Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Led Xenon ve Plaka Beyaz Led Uygulaması

BÜLENT.' Alıntı:
Fiköze' Alıntı:
Bu gün Ankara'da FM tuning dahil 3-5 yere baktım ama Photon amerikan turuncu T20 şişman japon dipsiz park ampulu ve Photon marka iç aydınlatma (tavan, torpido, bagaj) ampullerini bulamadım. Bulabileceğim yer veya web önerileriniz var mı? Yardım ve yönlendirmelerinizi beklemekteyim. 

Aracım Astra J Sedan 1.6 Dizel otomatik edition plus 136 beygir.

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...japon-dipsiz-park-ampulu-85d0-316073192/detay

http://www.photonturkey.com/t10-dipsiz-ampul

Youtube da kapı açıldığında ışıklı opel logosu yanan bir video izledim. Bunu Ankara'da yaptırabileceğim bir yer var mı ve maliyeti konusunda bilgi verebilecek / yardımcı olabilecek arkadaş var mı? 

Aracım 2016 Astra J Sedan 1.6 Dizel otomatik edition plus 136 beygir.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alibabaexpres den aldım şuan yolda. pilli aldım ben kablo ile uğraşmamak için gelsin buradan paylaşırım.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Bununla ilgili bir konu açmıştım ama sanırım silinmiş. Aliexpressten bende almıştım pilli olanlardan. Benim ki kuru kafa logolu geldi. :) Sonradan ayna altına led yaptığım için pilleri bitince değiştirmedim. Öylece duruyor arabada. Yeğenin minisine takacağım. Altında küçük bir sensör var ve mıknatısla çalışıyor. Mıknatısı kapı eşiğine yapıştırıyorsunuz, sensör mıknatısa gelince ışık sönüyor. Önce kapı eşiğine mıknatısı yapıştırın sonra da sensörü mıknatısa denk getirecek şekilde pilli olan aleti yapıştırın.

gXagQN.jpg

LQrMjV.jpg

7AzJjl.jpg

rEr4GP.jpg

Logoyu çıkartırsanız da bu şekilde yanıyor.
PQ9dj8.jpg

Ayna altı led daha güzel. Tavan lambalarına bağladım. Kısılarak sönüyor. :)

rEr4nV.jpg

7AzJ5P.jpg

PQ9dm6.jpg

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tavan lambalarına bağlamak daha kolay oluyor galiba diğer yönteme göre. üsten döşemeleri sökmek zor oldumu

furkan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence Uygulamalar Güzel Bizde Başlıyoruz Ufaktan Bu İşlere Hayırlısıyla Herkese Kazasız Belasız Sürüşler :angel:

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan hocam gece 4 gibi yaptık işi hava da çok soğuktu yapım aşamalarının fotoğrafını çekmek aklıma gelmedi :(

Şimdi aklımda araç içi aydınlatmaları beyaz ledle değiştirmek ve ayak aydınlatması var. Ayrıca kaliteli metal pedal seti ve multimedya cihazı da alacağım. Bakalım sıraya aldım hepsini :)

Bu arada telefondan giriyorum konuları karıştırmışım :D

Gece 4'te bahsettiğim şey kapı içi led uygulaması.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

erhan.yilmaz.520' Alıntı:
tavan lambalarına bağlamak daha kolay oluyor galiba diğer yönteme göre. üsten döşemeleri sökmek zor oldumu

Tavan döşemesini sökmeye gerek yok. Yolcu tarafında alt tarafta çıkabilen bir kapak var. Orada bütün kabloların soketleri var. O soketlerden elektrik aldım. Hem ayak aydınlatmalarına hem de ayna altlarına.  Ayak altları için de konu açmıştım ama silinmiş o konu maalesef.   Bir kaç resim ekleyeyim.  Burada ayna altı ledler ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ayna Altı LED                       
PQLEn6.jpg

gX3L2Z.jpg

ZYb1Mk.jpg

oEDz07.jpg

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasan abi senin kapı içi ledler kuvvetli yanıyor benimkiler öyle yanmıyor daha zayıf. Neden olabilir?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

we[AGRA]' Alıntı:
Hasan abi senin kapı içi ledler kuvvetli yanıyor benimkiler öyle yanmıyor daha zayıf. Neden olabilir?
Kullandığın ledlerden olabilir. Ben dört köşeli olan süper flux led kullandım. 140 derece açılı ve standart mantar ledlerden daha toplu ve güçlü ışığı var. Ayrıca bu superflux ledlerin de farklı özellikli olanları var. Uc kısmı küçük olan wat değeri daha düşük olanları da var.  

2jXyz0.jpg

jBkLbG.jpg

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağol abi, malzemeler aynı gibi görünüyor ama emin olamadım şimdi. Ledlerin yedekleri var onları dışarda yakayım ben bir de başka yerden led bulayım kıyaslama yapayım. Yeni aldıklarım daha kuvvetli yanarsa kapı içini açıp tekrar değiştiririm. Nasıl olsa işi öğrendim artık ilk sefere göre daha rahat yaparım. :D