katalitik konvertörün dağılması

kadirdnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar katalitik konvertör neden dağılır. ayrıca aracımda lpg var 3500 km oldu, şu katalitik konvertör dağılmış durumda. araçda lpg olduğundan dolayı servis garanti kapsamında yapmıyor. arızanın lpg kaynaklı olduğunuda söylemiyorlar. arızanın lpg den kaynaklandığından dolayı yazı istiyorum onuda vermiyorlar. sonuçta lpg de kendi garantisini veriyor. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. servisi talan ettim resmen. bu nasıl bir servis anlayışıdır onuda anlayamadım. opel müşteri destek hattını aradım sorunumu çözmek yerine daha fazla yokuşa sürüyor onlarda. lpg taktırırken servise danıştınızmı diyorlar. ayrıca biz opel olarak landirenzoyu öneriyoruz sizinli lpg sistemi farklı bir marka dediler. bende buna istinaden farzedelimki landirenzo taktım aynı arızayı yine verdi ne olacaktı masraflarımı üstlenecekmiydiniz dedim onada cevap yok. Ford focusumu mumla aramaya başladım kısacası. böyle bir servis, müşteri hizmeti anlayışı olamaz diye düşünüyorum. son çare olarak tüketici koruma derneği kalıyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: katalitik konvertörün dağılması

kadirdnc link' Alıntı:
arkadaşlar katalitik konvertör neden dağılır. ayrıca aracımda lpg vardım 3500 km oldu. katalitik konvertör dağıldı. araçda lpg olduğundan dolayı servis garanti kapsamında yapmıyor. arızanın lpg kaynaklı olduğunuda söylemiyorlar. arızanın lpg den takıldığından dolayı yazı istiyorum onuda vermiyorlar. sonuçta lpg de kendi garantisini veriyor. yazıyı arızanın lpg den dolayı oldğuna dair ben yaptırırım arabanı diyor. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. servisi talan ettim resmen. bu nasıl bir servis anlayışıdır onuda anlayamadım.
katalitik konvertör çarpma sonucu ,yüksek sıcaklıkta yanan yakıtın(lpg) hasar vermesi sonucu veyahutta üretim hatası olması sonucu dağılır.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
...  ,yüksek sıcaklıkta yanan yakıtın(lpg) hasar vermesi sonucu veyahutta üretim hatası olması sonucu dağılır.

Bu bilgiye göre,  subaplardan sonra k. konvertörün de LPG'ye uyumlu olması gerektiği sonucu çıkıyor.

şimdi şöyle bir durum var: ևeşitli bilgiler sonucu araçlarımızda -orijinal fabrika çıkışı LPG'li olan Astra J'lerden farklı olarak-  magnezyum alaşımlı subaplar kullanıldığını teyit etmiştik...

Bu bağlamda acaba k. konvertör de mi orijinal fabrika çıkışı LPG'li olanlardan farklı?

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konvertörü çıkarın bence başka çare yok.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bu bilgiye göre,  subaplardan sonra k. konvertörün de LPG'ye uyumlu olması gerektiği sonucu çıkıyor.

şimdi şöyle bir durum var: ևeşitli bilgiler sonucu araçlarımızda -orijinal fabrika çıkışı LPG'li olan Astra J'lerden farklı olarak-   magnezyum alaşımlı subaplar kullanıldığını teyit etmiştik...

Bu bağlamda acaba k. konvertör de mi orijinal fabrika çıkışı LPG'li olanlardan farklı?
muhtemelen farklıdır çünkü katalitik konvertör içinde bulundurduğu alüminyumoksit, platinyum ve rodyum ile yanmamış olan yakıtı tepkimeye sokup onları dönüştürüyor bu da ısı ortaya çıkartıyor lpg benzine göre kalorisi yüksek bir yakıt olduğundan ona göre bir düzenek kullanılması muhtemel.

kadirdnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Konvertörü çıkarın bence başka çare yok.

onuda düşündüm ama bu seferde lpg nin avantajı kalmayacak. boşuna takmış olacağım...

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kadirdnc link' Alıntı:
onuda düşündüm ama bu seferde lpg nin avantajı kalmayacak. boşuna takmış olacağım...

Anlamadım ne gibi?

kadirdnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Katalitik konvertörü temizlettiğimde yakıt konusunda artış olacagı ve dolayısı ile lpg yi taktmanın bir anlamı olmayacağını söylediler.