Mikrofiber Bez

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mikrofiber Bez

attalos07 link' Alıntı:
reklam maksatlı olmasın ben ucuz yollu bim den alıyorum cam bezi vede mikrofiber bez diye ıkı ayrı bez var cam bezı  mukemmel sılıyor leke falan kalmıyor.önce mıkrofiber bez ıle kuruluyorum sonrada cam bezı ıle ustunden geciyorum araç ışış ışıl oluyor

O bezlerden ben de çok kullandım gerçekten çok etkililer ancak kirlendikten sonra birkaç kez yıkayınca haliyle etkisini kaybediyorlar, Carreforur da daha büyük ebatlarda 5li ekonomik bezler var, onlar da güzel.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
reklam maksatlı olmasın ben ucuz yollu bim den alıyorum cam bezi vede mikrofiber bez diye ıkı ayrı bez var cam bezı  mukemmel sılıyor leke falan kalmıyor.önce mıkrofiber bez ıle kuruluyorum sonrada cam bezı ıle ustunden geciyorum araç ışış ışıl oluyor

Neyin reklamı anlamadım ki? Sonucta site, yabancı bi site ve herhangi bi alakam yok.

Ben onca mikrofiber bez denedim hepsi birbirinden dandik çıktı. En son bunları aldım "hele şükür" dogru dürüst silen bişey çıktı dedım.

Sizin gayet güzel dediginiz bezler hangileridir? Onu da deneyelim. Hepimiz bu işi ucuz yollu halletmek isteriz. Neden olmasın.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bauhaus'dan almıstım ben biri iç diğeride dış temızlıgı ıcın, ındırımdeydı tanesını 8-10tl falandı yanında da iç temızlık ıcın sprey dış ıcınde coya koruma cıla sprey almıstım onlarda bır alman markasıydı ve 10 lıra cıvarıydı onlarda ındırımdeydı,2 aydır kullanıyorum ve oldukça memnunum fiber bezlerı makıneye atmadan elde yıkıyorum hala özellıklerını yıtırmedıler.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,

Almanya ya geldikten sonra aracımı jetonlu yıkama istasyonlarında kendim yıkamaya başladım.Fakat elimdeki mikrofiber bezin performansından memnun değilim.Suyu çekmiyor bu diye düşünürken aklıma suyu çeken bir araç ile kurutmak geldi, mesela sonax ın yıkama süngeri.

Aranızda sünger ile arabasını kuruluyan ya da denemiş olup da sonuçlarını paylaşmak isteyen olabilir mi?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracı yıkadıktan sonra hızlı cila sıktıktan sonra sonax sünger ile sürüyorum böylece fazla suyu sünger çekmiş oluyor
sonra mikrofiber bez ile siliyorum böylece mikrofiber bezden maksimum performans alıyorum ve
mikrofiber bez böylece çabuk ıslanmıyor; yanlız süngerin yumuşak ve kaliteli olması lazım ki kılcal çizik oluşturmasın
sonuç ise mükemmel tavsiye ederim

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir iki defa sıfır arabaya hafifçe fırça sürdüm .çizmiş

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:
Bir iki defa sıfır arabaya hafifçe fırça sürdüm .çizmiş
fırça tam boya düşmanı
araç kirli kirli dursun ama fırçalatmayın boya yüzeyinde binlerce kılcal çiziğe neden oluyor

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
fırça tam boya düşmanı
araç kirli kirli dursun ama fırçalatmayın boya yüzeyinde binlerce kılcal çiziğe neden oluyor

Aynen öyle. Opel Balkan sıfır aracımı bana fırçayla yıkayarak vermiş olacak ki sıfır aracımı binlerce çizikle kullanmaya başladım.

Teslim alırken farketmedim acemilikten farkedince de zaten yapacak birşey kalmadı.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Ben aracı yıkadıktan sonra hızlı cila sıktıktan sonra sonax sünger ile sürüyorum böylece fazla suyu sünger çekmiş oluyor
sonra mikrofiber bez ile siliyorum böylece mikrofiber bezden maksimum performans alıyorum ve
mikrofiber bez böylece çabuk ıslanmıyor; yanlız süngerin yumuşak ve kaliteli olması lazım ki kılcal çizik oluşturmasın
sonuç ise mükemmel tavsiye ederim

Aklıma yeni bir fikir geldi, kompozit kullanmak, yani süngerin üzerinde hafif pamuklu bir bez koyup öyle silicem, yağmurlar dinince ilk yıkama sonrası sonuçları paylaşırım.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birkaç MF Havlu  öneriyorum arkadaşlar, linkler:  http://www.chemicalguysuk.com/Chemical_Guys_Wooly_Mammoth_Drying_Towel_p/woolmamm.htm
                                                    http://www.theultimatefinish.co.uk/Store/Search.aspx?SearchTerm=crazy+pile
                                                    http://www.ebay.com/itm/4pcs-Microfiber-Super-Plush-Detailing-Polishing-Buffing-Towel-Cloth-Korea-/321133660329?vxp=mtr&hash=item4ac50ec8a9
                                                    http://www.westmarine.com.tr/Urun/microfiber-havlu/1496/