kumandalı egzos sistemi

• Konuyu başlatan 34 eyg 07
  • Başlangıç tarihi

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kumandalı egzos sistemi

Stskeep link' Alıntı:
O sıkıntı belkide kumandadan kaynaklı pil sorunuda olabilir :)
fiyat hakkında bir bilginiz var mıydı acaba

Yanlış hatırlamıyorsam sadece vanalı sistemi 300-350 TL civarında bir ücrete yaptırmıştık.  ::)
Kesin fiyatı hatırlayamadım çünkü yaptırdığımız bütün araçlara aynı anda farklı işlemlerde uygulandı. (ikinci egzoz çıkışı, egzoz ucu takılması vb.)

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Kumandalı egzos isteyen varsa satabilirim. Egzosları egzos market çetin ustadan aldım. Aracımın üstünde 1 hafta kaldı. Aracım otomatik olduğu için pek istediğim randımanı alamadım. Otomatik vitesli araçlara tavsiye etmem. Sıfır şekilde duruyor.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir kaç arkadaş kafamı iyice karıştırdı bu egzos hakkında pek iyi yorum yapmadı, bana hks açık hava filtresi önerdi daha tatlı bir ses alabileceğimi söyledi.
Profesyonel arkadaşlardan yardım bekliyırum :))

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Açık hava filtresinin temiz hava alışını nasıl sağlıcaksınız. Bizim araçlar çok ısınıyor ve açık hava filtresini bu sıcaklık etkiler ve boğulma meydana gelir. Bu egzos için ne gibi şeyler söylediler. Ben sadece size şunu söyliyim aracınız otomatikse tavsiye etmem. Ben taktırdım ve aracım otomatik olduğu için çıkarttım.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birileri çıkıp deseki çok süper hemen yaptırın bizde cesaretlensek :D acayip kararsız kaldım istediğim randımanı alabilirmiyim acaba diyerekten

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yüksek ihtimalle diğer h.sonu bu sistemi yaptırıcam, hala aklımda soru işaretleri olsada :D
Bu kumandalı egzos sisteminin aracın garantisine zarar var mı?
Bide odak dynamics egzos uygulamaları yapıyormu buna benzer, vanalı vs?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Yüksek ihtimalle diğer h.sonu bu sistemi yaptırıcam, hala aklımda soru işaretleri olsada :D
Bu kumandalı egzos sisteminin aracın garantisine zarar var mı?
Bide odak dynamics egzos uygulamaları yapıyormu buna benzer, vanalı vs?

Aracın egzoz sisteminde bir sorun olursa garanti dışı kalacaktır. (emme manifoldu da garanti dışı kalabilir)
Egzoz sistemi dışında kumanda komutlarını algılayıp vanayı açıp kapatan elektronik bir parçada aküye bağlanıp akü civarına takılacaktır.
Bu parça yüzünden de akü sorunları garanti dışı kalabilir.  :(

Ayrıca Odak bildiğim kadarıyla vanalı sistem yapmıyor ama arayıp Tarık Abi ile görüşmekte yarar var.
֜rün yelpazesine her geçen gün yeni bir uygulama kattıklarından, belki vanalı sisteme de başlamış olabilirler.  :)

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Odak iş yerimin hemen karşısında ama üşeniyorum gidip sormaya, dün akşam üzeri iş çıkışı odak dynamics'e uğradım kapıyı bi ittirdim ki kitliymiş :D
Bir yandan hevesim var bir yandanda cesaretsizlik var ama yapan yer odak olursa tereddüt etmeden taktırırım :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Odak iş yerimin hemen karşısında ama üşeniyorum gidip sormaya, dün akşam üzeri iş çıkışı odak dynamics'e uğradım kapıyı bi ittirdim ki kitliymiş :D
Bir yandan hevesim var bir yandanda cesaretsizlik var ama yapan yer odak olursa tereddüt etmeden taktırırım :)

Eğer Odak bu işlemi yaparsa garanti konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Yaşanabilecek olası sıkıntılarda Tarık abi size yardımcı olacaktır.  :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Bir kaç arkadaş kafamı iyice karıştırdı bu egzos hakkında pek iyi yorum yapmadı, bana hks açık hava filtresi önerdi daha tatlı bir ses alabileceğimi söyledi.
Profesyonel arkadaşlardan yardım bekliyırum :))

Açık hava filtresini -temiz hava aldırabilsen bile- yazılım takviyesi ile birlikte uygulamazsan motorun alt devirleri de-kompresyon yüzünden zayıflayacak. Üst devirler daha canlı olacak. Ama sürekli de üst devirlerde gezmeyeceğin için normal kullanım şartlarında hoşlanmayacaksın. Kısaca tek başına açık tip filtre bana göre boşa para harcamak. Üstelik sünger tip alırsan hava süzmesi çok iyi olmayacağından sıkıntı yaşaman kuvvetle muhtemel.