Karbon Kaplama Nasıl Yıkanır?

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimde görüldüğü üzere vernik atmasından ötürü aracın tavanına karbon kaplama yaptırdım.

http://i.imgur.com/umngywx.jpg

Kaplamayı yıkama makinasında yıkatmaktan korkuyorum, o yüzden tavanına tazyiksiz su tutup çek çek ile temizliyorum. Ama bu suyun aktığı diğer yerlerde silsem de iz bırakıyor ve arabanın üstü fırçalanmadığı için kaput ile bagaj kapağını daha silemeden su kuruyor ve iz bırakıyor. Oto yıkama fırçası karbon kaplamaya zarar verir mi? Folyoya zarar verdiğini biliyorum ama karbonu bilmiyorum.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli hortum ile yıkayıp bez ile silmek.
çek çek kullanma zamanla boyayı ve kaplamayı çizer. kaplamanın kenarlarında hafif bir açıklık veya kalkma olduğu zaman çek çek oraya takılarak kaplamayı kaldırır.
basınçlı makina kullanmak zorukda kalırsan uzaktan tut ve suyun arabaya mümkün olduğu kadar dik açı gelmesine dikkat et.
kaplamanın kenarlarına üstten basınçlı su gelirse bir sıkıntı olmaz ama yandan gelirse zamanla kaplamanın kenarlarını kaldırma tehlikesi var.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 206'dada var birşey olmadı devamlı yıkatıyorum :)
keşke olsa boya koduna göre folyo yaptırıp kaplattıracağım...

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben 2.5 senedir motor kaputumda karbonla geziyorum makinayada sokuyorum tazikli su ve fırçaylada yıkıyorum bişey olmadı şimdiye kadar. Ama malzeme ve işçilik kaliteside önemli

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi