Kış ve yaz yakıt ne kadar fark eder?

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Yalnız arkadaş ısrarla güzergahı söylemedi 😁

• Beğen
Tepkiler: omeroz

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aldığınız lpg bile farkettirir. Farklı istasyonlardan aldığınız lpg ile 30-40km fazla ya da az yol yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: muceta

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhabalar astra 1.4 t otomatik aracımla iki gün önce uzun yola çıktım. Şehirler arasında 27 lt lpg ile 316 km yaptım. Klima kapalıydı ve hava sıcaklığı 22 derece ve açıktı. Dönmeden önce orada daha önce afr ayarı yaptırmış olduğum yere götürdüm aracı. Yol haritası bozulmamıştı sadece birkaç şeyi değiştirdi. lpg ye geçişle ilgili birkaç işlem yaptığını söyledi. Bir gün sonra dönüşte ise hava tamamen yağmurluydu ve 14 dereceydi. Bu sefer 30 lt ile 274 km yapabildim. Ara ara kaloriferi cama yansıtıp buğusunu açtım sadece. Yağmurlu ve diğer hava arasında bu kadar yakıt farkı olur mu? lpg yol haritasıyla oynanmadı ama ufak tefek ayarlardaki değişiklikle gaz ayarı bozuldumu diye düşünüyorum.
Giderken hangi ortalama hız ile gittiniz? Dönerken hangi ortalama hızla?
Antep'ten Adana'ya gittiyseniz, Antep'ten Nurdağı'na ve Bahçe'den Osmaniye'ye kadar ciddi iniş var, tek rampa nur dağına çıkış, yani yolun çoğu iniş, Adana'dan Antep'e gittiyseniz bunun tam tersi.
Giderken 8,5 lt, dönerken 10,9 lt yakmışsınız. Antep'ten Adana'ya gidip geldiyseniz bir anormallik yok gibi.

20 sene evvel o Antep'in rampasında az su kaynatmadık rahmetli reno 9'la😁

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat ve Kaan.

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Antep -Adana otoyolu hocam güzergah :) :)
E abi alemsin valla. Bu yolun gidişiyle dönüşü aynı olması için havayolunu kullanman lazım 😂

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Giderken hangi ortalama hız ile gittiniz? Dönerken hangi ortalama hızla?
Antep'ten Adana'ya gittiyseniz, Antep'ten Nurdağı'na ve Bahçe'den Osmaniye'ye kadar ciddi iniş var, tek rampa nur dağına çıkış, yani yolun çoğu iniş, Adana'dan Antep'e gittiyseniz bunun tam tersi.
Giderken 8,5 lt, dönerken 10,9 lt yakmışsınız. Antep'ten Adana'ya gidip geldiyseniz bir anormallik yok gibi.

20 sene evvel o Antep'in rampasında az su kaynatmadık rahmetli reno 9'la😁
Giderken de gelirken de 120 km hızı geçmedim ve ani hızlanmalardan kaçındım :) :)

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
otoban olması yolun düz olduğunu göstermez ki. Adana ile antep in rakımı aynı mı. Ben nizip e 3.3-3.5 l ortalama ile gelip 4.6-5.0 l ile dönüyorum. Arada 300 küsür rakım farkı var. Adana da antep e göre daha düşük rakımı.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
730 metre kadar daha düşük😊

• Beğen
Tepkiler: Tuncg