kaput korumaya srp ve ag hd wax

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir süredir aracımda bulunan 3m'in şeffaf kaput korumasına ipa - Autoglym SRP ve Autoglym HD Wax kullanıp kullanılmayacağı, kullanılırsa herhangi bir artısı ya da eksisi olup olmayacağını araştırıyorum.

bu süre zarfında bana yardımcı olan "REC (Recai), mrt54 (Murat), NumberZOne (Oğuz), Emrah64 (Emrah)" kardeşlerime can-ı gönülden çok  thnxx  thnxx thnxx

Görüşlerimizi harmanlamak gerekirse öncelikle en garantisi ipa - srp - wax uygulamalarında üşenmeden maske yapmak. ipa'dan sonra aracı yıkamak için sökülecek fakat srp ve wax için tek maske yeterli olacaktır en son işlem bitince sökülebilir.

ipa'nın uygulanmasında bir sıkıntı olmayacağını sanırım söyleyebilirim. Abartmamak kaydıyla direkt sık sil olacağından kaput korumada ipa 5sn bile anca duracağından zarar olmayacak görüşündeyiz.

gelelim asıl meseleye SRP ve HD Wax'ın kaput korumaya uygulanıp uygulanmayacağı eğer uygulanabiliyorsa üzerindeki kılcal çizik ve hareleri giderip gidermeyeceğine  032questn

Arkadaşlar bu konu ile ilgili internette de araştırmalarımı sürdürdüm iki önemli bilgi elde ettiğimi düşünüyorum. Sizlerle paylaşayım:

1) 3M'in sitesindeki "Sık sorulan sorular" sekmesinde (http://solutions.3m.com.tr/wps/portal/3M/tr_TR/Scotchgard_Paint_Protection/Film/Resources/FAQs/)

Soru: Scotchgard™ Boya Koruyucu Film üzerine pasta uygulayabilir miyim?
Cevap: Evet. Ancak, pasta uygulamasinda, filmin kenarlarinda pasta birikebilir. Biriken pastayi, 3M™ Yüksek Performansli Bez gibi, yumusak bir bezle silebilirsiniz. Boya içeren veya üretanlar için önerilmeyen pastalari kullanmayin. Asindirici cilalar ve/veya parlatici bilesikler de kullanilmamalidir.

2) Autoglym ile yaptığım yazışma sonrası cevapları:

"You have 3M clear transparent wrap (foil) on your car that has scratches in it. You can use SRP and HD Wax on these surfaces, they will not cause damage. Apply them by hand not by machine. However, the products will not remove any existing scratches in the 3M wrap."

Bizi ilgilendiren kısmı alırsak özetle diyor ki uygulamanız herhangi bir sorun teşkil etmez, fakat çizikleri de gidermez

sonuç itibariyle ne dersiniz denemeye değer mi? Boşuna yorgunluk mu?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kaput korumaya srp ve ag hd wax

Bugün sana bahsedecektim ama unuttum. Bence değer çünkü, mesajda eleman çiziklerden bahsetmiş, muhtemelen kılcal çizikleri  ya da harelenmeleri göz önüne almamıştır. Onun yorgunluğundan ne olacak, sonuçta adam zarar vermediğini söylemiş elin değmişken  at gitsin, at at att :)

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan Bey titiz davranıyorsunuz anlıyorum sizi fakat bu kadar incelemeye gerek yok  ;) Uğraşıp araştırmışsınız ve başlık açmışsınız madem; size söylediklerimi bir iki satır buraya da yazayım.

İpayı aracın her yerine sık, sil, parlat gibi uygulayın maske falan gerekmez, herhangi bir yere bir zararı da olmaz. Tecrübe ile sabit.

Srp ve wax kuruduğunda kireç gibi oluyor o sebeple pütürlü plastik yüzeylerde iz bırakabiliyor maske yapıp uygulayın. Kaput filmine de denemekten zarar gelmez. Köşesinde bir karış bir alanda deneyin, memnun kalırsanız komple uygularsınız.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Kaput filminde pasta kılcal çizikleri alıyor tecrübeyle sabittir. Pasta sonrası cila ile parlaklığını geri kazanıyor. Ben 3M kullanmadım gereksiz pahalıydı. Bu işte en önemli husus işçiilk ve filmin kalınlığı. Bazı kasaplar kaputun kenarlarına bükmek yerine kolaya kaçıp kenarlardan kesiyor. Keserken boya zarar gördüğü gibi bir süre sonra kenrarlardan atma başlıyor. Kesinlikle yaptırırken kaporta kenarlarına 2 cm büktürün.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bugün sana bahsedecektim ama unuttum. Bence değer çünkü, mesajda eleman çiziklerden bahsetmiş, muhtemelen kılcal çizikleri  ya da harelenmeleri göz önüne almamıştır. Onun yorgunluğundan ne olacak, sonuçta adam zarar vermediğini söylemiş elin değmişken  at gitsin, at at att :)

at gitsin at gitsin çizilmişse at gitsin :D

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Hakan Bey titiz davranıyorsunuz anlıyorum sizi fakat bu kadar incelemeye gerek yok  ;) Uğraşıp araştırmışsınız ve başlık açmışsınız madem; size söylediklerimi bir iki satır buraya da yazayım.

İpayı aracın her yerine sık, sil, parlat gibi uygulayın maske falan gerekmez, herhangi bir yere bir zararı da olmaz. Tecrübe ile sabit.

Srp ve wax kuruduğunda kireç gibi oluyor o sebeple pütürlü plastik yüzeylerde iz bırakabiliyor maske yapıp uygulayın. Kaput filmine de denemekten zarar gelmez. Köşesinde bir karış bir alanda deneyin, memnun kalırsanız komple uygularsınız.

Oğuz kardeşim titizlik ve tezcanlık başlıca özelliğim benim  :-[ birde Recai'de bilir Erzurum'da bu işlerle uğraşan kimse yok pek bakmıyorlar araçlarına nedense kışın ağır geçmesinden belkide ama dedikleriniz tamamiyle aklımda inşallah pazar günü hava müsade ederse güzel bir uygulamayla dönücem :)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Kaput filminde pasta kılcal çizikleri alıyor tecrübeyle sabittir. Pasta sonrası cila ile parlaklığını geri kazanıyor. Ben 3M kullanmadım gereksiz pahalıydı. Bu işte en önemli husus işçiilk ve filmin kalınlığı. Bazı kasaplar kaputun kenarlarına bükmek yerine kolaya kaçıp kenarlardan kesiyor. Keserken boya zarar gördüğü gibi bir süre sonra kenrarlardan atma başlıyor. Kesinlikle yaptırırken kaporta kenarlarına 2 cm büktürün.

pasta değilde Autoglym in srp ve hd wax ını kullanacağım
ben Opel Aydın Surtaş'da paket dahilinde yaptırmıştım şimdilik memnunum ilerde de inşallah sıkıntı yaşamam 5 yıl garantili sıkıntı olursa da söktürecez el mahkum. verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim :)