaklanan motor arıza ışığına çözüm

Arkadaşlar astra h aracımın son 6 aydır arıza ışığı yanmaya başladı.Her seferinde bi şey olmaz söndürürüz dediler yine yine yandı.Aracımın performansında bi şey olmasa da psikolojik olarak ekranda o ışığın yandığını gömek beni memnun etmiyordu.Carbon clear yaptırdım sanayide 50tl ye 2 haftadır ışik yanmıyor.Aracın enjektörleride temizlediğinden çekişi hissedilir attı belkide psikolojik ama arabam hissedilir düzeldi.Işık problemi olanlar mutlaka carbon clear yaptırsın bana çok teşekkür edeceksiniz...

Asİ006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim vectrada daima yanıyo o ışık sorun olmuo ama neden kaynaklanıyor onu anlamadık sralı sistem tüpü daha eni taktırdık oralarda sorun olcagını sannetmiyorum ama başka ne olabilirki acaba.?