Monroe vs sachs

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
140 tan sonra direksiyonu çok hafif sağa çevirdiğimde sürtme sesi geliyor direksiyonda da hafif hissediliyor öyle bir sorun var mıydı sende
Yok hocam bende sadece tümsekte vs. Ses geliyordu. Senin kaliperlerde disklerde de sorun olabilir. Sürtme sesi bundan olabilir. Eğer kesin olarak alt takıma bakılıp sorun yok dedilerse disk ve kaliperleri söküp bakmak lazım.

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yok hocam bende sadece tümsekte vs. Ses geliyordu. Senin kaliperlerde disklerde de sorun olabilir. Sürtme sesi bundan olabilir. Eğer kesin olarak alt takıma bakılıp sorun yok dedilerse disk ve kaliperleri söküp bakmak lazım.
Silikon yağ dediğiniz ne oluyor ve ondan sonra sesi kesti mi ve aracı kirikoyla kaldırıp altına yatıp yapabileceğim bir işlemmi

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Silikon yağ dediğiniz ne oluyor ve ondan sonra sesi kesti mi ve aracı kirikoyla kaldırıp altına yatıp yapabileceğim bir işlemmi
Hocam kriko ile kaldırmadan yaparsınız. Bildiğiniz herhangi bir silikon bazlı yağlayıcı işinizi görür ama karter koruma falan varsa zor olabilir karter koruyucu sökmek lazım olabilir . Ayrıca viraj demir lastiklerinin durumunuda bakmak lazım çok köyü durumdaysa yağlamak ta kurtarmaz. Zaten çok pahalı bir malzeme değil. İmkan varsa aracı önce iyi bir rot balanscıya götürmenizi tavsiye ederim alt takım sorunlarını rot balancılar daha iyi tespit ediyor. Ustaya alt takımdan 20 araba geliyorsa rot balanscılara 100 araba geliyor.

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam kriko ile kaldırmadan yaparsınız. Bildiğiniz herhangi bir silikon bazlı yağlayıcı işinizi görür ama karter koruma falan varsa zor olabilir karter koruyucu sökmek lazım olabilir . Ayrıca viraj demir lastiklerinin durumunuda bakmak lazım çok köyü durumdaysa yağlamak ta kurtarmaz. Zaten çok pahalı bir malzeme değil. İmkan varsa aracı önce iyi bir rot balanscıya götürmenizi tavsiye ederim alt takım sorunlarını rot balancılar daha iyi tespit ediyor. Ustaya alt takımdan 20 araba geliyorsa rot balanscılara 100 araba geliyor.
Aracı rot balans ustası gördü o alt takımda sorun yok dedi

ErsanSerin

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dönüşte vs bir ses yok yol eklem yerinde su giderlerinin betonları oluyor onlardan falan geçerken tak tuk vuruyor
Amortisör sesi olsa gerek bende de var, araştırıyorum markasına karar vermek için sitedeyim

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Amortisör sesi olsa gerek bende de var, araştırıyorum markasına karar vermek için sitedeyim
Ben Monroe taktım takozları lemforder aldım normal çukurlarda gelen ses kesildi ama ufak bir keskinlikte bile amortisör yokmuş hissi veriyor genelde keskin yol ekleminde su kanallarının önüne atıan ufak betonlarda geliyor

ErsanSerin

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
teşekkürler, monroe yada orjinal bakar sonucu paylaşırım, tabi en erken 20 şubatta.

ErsanSerin

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Monroe amortisörleri taktırdım ve araç tüm sesi kesti,

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Monroe amortisörleri taktırdım ve araç tüm sesi kesti,