Kayseri de LPG Dönüşümü

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2013 H kasa 1.6 astra 94.000 km deyiz. 1 yıldan beri yıllık 15.000-18.000 km yol yapmaktayım. Benzin fiyatından dolayı ağır geliyor. Lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum. Kayseri de önereceğiniz bir yer ve ya usta var mı? Landirenzo veya Atiker düşünüyorum ama yağlamalı sistem olmalı mı olmamalı mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2013 H kasa 1.6 astra 94.000 km deyiz. 1 yıldan beri yıllık 15.000-18.000 km yol yapmaktayım. Benzin fiyatından dolayı ağır geliyor. Lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum. Kayseri de önereceğiniz bir yer ve ya usta var mı? Landirenzo veya Atiker düşünüyorum ama yağlamalı sistem olmalı mı olmamalı mı?
Yağlamalı sistem almayın manifold kirleniyor yazık manifolda atiker grand alabilirsiniz kayseride varmı bilmiyorum bilen varsa öneri yapacaktır

• Beğen
Tepkiler: cmlylmz

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bugüne kadar birinde astra g diğerinde corsa e arabama aynı yerde lpg uygulaması yaptırdım astra da yağlamalı corsa da yağsız lpg kiti takıldı. sebebini sormuştum astra motorları ancak yağlamalı ile korunabiliyor demişlerdi. corsa e de çelik sübap varmış(?) yağlı sisteme gerek yokmuş bana böyle söylenmişti. belki yanılabilirim. çok uzun yıllar kullanamadım bu arabalarımı ancak memnundum. yakıt çok düşmüştü.

ben olgun lpg de taktırdım. en azından karşında muhatap buluyorsun. kurumsal bir firma.( siz elbette ki araştırın )

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bugüne kadar birinde astra g diğerinde corsa e arabama aynı yerde lpg uygulaması yaptırdım astra da yağlamalı corsa da yağsız lpg kiti takıldı. sebebini sormuştum astra motorları ancak yağlamalı ile korunabiliyor demişlerdi. corsa e de çelik sübap varmış(?) yağlı sisteme gerek yokmuş bana böyle söylenmişti. belki yanılabilirim. çok uzun yıllar kullanamadım bu arabalarımı ancak memnundum. yakıt çok düşmüştü.

ben olgun lpg de taktırdım. en azından karşında muhatap buluyorsun. kurumsal bir firma.( siz elbette ki araştırın )
OLgun lpg Landirenzo takıyor. Landirenzoyu önermiyorlar hem sorunlu hemde parça fiyatından dolayı. Brc confort veya Atiker Grand ön plana çıkıyor. Açıkçası kafam karıştı. Bildiğim usta falan olmayınca bu platformdan fikir alma yoluna gittim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bugün var yarın yok türündeki bir yerde montaj yaptırmayın. en azından ufak bir sorun bile olsa kurumsal ve büyük yerler ilgileniyorlar.

• Beğen
Tepkiler: cmlylmz

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
OLgun lpg Landirenzo takıyor. Landirenzoyu önermiyorlar hem sorunlu hemde parça fiyatından dolayı. Brc confort veya Atiker Grand ön plana çıkıyor. Açıkçası kafam karıştı. Bildiğim usta falan olmayınca bu platformdan fikir alma yoluna gittim.
Landirenzo’nun tek sıkıntısı enjektörlerin tek parça olması ve ayrılmaması.. Arıza durumunda 4’ünün birlikte değiştiğinden ötürü çıkan fiyat farkı biraz fazla olduğu doğrudur ancak kalite olarak söylediğiniz diğer marka Landirenzo’nun çok altında kalıyor (kendi görüşüm).. Bakımları düzenli yapıldığı ve yakıtı kaliteli yerlerden alındığı sürece büyük bir sorun göremezsiniz (2014’ten beri aktif kullandığımız 3 Opel aracımız da Landirenzo montajlı).. Neticede karar sizin elbet ama bütçe varsa Landirenzo derim...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
montajı yapan kişi markadan daha önemli bunu unutmayın.

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
montajı yapan kişi markadan daha önemli bunu unutmayın.
Montajı düzgün bir usta bilmediğim için aklıma yatan kurumsal bir firmaya yaptırmak. Çevremde opeli olan arkadaşlarda Landirenzo var bir sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar.

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Zaten aracın km den dolayı sübap zamanı geldi sayılır. Yağlamalı sistem ekstra 400 TL. O zaman yağlamalıya gerek yok LPG olunca eninde sonunda çelik subapa dönecez.

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Landirenzo’nun tek sıkıntısı enjektörlerin tek parça olması ve ayrılmaması.. Arıza durumunda 4’ünün birlikte değiştiğinden ötürü çıkan fiyat farkı biraz fazla olduğu doğrudur ancak kalite olarak söylediğiniz diğer marka Landirenzo’nun çok altında kalıyor (kendi görüşüm).. Bakımları düzenli yapıldığı ve yakıtı kaliteli yerlerden alındığı sürece büyük bir sorun göremezsiniz (2014’ten beri aktif kullandığımız 3 Opel aracımız da Landirenzo montajlı).. Neticede karar sizin elbet ama bütçe varsa Landirenzo derim..
Teşekkür ederim.