Mercedes W203 vs Astra J Edition

Mercedes W203 vs Opel Astra J Edition

• Kullanılan toplam oy
    18

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedes i listeye koymaktaki en önemli kriterin nedir?

Her kasasının benim gözümde farklı bir değeri var.98-2001 Avantgarde W210'lar ve2004-2005 model W203 çıktığından beri her zaman favorimdi.Estetiği,dayanıklılığı ve konforu diyelim en önemli kriterim.Lpg aklıma takılan tek sorun zaten..

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cüneyt kardeşim,
Mercedes iyi araba laf yok...şimdi durmunu bilmiyorum
yakıt olsun yaşı itibarı ile olsun o kadar para verdikten sonra ki tahminim 40bin ın üzeri fiyatı...bence ya sıfır yada bir iki yaşında alternatif araç bakardım...tamiri şunu bunu ile uğraşmamak için...başımı ağrıtmaz güle güle kullanacağım yakıtı az bir araba.
ama 60 70 bini verebilirim diyorsan 64bine A sını yeni mercedes derdim...
evet mercedesin manevrası olsun aksı ki o yatarak döenen ve parklarda kolaylık sağlayan başka aks yoktur kendi patenti...
tabii fikir gene senin ama 10 yaş alacağıma yaniye bakardım o paraya...

Abi çok teşekkür ederim yorumuna,dediğin gibi düşünüyorum ama ne zaman şöyle güzel bir C180 görsem kararım değişiyor:)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her kasasının benim gözümde farklı bir değeri var.98-2001 Avantgarde W210'lar ve2004-2005 model W203 çıktığından beri her zaman favorimdi.Estetiği,dayanıklılığı ve konforu diyelim en önemli kriterim.Lpg aklıma takılan tek sorun zaten..

Farklı bir şekilde olsaydı mercedesi lpg y boş ver aynı modelde aynı paraya 3.20 dizel alırsın hem lpg ile uğraşmaz hemde daha sıkı bir perfrmans yaşardın diye tavsiye verebilirdim.Ama seninki tamamen mercedes tutkusu.

O zaman şunu söyleyebilirim, C200 ile C230 arasında fark edilir bir performans yada donanım farkı yok.Zaten donanıları avangarde elegance gibi vesiyonlar belirler bunların standartları bellidir bu paketlerin standartlarının dışında olan ek özellikle ve donanım tamamen sıfır olarak alan müşterinin isteği yada ithal eden galerinin isteği üzerine eklenerek piyasaya çıkar.Çok az bir performans farkı var zaten şehir içi kullanacaksan fazladan vergi vermene gerek yok, C200 kompressör o konuda ideal.HAngi donanım paketi dersen avangarde derim.

Sürüş özellikleri lpg uyumu arıza durumu gibi konularda pek fikir beyan edemeyeceğim.Çünkü hiç C200 mercedes kullanmadım.

AStra J olayına gelince, 1.3 ün boyutları, ekonomik motorlu olması, lpg ile sorun yaşamaman, model yılının yüksek olması gibi avantajları mevcut.Bunun dışında zaten sürüş özellikleri v.s. bir öncki kasadan farklı değil.

Mercedes in başını ağrıtacak tek dez avantajını söylemek isterim, bağımlılık yapar :)

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mercedes mercedestir...mercedesin her arabası beni kendine hayran bırakmıştır...ama bende astra diyorum...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
mercedes w203 al abı lpg sorun yok alırken lpg alırsan kontrol ettırısın ılerde astrayı verıp w203 compresor almak ıstıyorum aşık oldum arabaya :D

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüldüğü üzere 2 araç kullanıyorsunuz. D sınıfı bir aracınız olduğuna ve yeni alacağınız aracı daha çok şehiriçinde kullanacağınıza göre Mercedes sizin amacınıza uygun olmayacaktır. bakım masrafları, sigorta, kasko, vergi gibi ödemelerin fazla olması bir dezavantaj. bence daha ekonomik bir araca bakmanızı öneririm.

ancak şehiriçi-şehirdışı kullanım amaçlı sadece 1 araca düşmeyi düşünüyorsanız elbette Merso vazgeçilemez...

