Lastik seçimi yardım

MehmetEkici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Opel Astra J 2014 lastik ölçüleri 215/50 R17 yazlık lastik için

Birkaç lastik arasında kaldım.Bridgestone Hankook ve Nokian yazlık lastikleri kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Bridgestone Turanza T005
Hankook Ventus prime 3
Nokian Powerproof

Bu lastiklerden kullanan varsa şu sorulara yardımcı olursa sevinirim.
1.Kuru ve ıslak yol tutuşu
2.Dayanıklılık (ne kadar sürede yıpranıyor)
3.Lastik gürültüsü
4.Yakıt tüketimine etkisi

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aracım Opel Astra J 2014 lastik ölçüleri 215/50 R17 yazlık lastik için

Birkaç lastik arasında kaldım.Bridgestone Hankook ve Nokian yazlık lastikleri kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Bridgestone Turanza T005
Hankook Ventus prime 3
Nokian Powerproof

Bu lastiklerden kullanan varsa şu sorulara yardımcı olursa sevinirim.
3.Lastik gürültüsü

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için...
Nokian çok iyi kış lastiği üretir fakat ülkemizde yaz lastiklerini kulananların yorumlarından yaz sıcaklarına pek uygun olmadığını biliyorum.

Hankook'u arkadaşım kia aracında 5 yıllık fabrika çıkışı lastiklerini 40bin km'dir kullanıyor. Lastiklerin kullanım ömrü 5 yıldır ama bu lastikler hala yeni gibi...

Geçen eylül ayında 2014 model 38bin km'deki aracın fabrika çıkışı lastikleri olan bridgestone turanza'ları lastik değişimine giderken bir deneyeyim demiştim.

Birkaç ani fren denemesinde abs bile devreye girmeden aracın zankk diye durduğunu gördüm. Lastikçime durumu anlattığımda , bridgestone'nun sert bir lastik olduğunu yıllar geçip daha da sertleştikçe kuruda daha iyi yol tuttuğunu ama ıslakta hiç tutmayacağını söylemesi ile lastik değişimini gönül rahatlığı ile yaptırmıştım.

Sorduğunuz;
3.Lastik gürültüsü

değerleri lastik üzerindeki etiketlerde bulunur.

Lastik etiketi okuma için bilgi:

Islakta yol tutuş sınıfı B'nin altında ve gürültü düzeyi 68, 69 db üzerinde olan bir lastiği şahsen tercih etmem. Yakıt tasarrufu normal bir kullanıcı için kayda değer olmayacağından yakıt tasarrufu sınıfının yüksekliğinden ziyade lastik fiyatına odaklanırım...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MehmetEkici

MehmetEkici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokian çok iyi kış lastiği üretir fakat ülkemizde yaz lastiklerini kulananların yorumlarından yaz sıcaklarına pek uygun olmadığını biliyorum.

Hankook'u arkadaşım kia aracında 5 yıllık fabrika çıkışı lastiklerini 40bin km'dir kullanıyor. Lastiklerin kullanım ömrü 5 yıldır ama bu lastikler hala yeni gibi...

Geçen eylül ayında 2014 model 38bin km'deki aracın fabrika çıkışı lastikleri olan bridgestone turanza'ları lastik değişimine giderken bir deneyeyim demiştim.

Birkaç ani fren denemesinde abs bile devreye girmeden aracın zankk diye durduğunu gördüm. Lastikçime durumu anlattığımda , bridgestone'nun sert bir lastik olduğunu yıllar geçip daha da sertleştikçe kuruda daha iyi yol tuttuğunu ama ıslakta hiç tutmayacağını söylemesi ile lastik değişimini gönül rahatlığı ile yaptırmıştım.

Sorduğunuz;
3.Lastik gürültüsü

değerleri lastik üzerindeki etiketlerde bulunur.

Lastik etiketi okuma için bilgi:

Islakta yol tutuş sınıfı B'nin altında ve gürültü düzeyi 68, 69 db üzerinde olan bir lastiği şahsen tercih etmem. Yakıt tasarrufu normal bir kullanıcı için kayda değer olmayacağından yakıt tasarrufu sınıfının yüksekliğinden ziyade lastik fiyatına odaklanırım...

Bu yazdıklarından sonra bridgestone ve nokian dan vaz geçtim hankook güzel ama seninde dedigin gibi onunda kusuru 71 db yol sesi yazıyo biraz fazla senin önerebilecegin bir lastik varmı 215 50 R17 için