Klima hiç çalışmıyor. Yağmur sensörü çalışmıyor.

Burakcansiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba arkadaşlar karışınıza 2 adet sorunla geldim. Denizde kum benim arabada sorun :)
Aracımın klimasının calısmadığını dün fark ettim baktım olacak gibi değil devam ettim yolda yine kurcaladım çalıştı sabah yine denedim olmadı. Klima analog. 6 kademenin hepsini sırayla açtım ne sıcak ne soğuk üflemesi oldu arka cam ön cam rezistanslarını calıstırdım yeri geldi autoya aldım AC yi açtım hava devirdaimini açtım yok her yolu denedim dereceyi düşürttüm yükselttim. Klimayı açınca üflemiyor ama aracın sesi değişiyor yani zorluyor gibi anlamadım gitti

2.Sorun ise yağmur sensörü çalışmıyor. Bi üst seviyeside çok hızlı çalıştırıyor silecekleri onla ilgili fikri olanda yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler hayırlı günler...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis yolu gorunmus size. Sanayiye gotururseniz adam saglam parcanizida degistirerek cozum bulmaya calisir. Servisin elinde parca oldugu icin sorununuzu daha kisa surede cozecektir.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Klima motoru bozulmuştur..Tamiri mümkün...Oto elektirikçi cüzzi bir miktara halleder..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba arkadaşlar karışınıza 2 adet sorunla geldim. Denizde kum benim arabada sorun :)
Aracımın klimasının calısmadığını dün fark ettim baktım olacak gibi değil devam ettim yolda yine kurcaladım çalıştı sabah yine denedim olmadı. Klima analog. 6 kademenin hepsini sırayla açtım ne sıcak ne soğuk üflemesi oldu arka cam ön cam rezistanslarını calıstırdım yeri geldi autoya aldım AC yi açtım hava devirdaimini açtım yok her yolu denedim dereceyi düşürttüm yükselttim. Klimayı açınca üflemiyor ama aracın sesi değişiyor yani zorluyor gibi anlamadım gitti

2.Sorun ise yağmur sensörü çalışmıyor. Bi üst seviyeside çok hızlı çalıştırıyor silecekleri onla ilgili fikri olanda yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler hayırlı günler...
eğer zorluyorsa kompresör devreye gidiyordur sadece içeride sıcağa soğuğa getiren motor var o motorun ucundaki klape kırılmış olabilir aracınızı çalıştırıp klima en soğuğa alin ve kaputu açıp kompresör üzerinde borular var o borulara elinizle göz atın soğuyormu borular gazda azalmisda olabilir ve belirli sıcaklığın altında klima devreye girmiyor

Burakcansiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhabalar fan motoru çalışmıyormuş klima o yüzden hiç tepki vermiyormuş. Yağmur sensörü ise cam orjinali ile değişmediği için sensör görmüyormuş fan motoru tamiri 120 tl orjinal cam 700 tl hayırlı işler...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhabalar fan motoru çalışmıyormuş klima o yüzden hiç tepki vermiyormuş. Yağmur sensörü ise cam orjinali ile değişmediği için sensör görmüyormuş fan motoru tamiri 120 tl orjinal cam 700 tl hayırlı işler...
ustadim bir camcıya götür yağmur sensörünü söküp contasınaı yenilesin düzelir düzgün yapışmıyor cam değişimi sonrası araca bin sensoru devreye al aynanın altına sensörün yerini biliyorsundur oraya bastır silecekler devreye giricek fana gelince fan 1 çalışmıyorsa rezistor patlamıştır 50 tl en fazla maliyetli fan 2 çalışmıyor çalışmıyorsa bobindir oda pahalı

• Beğen
Tepkiler: Burakcansiz

Burakcansiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustadim bir camcıya götür yağmur sensörünü söküp contasınaı yenilesin düzelir düzgün yapışmıyor cam değişimi sonrası araca bin sensoru devreye al aynanın altına sensörün yerini biliyorsundur oraya bastır silecekler devreye giricek fana gelince fan 1 çalışmıyorsa rezistor patlamıştır 50 tl en fazla maliyetli fan 2 çalışmıyor çalışmıyorsa bobindir oda pahalı
Güzel cevabın için teşekkürler, adam muhtelen bilmem ne sıkışmıştır dedi onu sök tak tamir et 120 dedi direk. Çok sık karşılaşıyoruz dedi.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yine sorununun olursa yazabilirsin üstad bu fanla ilgili paylaşım yaparım kısa sürede