makyajlı astra j hb arka hoparlör bilgisi

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: makyajlı astra j hb arka hoparlör bilgisi

bugra_06 link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Benim merak ettiğim bir mevzuu var..Ön ve arkada hoparlör olan donanımlarda ön hoparlör ile arka hoparlör aynı mı? Güçleri boyutları vs... çünkü benim aracımda ön ve arka hoparlörlerden gelen sesler bence farklı. Bilen varsa beni aydınlatsın :)
Benim de merak ettiğim konu. Ön ve arklar boyut olarak aynı ama güç ve teknik özellik olarak da aynı mı? Aynı diyen arkadaşlar var ama sesler sanki aynı gelmiyor gibi? Bilen arkadaşların cevabına ihtiyacımız var.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bildiğim önler 16 arkalar 13 cm. Ama kapı üzerindeki yuvalar aynı, hoparlördeki kasnaklar farklı. Öndeki hoparlör, arkaya takılabiliyor. Tesisat konusunda da benim araçta tesisat vardı, insignialardaki ön hoparlörü, arkaya taktık, sorunsuz uydu(16 cm)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Ön ve arka hoparlör boyutu aynı 16,16.5,17 uyar. Arka hoparlör üzerinde tweeter mevcut, ön twitler cam önünde olduğu için hoparlör üzerinde tweeter yok. Amfisiz komponentlerden verim alınmaz,ilerde amfi düşünülecekse yatırım olarak komponent takılabilir. Müzik önden dinlenir arka hoparlörün sürücüye çok faydası olmaz. Değişim için önlere kaliteli koaksiyel hoparlör takılıp arkalara orijinaller kaydırılırsa iyi olur. Koaksiyel alırken düşük rms olmasına dikkat edin yoksa sistem besleyemez.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa bey cevap için teşekkürler. Dün de yazışmıştık bu konu üstüne. Sizin takmış olduğunuz infinity lerin crossover ve twetlerini nereye monte ettiniz? Orjinal twetlerin yerine takılabilirmi?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Erhan42 link' Alıntı:
Mustafa bey cevap için teşekkürler. Dün de yazışmıştık bu konu üstüne. Sizin takmış olduğunuz infinity lerin crossover ve twetlerini nereye monte ettiniz? Orjinal twetlerin yerine takılabilirmi?
Crossoverlar ön göğsün sağında ve solunda yeralan boş bölgelere konabilir, ön cam tweeterlar için yeterli boyutta istenilen tweeter takılabilir. eskileri söküp silikonla yenileri sabitleyebilirsiniz.

furkansayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
֖n ve arka hoparlör boyutu aynı 16,16.5,17 uyar. Arka hoparlör üzerinde tweeter mevcut, ön twitler cam önünde olduğu için hoparlör üzerinde tweeter yok. Amfisiz komponentlerden verim alınmaz,ilerde amfi düşünülecekse yatırım olarak komponent takılabilir. Müzik önden dinlenir arka hoparlörün sürücüye çok faydası olmaz. Değişim için önlere kaliteli koaksiyel hoparlör takılıp arkalara orijinaller kaydırılırsa iyi olur. Koaksiyel alırken düşük rms olmasına dikkat edin yoksa sistem besleyemez.

Mustafa bey bilgileriniz icin cok tesekkur ederiz.Benimde 1-2 sorum olacak
Bende de Astra Sport var 2013 arabanin tesisatindan hic memnun degilim.Dediginiz gibi ondeki hoparlorleri arkaya onleri de x marka hoparlor alsam ses kalitesinde iyi bir iyilestirme yasarmim.Tesisat isine girmek istemiyorum hem pahali hemde bagaji kullandigim icin.

Ayrica bana on hoparlorun degisimi icin  ornek bir marka model soyleyebilirmisiniz direk onu baglayayim ?
Bu arada aracta cd400 necvox 9833 var bilginiz olsun

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

furkansayan link' Alıntı:
Mustafa bey bilgileriniz icin cok tesekkur ederiz.Benimde 1-2 sorum olacak
Bende de Astra Sport var 2013 arabanin tesisatindan hic memnun degilim.Dediginiz gibi ondeki hoparlorleri arkaya onleri de x marka hoparlor alsam ses kalitesinde iyi bir iyilestirme yasarmim.Tesisat isine girmek istemiyorum hem pahali hemde bagaji kullandigim icin.

Ayrica bana on hoparlorun degisimi icin  ornek bir marka model soyleyebilirmisiniz direk onu baglayayim ?
Bu arada aracta cd400 necvox 9833 var bilginiz olsun
Merhaba standart kullanıcı için önlere kaliteli bir koaksiyel hoparlör güzel olur. Multimedia sistemler çok daha güzel ses alırsınız.
Bütçeye göre tavsiyelerim
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/ALPINE-SPG-17C2-16-cm-240-W-2-Yollu-Hoparl%C3%B6r,103452,502991,1344787.html?langId=-14
http://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-ts-g1614r-16-cm-230-watt-2-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1614r&categoryId=26090
http://www.hepsiburada.com/liste/jbl-cs-6-16-cm-2-yollu-coaxial-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otaytjblcs6&categoryId=26090
http://www.hepsiburada.com/liste/kenwood-kfc-m1634a-16-cm-3-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otcagkfcm1634a&categoryId=26090

Jbl cs6 güzel bir tercih olacaktır.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Ön ve arka hoparlör boyutu aynı 16,16.5,17 uyar. Arka hoparlör üzerinde tweeter mevcut, ön twitler cam önünde olduğu için hoparlör üzerinde tweeter yok. Amfisiz komponentlerden verim alınmaz,ilerde amfi düşünülecekse yatırım olarak komponent takılabilir. Müzik önden dinlenir arka hoparlörün sürücüye çok faydası olmaz. Değişim için önlere kaliteli koaksiyel hoparlör takılıp arkalara orijinaller kaydırılırsa iyi olur. Koaksiyel alırken düşük rms olmasına dikkat edin yoksa sistem besleyemez.

CD400 en fazla kaç rms lik koaksiyel hoparlör besleyebilir? Örneğin 4 kapıya 4x50w olur mu? her hoparlör maksimum kaç rms olmalı amfisiz çalıştıracak şekilde ?

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et