Kapı Kolu Led + Bagaj 12 volt Soket Uygulaması

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı Kolu Led + Bagaj 12 volt Soket Uygulaması

onurody link' Alıntı:
yanlış yazmışım 330 ohm
e biz 110 luk dirençle yaptık.. sanırım kablo renklerinide yanlış yazdınız... zira dediğiniz renkleri bağladığımızda biri parlak biri sönük yandı... ayrıca cam düğmesini kaldırdığımızda led sönüyor.. ve vites altıyla senkron çalışmıyor... marketin önünde durdum kapıları kitledim led sönmedi...bazende sönüyor... keşke dikkatli yazsaydınız... veya biz acele etmeseydik... :(

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya sanırım araçtan araca kablo renkleri farkediyor... bende (sarı siyah) kablo bulunmuyor mesela... benim ledler sürekli yanıyor... vitesin altındakiyle senkronize çalışmıyor... çam açma düğmesini kaldırdığımda led sönüyor mesela... araçta en son ledler sönüyor... neden olabilir... 110 luk direnç bağladım.. sağ kapıya ilk bağladığımda çok parlak yandı... sol biraz kısık yanıyordu... ne yaptıysak aynı ışığı alamadık solda... bizde sağdaki kabloların yerini değiştirdik.. oda kısıldı... ama işte sürekli yanıyor, gece gündüz farketmiyor... marketin önüne parkettim kitledim, ledler sönmedi 1-2 dakka bekledim sösün die yine sönmedi... sonra bıraktım gittim.. 15 dakika sonra döndüğümde sönmüştü... şimdi ise kitledim ve söndü... burdaki arkadaşların dediği renkleri denedim.. ama olmadı... zaten aynı renkler bulunmuyor.. 1 kapıda aynıysa diğerinde farklı renkler var arkadaşların dediğinden... sarı siyah kablo yok mesela... bu bağlama işini kendi yapan arkadaş varsa sıralamasını yazabilirmi... kablo rengiyle değilde, 2. sıra 3. delik gibi...
teşekkürler...

anebol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kapı kolundaki sokulen siyah parcayı gösterseniz tırnak yerlerini görürdük ona göre yapardık sökelim derken parçayı kırmayalım

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

budoka link' Alıntı:
ya sanırım araçtan araca kablo renkleri farkediyor... bende (sarı siyah) kablo bulunmuyor mesela... benim ledler sürekli yanıyor... vitesin altındakiyle senkronize çalışmıyor... çam açma düğmesini kaldırdığımda led sönüyor mesela... araçta en son ledler sönüyor... neden olabilir... 110 luk direnç bağladım.. sağ kapıya ilk bağladığımda çok parlak yandı... sol biraz kısık yanıyordu... ne yaptıysak aynı ışığı alamadık solda... bizde sağdaki kabloların yerini değiştirdik.. oda kısıldı... ama işte sürekli yanıyor, gece gündüz farketmiyor... marketin önüne parkettim kitledim, ledler sönmedi 1-2 dakka bekledim sösün die yine sönmedi... sonra bıraktım gittim.. 15 dakika sonra döndüğümde sönmüştü... şimdi ise kitledim ve söndü... burdaki arkadaşların dediği renkleri denedim.. ama olmadı... zaten aynı renkler bulunmuyor.. 1 kapıda aynıysa diğerinde farklı renkler var arkadaşların dediğinden... sarı siyah kablo yok mesela... bu bağlama işini kendi yapan arkadaş varsa sıralamasını yazabilirmi... kablo rengiyle değilde, 2. sıra 3. delik gibi...
teşekkürler...

Sağ kapı vites altı ile birlikte yanıyor. Sol kapı canbus ile çalışıyor. Vites altı gibi yanmasını istiyorsanız cam açma paneline müdaha gerekiyor. İçi açılacak ve transistör çıkışından hat çekilecek. En basiti  cam düğmesine bağlamak biraz kısık yanıyor ve cam açarken sönüyor.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emreaarslan link' Alıntı:
evet bencede bıraz karısık gıbı duruyor bu işlerden anlamayan yapamaz kapılar ole kalıverir mazallah:)
ledler max2,5 volt a kadar dayanıyor ledin parlaklığını kullanılan direnç etkiliyor 400 ohm civarı kullandığınızda dirençleri gayet şiddetli ışık alabilirsiniz ben 470 ohm kullanıyorum gayet tatminkar

oguzbatmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel astra edition kapı kolları aydınlatmasını maslak otosanayi 2.kısım 2.sokakta özen oto elektrikte yaptırabilirsiniz. ben gayet memnun kaldım. ayrıca hiç bir delme kesme işlemi yok. ismimi verirseniz kolaylık sağlayacaktır size.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oguzbatmaz link' Alıntı:
opel astra edition kapı kolları aydınlatmasını maslak otosanayi 2.kısım 2.sokakta özen oto elektrikte yaptırabilirsiniz. ben gayet memnun kaldım. ayrıca hiç bir delme kesme işlemi yok. ismimi verirseniz kolaylık sağlayacaktır size.

Gule gule kullanin, resim ve fiyat paylasimi yapabilirmisiniz? aracin anahtarla acilmasinda sorun varmi acaba ve tavan ledi gibi yavas yavami sonuyorlar acaba?

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Gule gule kullanin, resim ve fiyat paylasimi yapabilirmisiniz? aracin anahtarla acilmasinda sorun varmi acaba ve tavan ledi gibi yavas yavami sonuyorlar acaba?
Muhtemelen iç kapı kollarından bahsediyor  ;)
Hayırlı olsun ..

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nihat link' Alıntı:
Muhtemelen iç kapı kollarından bahsediyor  ;)
Hayırlı olsun ..

Nihat abi baliklama atladim sazan gibi :) delmeden yazinca uyanmam lazimdi