Kazada mağdur bırakıldım

ReaLivin

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Merhaba dostlar geçtiğimiz bayram talihsiz bir kazada aracıma arkadan çarpıldı suçluluk oranları tam olarak karşı tarafa verildi tüm evrak işleri yapıldı aracı onarım için sanayiye bıraktım dosya açıldı fakat sigorta şirketi 35 gün geçmesine rağmen henüz bir ilerleme kaydetmiş değil beni sürekli erteliyor ve ben aracımdan mahrum bırakılıyorum
Servis araç için 40 bin küsür bir onarım bedeli bildirmiş sigorta bedeli kabul etmiyor pert yapmak istiyor aracı
Piyasa değeri şuan ortalama 120 bin TL bandında fakat bana 80 bin TL teklif ediyorlar, kabul etmedim onarım istiyorum dedim ve hala daha kimseden ses yok
Gerekli yasal haklarım konusunda biraz zayıf bilgiye sahibim ne yapmalıyım aracımı geri nasıl alabilirim yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim teşekkürler

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. sigortacınız bu konuda size destek olup sorularınıza cevap vermiyor mu? bu tür durumlarda noterden ihtar çekerek işi biraz daha resmiyete dökebilirsiniz.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle aracınızın kasko değeri nedir,( ARAÇ BEDELİ ) bilemiyorum ama karşı taraf kusurluysa sigorta şirketi bunu ödemekle yükümlü. Fakat bazı durumlarda özellikle trafik sigortasıyla ödenen hasarlarda 50 bin tl ye kadar zaten sigorta şirketi ödemek zorunda ve bu tutarı ödüyor. Konuyla ilgili olarak önemli olan süreç ve ilgili avukatlara danışmalısınız. Bildiğim kadarıyla e devlet üzerinden aşağıda ismini yazmış olduğum, kuruma yeni şikayet başvurusu yaparak iletin. Bu süreç eğer uzarsa 3-4 günü geçerse, CİMER üzerinden şikayet oluşturun, CİMER e yapılan tüm şikayetler anında ilgili birime atanıyor. Geçmiş olsun, önemli olan sağlık umarım sağlıkla iligli bir durum söz konusu değildir.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu

• Beğen
Tepkiler: Hasip

ReaLivin

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle aracınızın kasko değeri nedir,( ARAÇ BEDELİ ) bilemiyorum ama karşı taraf kusurluysa sigorta şirketi bunu ödemekle yükümlü. Fakat bazı durumlarda özellikle trafik sigortasıyla ödenen hasarlarda 50 bin tl ye kadar zaten sigorta şirketi ödemek zorunda ve bu tutarı ödüyor. Konuyla ilgili olarak önemli olan süreç ve ilgili avukatlara danışmalısınız. Bildiğim kadarıyla e devlet üzerinden aşağıda ismini yazmış olduğum, kuruma yeni şikayet başvurusu yaparak iletin. Bu süreç eğer uzarsa 3-4 günü geçerse, CİMER üzerinden şikayet oluşturun, CİMER e yapılan tüm şikayetler anında ilgili birime atanıyor. Geçmiş olsun, önemli olan sağlık umarım sağlıkla iligli bir durum söz konusu değildir.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Şükür sağlığımızda sorun yok ciddi bir hızda çarpılmasına rağmen araç bütünlüğünü sağlamlığını korudu,
Karşı tarafın sigortası aksigorta ve poliçesi 100 bin tl ye kadar karşılıyor üstelik kaskosu da var yani aracımı çok çok rahat şekilde onarabiliyor olması gerekirken bu gün satış ilanlarına bakıldığında 120 bin TL gibi fiyatlarla aracımın muadilini bulabiliyorum fakat bana aracım için 80 bin TL 90 bin TL gibi rakamlar verip çıkan hasar aracın %50si bu onarılmaz al 80 90 bini konuyu kapatalıma geliyor son konuşmalar ya 40 bin küsur onarımı onaylamalı ya da bana 120 bin TL verip aracımı pert e çekmeli diye düşünüyorum mahkeme süreçleri çok uzarmı ben 120 bin TL'ye anlaşırsam o ücret bana aylar sonra geçerse bu gün 120 bin olan araç yarın 140 bin olursa tekrar 20 bin eksiğim olacak yine araçsız kalacağım bu durum yaşnırmı

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Geçmiş olsun...Cimer Sorunu çözecektir...Karşı tarafa tamir veya ödemesi gereken miktar için yasal bir zaman tanır...Bu sınır aşılırsa ihtar çeker...Miktar belirlendikten sonra süre çok uzamaz gibime geliyor...

ReaLivin

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Geçmiş olsun...Cimer Sorunu çözecektir...Karşı tarafa tamir veya ödemesi gereken miktar için yasal bir zaman tanır...Bu sınır aşılırsa ihtar çeker...Miktar belirlendikten sonra süre çok uzamaz gibime geliyor...
O zaman şuan ilk işim Cimer üzerinden ilerlemek teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Cemil