Kuş Pisliği Nasıl Çıkarılır

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında ülkemizde bu işlerde şöyle bir sorun var. Aracın özellikle kaportasıyla ilgili bir onarım yapılıyorsa, aracı güzelce yıkatıp temizlettikten sonra vermeleri gerekmez mi? Hadi ufak şeylerde böyle bir beklentim yok ama bu tarz işlerde yapılması gerekir bence. Yetkili servisler en azından bunu soruyor ve yapıyorlar genelde ama onlar da fırçayla yıkıyorlar, üstünkörü. Benim halamın eşi Almanyada yaşıyor çok uzun yıllardır. İyi bir ustadır, elektrikten ve tesisat işlerinden anlar. Orada bir eve servise gittiği zaman çalıştığı yeri ilk bulduğundan bile temiz bıraktığını, herhangi bir şeye zarar verirse, hem parasını alamadığını hem de zararı tazmin ettiğini söylüyor. Alman disiplini lazım [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve husooz

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Tek çaresi, araçta ıslak mendil, su vb bulundurmak ve görür görmez temizlemek...
Bende de var bi tane iz...

Önceki 2005 Astra h aracımda önemsemediğim kuş pisliği sebebi ile tavandaki vernik atması bu noktada başlamıştı.
Akabinde çözüm olarak kullandığım sprey su bez sünger gibi temizleyicileri bulundurmaya devam ediyorum.

Ömer bey Dediğiniz gibi bulundurmak ve görür görmez temizlemek etkili ve yeterli olacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
FC0FEBEA-B809-4E11-A5EE-3A9EA0B7A68A.jpeg

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum sorunu hallettim ilk önce solvent temizliyici sıvı ile yaptım olmadı daha sonra arabamda bulunan turtle max çizik gidirici ilaç ile ufak daireler halinde sürdüm ve leke gitti çok şükür on numara ürün arkadaşlar

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Pasta ile gitmesi iyi olmuş..Geçmiş olsun..Size bir tavsiyede bulunucam,bu tip uygulamalarda sorunlu bölgeye uzun süre pasta uygulaması yapmayın..Belirli bir baskı ve süreden sonra bir değişiklik olmuyorsa bırakın..Aksi halde yanık dediğimiz boya ve verniksiz çözümü olmayan daha kötü sorunlar meydana gelir..Genelde çiziklerin kaybolması için yapılan uygulamarda olur ama ben yinede uyarıyım dedim..

• Beğen
Tepkiler: Murat