karter koruma fiyatı? faydası? zararı?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: karter koruma fiyatı? faydası? zararı?

Astra J için karter koruma sacı (genelde 3mm kalınlığında)

Sert plastik pek uygulama olarak görmedim.

Sacın fiyatı 55TL. 25-30TL 'de işçilik olsa bu işin maliyetinin 80TL'yi geçmemesi lazım.

pr_01_971_max.jpg

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Benim aracıma takılan koruma sac`tan diye biliyorum

Ve yukardaki fotodakine benziyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anladım belki ben tam dikkat etmemişimdir plastik mi saç mı tekrar bir kontrol edip
sonucu buraya yazarım

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

PLastık olmasının sankı bana bi işe yaramayacağı hemen parçalanacağı hissi yaratıyor nedense

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

benimkide sac dan aracı alırken babam (ki kendisi 40 yıldır herçeşit aracı kullanmış almanyada çalışmış ve bir çok alman aracını tecrübe etmiş birisi)oğlum taktır karter korumasını yollarımız çukur dolu gece yolda giderken hiç farkına bile varmadan çukura düşersin aracın altı sert sürterse karteri deler ve yüksek maliyetli bir sorun çıkartır kaldıki senin araç otomatik ,otomatik araçlarda vites kutusu delinip yağ boşalırsa motoru kucakladığın gündür dedi ve bende karter taktırmaya karar verdim.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Babanıza saygılarmı sunuyorum,ve yorumuna sonuna kadar katılıyorum +1

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

evet plastik olup olmadıgı konusu onemli. insallah benimki de sert plastiktir...

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben karter korumanın gerekli olduğunu düşünenlerdenim. Zira Türkiye şartlarında aracın altını sürtmeden kullanmak neredeyse imkansız.

Kaldı ki, servislerde zaten orjinal karter koruma takılıyor. Sırf bunun için aracın orijinalinde özel vidalama yerleri yapılmış. Şahsi kanaatim, getirisinin götürüsünden fazla olduğu yönünde.

Orjinaline niye takmadıkları hususu ise bahsedildiği gibi çarpışma testleriyle ilgili olabilir. Tabii ki bu konuda en doğru cevabı, madem ki forumumuza üye olmuşlar GM yetkilileri ve Opel Servisi çalışanları verecektir. Lütfederlerse tabii...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demircic link' Alıntı:
Ben karter korumanın gerekli olduğunu düşünenlerdenim. Zira Türkiye şartlarında aracın altını sürtmeden kullanmak neredeyse imkansız.

Kaldı ki, servislerde zaten orjinal karter koruma takılıyor. Sırf bunun için aracın orijinalinde özel vidalama yerleri yapılmış. Şahsi kanaatim, getirisinin götürüsünden fazla olduğu yönünde.

Orjinaline niye takmadıkları hususu ise bahsedildiği gibi çarpışma testleriyle ilgili olabilir. Tabii ki bu konuda en doğru cevabı, madem ki forumumuza üye olmuşlar GM yetkilileri ve Opel Servisi çalışanları verecektir. Lütfederlerse tabii...
+1

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence takılması gerekli