Kafama Takılan Sorular

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam arabayı çalıştırdım, vuruntulu çalıştı ve motor lambasını yaktı aynı zamanda esp hatası verdi. Ne alaka dedim hadi motor arızasını yaktı vuruntulu çalışıyordu esp ne alaka. Stop ettim tekrar çalıştırdım hiçbir problem yok. Aracımda lpg yok 1.4 t. Arızayı hafızaya almış mıdır çünkü bu birşeylerin habercisi olabilir. İkincisi filtreleri değişeli 8000 km falan oldu. Hava ile polen filtresini değiştirmeye değer mi çünkü istanbul da toz toprak görmüyor araba ne dersiniz?

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığı ve motorun vuruntulu çalışması için bir şey söyleyemeyeceği ama hava ve polen filtresini değiştirmenizde fayda var. Hava filtresi ile çekişin artıp yakıtın düşeceğini, karbonlu polen filtresi ile de kokpite daha temiz hava gireceğini söyleyebilirim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Depoda Yakıt miktarı azmıydı(Belki yakıttandır) ve bujilerin durumu nedir(Bujiler yeterli ateşlemeye yapamamıştır)?

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Feyzi

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depoda Yakıt miktarı azmıydı(Belki yakıttandır) ve bujilerin durumu nedir(Bujiler yeterli ateşlemeye yapamamıştır)?
Bujileri değişeli 8000 km oldu orjinal gm kullanırım. Ateşlemede bir sıkıntı oldu heralde ama işin içine esp hatası vermesi acaba anlık kontrol ünitesinde yada herhangi bir beyinden anlık bir hatamıydı diye düşündüm. Arızayı kayda almış mıdır onu merak ediyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı hatayı birdaha vermediyse,hafızaya almamıştır diye düşünüyorum...