lütfen yardım edin !!!

darkhand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar benim sorunum şu; aracım 2004 model Astra 1.6 Twinport HB Tiptronik vites
1 ) arac trafikte ağır ağır ilerlerken A1 de kapaklama yapıyor hafif gaza basınca yani devir 2000 in üstüne cıkınca yada A2 ye cıkınca kapaklama sıkıntısı gidiyor
2) Yokuş yukarı geri cıkmakya calışınca araba stop ediyor
3) Aracı çalıştırmak istediğimde cikcikliyor
4) Araçta devamlı şu musluk gibi olan sensör yanıyor bilgisayara bağlatıp sildiriyorum 2 gün sonra gene yanıyor bidedaha tam hesaplayamadım ama sanırım cok benzin yiyor.
şimdi bu sorunlardan anlayan biri varsa lütfen yardım etsin yada İstanbulda beni bu sorundan kurtarabilecek gercekden iyi bir usta varsa adresini tarif etsin Allah rızası için gercekden çok bunaldım :sorry:

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapaklama ve cikciklemeden kastınızı anlayamadım, musluk gibi olan simgeyide bilmiyorum ama arıza kodunu sildirmek yerine sorunu bulup tamir ettirmeyi neden denemiyorsunuz?

darkhand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bikaç ustaya gösterdim hepside farklı şeyler söylüyor kimi silindir kapağını açıp temizlenmesi gerek dedi, kimi katalizatörü kırmamız lazım dedi kimiyse bujidendir dedi ama kimse tatmin edici bişey söylemedi güvenemedim daha doğrusu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim...arizayi iyi bir usta olsa kafadan atmaz..okur silmez...
sen baska bir ustaya götür.. arizayi okut o anahtarli araba isareti easytronikte ariza oldugunu gösterir.. ama büyük ariza degil insallah cünkü ariza büyük olunca fites göstergesinde ayni zamanda F isigi yanar..teklemede ve silkelemede büyük ihtimal fites ile debraj ile ilgili..lakin arzia tesbiti yapilmadan birsey sölmek yanlis olur..

darkhand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolasın abi peki İstanbulda bu işten anlayan sağlam bi usta varmı hem anlayan hemde kazıklamaya çalışmayan düzgün bi usta ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durali kardesim ne yazikki istanbulda tanidik bir usta bilmiyorum...

darkhand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda buldum anlayan bi usta, gösterdim arabayı arabada oksijen sensörü ve debriyaj arızası cıktı 200 oksijen sensörüne 800 de debriyaj icin istiyor ne yapmalıyım sizce ? oksijen sensörünü kesin değiştiricem de debriyajdan emin değilim