Lastik Ebadı Hakkında...

Zislasme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar; aracımın lastik ebadı 205 55 16 lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum yeni alacağım lastiklerimin ebadı 205 45 16 yahut 205 50 16 olsa uyum sorunu Yada başka sıkıntı yaşarmıyım ? Şayet oluşmaz ise arabada nasıl durur Artı ve eksileri neler olur ? Konuya istinaden fikir görüş ve öneri beyan eden Arkadaşlara şimdiden tşk ederim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar; aracımın lastik ebadı 205 55 16 lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum yeni alacağım lastiklerimin ebadı 205 45 16 yahut 205 50 16 olsa uyum sorunu Yada başka sıkıntı yaşarmıyım ? Şayet oluşmaz ise arabada nasıl durur Artı ve eksileri neler olur ? Konuya istinaden fikir görüş ve öneri beyan eden Arkadaşlara şimdiden tşk ederim.

fiyatını araştırdınız mı?

https://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

lastiği küçültüceksiniz... zor bulunacağını düşündüğüm ebada geçmeye çalışıyorsunuz. daha sert konforsuz bir lastik olacak. çamurlukla lastik arası boşluk artacak görünüm bozulacak...
bence düzgün bir lastik alın orjinal ebatta hatta runflat olsun daha iyi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b2 de bu küçülmeyi yapmıştım.195 65 15 i 60 15 e çevirmiştim.araç daha spor durmuştu.konforda hafif düşüş olmuştu o kadar deneyebilirsiniz.ama 55 yanaktan 45 düşmeyin bence ciddi düşüş olabilir konforda görüntü göze batabilir ama 50 ye düşebilirsiniz fiyat konusu sizin bileceğiniz şey.ama bence değmez

Sony Z5 ile gönderildi

m.atademirelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fabrika önerisi dışı lastik ebadı kullandığınızda gösterge doğru göstermez.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zislasme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüş, öneri ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Vazcaydım : )

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ön takımı mahveder

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
konfor düşüşü ve uzun vadede ön takımlarda fazla aşınma dışında bir sıkıntı yaratmaz. ebat ve jant büyütürseniz yakıt artar ama ebat ve jant aynı kalır yanakları küçültürseniz yukarıda dediklerimi olabilir..