lpg km sorunu

umutcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar valla atiker takdırdım görünürde proplem yok ama yakarını birtürlü tuturamıyorum sorun havalardamı bendemi ilk fülledim deneyimdiye 107 km de malüm ist trafidevar 38 binlira ya tekrar fülendi tekrar filedim uzunyol yapdım sakin trafikyokdu 140 km gittim 28 bintl füllendi busefer enson bugün ayarda yaptırdım güya 130 km yolyapdım trafik devar hadidiyelim 43 bintl füllendi yani 350 tl üstünde heralde km yakarı busorunu nasıl halederim bide arabayıda yormuyorum bilgiverecek ark slm

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çünkü hesap yapma stiliniz yanlış... lpgde depoyu boşaltana kadar kullanın... sonra belirledğiniz bir miktarda gaz alın ama en güzeli fullemektir... daha sonra kaç kmde bittiğine bakın bu gazın... her istasyon farklı basınçta bastığı için 100km gidiyim fulliyim derseniz çok yanlış bir hesap çıkar...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yanılıyor olabilirim ama aracın lpg ye alışma süreci-uyum süreci var.net sağlıklı ölçümü 2 depo sonra almaya başlarsınız diye biliyorum

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanılıyor olabilirim ama aracın lpg ye alışma süreci-uyum süreci var.net sağlıklı ölçümü 2 depo sonra almaya başlarsınız diye biliyorum

doğru... lpg ayarı hiçbir zaman tam olarak yapılamadığı için aracın kendi beyni yakıt karışımını oksijen sensöründen kendisi tam olarak oturtmaya çalışır... bu da 250-300km içinde olur... bundan sonra lpg karışımı bir sorun olmadığı sürece değişmez onun için 2 depo bitirdikten sonraki ölçümler birbirini tutacaktır...

umutcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediniz doruda fülenirken bütün ışıklar 4cizgi yazdımkm yaparken tek yeşil ve kırmızıya düşüyo gösterge gene de cok yakıyo gibi şimdi dedinizgibi yapıcam zaten bide bende hastalık depo dolu olmadan rahat edemiyorum