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde 2004 avangarde vardı. bu araçlarda 2001-2002 sonu diye biliyorum araştırın bence motorları kırmızı kapak denilen (kodlarını bilmiyorum) motorlar. eski kasa e serisinde ve c serisinde kullanılan motor. daha sonra değişti. 163 hp oldu. kırmızı kapaklarda arıza lambası yanıyor. normallerde herhangi bir sorun yaşatmıyor. mümkünse aracı benzinli alıp kendiniz lpg dönüşümü yaptırın. paylaştığınız resim 2005 veya 2006 olması lazım çünkü o tarihlerde makyajlandı araç. dışındı aman aman fark yok sanırım bi tampon vs. birde mercekli farlara sahip. içinde göstergelerde farklılık var.

şimdi mercedes veya başka bir araç mı derseniz şöyle bir örnek veriyim 225 km hızla giderken sağ arka lastik gümledi ve ben normal sinyalimi verip sağa yanaşıp durdum. bence kriter bu :D.

umarım yardımcı olmuşumdur.

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklı bir şekilde olsaydı mercedesi lpg y boş ver aynı modelde aynı paraya 3.20 dizel alırsın hem lpg ile uğraşmaz hemde daha sıkı bir perfrmans yaşardın diye tavsiye verebilirdim.Ama seninki tamamen mercedes tutkusu.

O zaman şunu söyleyebilirim, C200 ile C230 arasında fark edilir bir performans yada donanım farkı yok.Zaten donanıları avangarde elegance gibi vesiyonlar belirler bunların standartları bellidir bu paketlerin standartlarının dışında olan ek özellikle ve donanım tamamen sıfır olarak alan müşterinin isteği yada ithal eden galerinin isteği üzerine eklenerek piyasaya çıkar.Çok az bir performans farkı var zaten şehir içi kullanacaksan fazladan vergi vermene gerek yok, C200 kompressör o konuda ideal.HAngi donanım paketi dersen avangarde derim.

Sürüş özellikleri lpg uyumu arıza durumu gibi konularda pek fikir beyan edemeyeceğim.Çünkü hiç C200 mercedes kullanmadım.

AStra J olayına gelince, 1.3 ün boyutları, ekonomik motorlu olması, lpg ile sorun yaşamaman, model yılının yüksek olması gibi avantajları mevcut.Bunun dışında zaten sürüş özellikleri v.s. bir öncki kasadan farklı değil.

Mercedes in başını ağrıtacak tek dez avantajını söylemek isterim, bağımlılık yapar :)

Haklısınız dediğiniz gibi Mercedes tutkusu diyelim..Avantgarde ya da elegance versiyon düşünüyorum.

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde 2004 avangarde vardı. bu araçlarda 2001-2002 sonu diye biliyorum araştırın bence motorları kırmızı kapak denilen (kodlarını bilmiyorum) motorlar. eski kasa e serisinde ve c serisinde kullanılan motor. daha sonra değişti. 163 hp oldu. kırmızı kapaklarda arıza lambası yanıyor. normallerde herhangi bir sorun yaşatmıyor. mümkünse aracı benzinli alıp kendiniz lpg dönüşümü yaptırın. paylaştığınız resim 2005 veya 2006 olması lazım çünkü o tarihlerde makyajlandı araç. dışındı aman aman fark yok sanırım bi tampon vs. birde mercekli farlara sahip. içinde göstergelerde farklılık var.

şimdi mercedes veya başka bir araç mı derseniz şöyle bir örnek veriyim 225 km hızla giderken sağ arka lastik gümledi ve ben normal sinyalimi verip sağa yanaşıp durdum. bence kriter bu :D.

umarım yardımcı olmuşumdur.

İlginize teşekkürler.Mercedes forumlarından edindiğim bilgilere göre M111 motorlar problem yaşatmıyor ancak kırmızı kapaklı dediğiniz Kompressor'lerde arıza lambası yanabiliyormuş.Kriteriniz çok güzel:D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kırmızı kapaklı motorlar bızım dohc sfi motor gıbı meşhur arıza yaksın halolur merso sonucta:)