İstanbul - Antalya/Kalkan/ İslamlar Köyü Gidiş - Geliş

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle aranıza katılalı bir kaç hafta oldu ve zaman zaman forumlarda detaylı paylaştığınız bilgilerle memnun olduğumu belirtmek isterim. Aracımı yeni aldım ve ilk defa aracımla uzun yola çıktım. Antalya'ya , yol güzergahı biz Bursa-Soma - Alaşehir- Akhisar- Söğüt üzerinden yaptık, giderken yolcuğun keyfini hemde geze geze gidelim istedik.Öncelikle aracım 1,4 Turbo Benzinli Otomatik, yol güzergahını bilen varsa baya inişli çıkışlı yollardan geçtik. Ayrıca performans olarak aracım daha yeni olduğu zaman zaman motor açılması içinde deneme yaptım. . Ortalama hızım 120-150-170km arasında giderken dönüşte 120-150km arasında değişti.
Opel özellikle ASTRA SEDAN yol tutuşunun bu kadar iyi olacağını düşünmezdim ve virajlardaki sağlamlığını kullanan mutlaka fark etmiştir. Önceki modellerini bilmiyorum ama gerçekten konforlu ve sürücüyü yormayan bir yolculuk geçirdim, giderken ortalama 1 bucuk depo benzini içtik resmen :ROFLMAO: dönüşte 1 çeyrek diyelim. Bütün bunları düşünürseniz Benzinli araç sınıfında bana sorarsanız en iyi (ÇOK) yakan ve en iyi yol performansı sergileyen araç Opel Astra Sedan diyebilirim. Bir çok kez uzun yol yaptım, ama bu kadar keyifli aldığım, yorulmadığım bir yolculuğum olmadı. Zaman zaman sollamalarda yokuş yukarı bile olsa gazın doluluğunu hissettiğimi söyleyebilirim. Ayrıca yüksek hız denemesi bir kaç defa düz ve çok hafif virajlı yolda 212 KM hıza kadar denedim dahada devam edecek gibiydi, daha fazla denemek istemedim. Belkide benzinli olduğu için daha da gidebilirdi. Ortalama 120-170 km hız aralığında fren mesafesi ve yol tutuşu gayet iyi.
Yolun sonuna doğru Söğüt'ten Kalkan'a geçerken yol çalışması var inanılmaz derece mıcır ve zift malesef ön tampon ve bazı kısımlarda önümüzden giden kamyonun hız yapması nedeniyle baya bir iz oldu, mermi gibi nokta nokta olan kısımlar var. Tek sıkıntımız yol boyunca bu mıcır ve zift olayı oldu.
Toplam KM Gidiş - Geliş ( kaldığımız sürede Kaş ve Kalkan merkez, günlük rutin market alışverişi için kullanımlar dahildir. )
1950,5 KM
Yakıt Tüketimi
8,8

Öncelikle almak isteyen olursa,
artıları;
1- Yol tutuşu çok iyi.
2- Yokuş tırmanma çok iyi
3- Rüzgar sesi, motor sesi yok diyebiliriz.
4- İnişlerde- Çıkışlarda araç güzel toparlıyor.
5- Ani fren mesafesi hızına göre gayet iyi.
6- Virajlarda tutuşu çok iyi.
7- Araç yüküne göre çekişi gayet güzel.

eksileri
1- Yakıt konusunda baya iyi yakıyor :D
2- 4. Vites-5.vites arası hafif yokuşta deviri 5000lerde atıyor.

Uzun yolda, benim rasladığım çok bir eksiği yok, gaza basarsanız araba yakıyor, bunu anlamış olduk. Onun dışında daha devirli kullanırsanız, yakıtı daha ideal bir seviyeye çekebilirsiniz.
Herkese sayıgılar, sevgiler.

WhatsApp-Image-2020-08-31-at-11.25.1638e06454b137fcd0.jpg

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun öncelikle kazasiz belasız kullanın. Bende yeni manuel olanını aldım. Yol tutuşu ve konfor olarak çok memnun kaldım. Hatta Salihli den ödemiş e inişimde bozdagda aracı virajda mıcıra kaptırdım esp öyle kurtardı ki beni inanılmazdı. Performans olacakta dizelden farkı yok diyebilirim.

Ben sizin kadar basmadim. İzmir Tire den Eskişehire gittim geri döndüm. Gidiş ortalamam 6.5 litre dönüş ise aşağıda. Yolun çoğunluğunu 110 km hız sabitleyici ile gittim.

20200829_213226.jpg

Son düzenleme:

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Antalyaya giderken Bursa>Kütahya>Afyon>Burdur>Antalya güzergahını kullanırım bilginiz olsun daha kısa.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun öncelikle kazasiz belasız kullanın. Bende yeni manuel olanını aldım. Yol tutuşu ve konfor olarak çok memnun kaldım. Hatta Salihli den ödemiş e inişimde bozdagda aracı virajda mıcıra kaptırdım esp öyle kurtardı ki beni inanılmazdı. Performans olacakta dizelden farkı yok diyebilirim.

Ben sizin kadar basmadim. İzmir Tire den Eskişehire gittim geri döndüm. Gidiş ortalamam 6.5 litre dönüş ise aşağıda. Yolun çoğunluğunu 110 km hız sabitleyici ile gittim.

Ekli dosyayı görüntüle 28132

Sizede hayırlı olsun , Allah kaza bela vermesin.
Güzel gerçekten, özellikle konfor ve yol tutuşunun bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmemiştim. Ama maşallahı var ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Antalyaya giderken Bursa>Kütahya>Afyon>Burdur>Antalya güzergahını kullanırım bilginiz olsun daha kısa.

Normal şartlarda dediğiniz güzergahı kullanıyoruz, bu sefer farklı bir rota istedik, o yüzden o şekilde bir rotayı kullandık. Dönüş yolunda kullandık sizin yazdığınız güzergahı

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Normal şartlarda dediğiniz güzergahı kullanıyoruz, bu sefer farklı bir rota istedik, o yüzden o şekilde bir rotayı kullandık. Dönüş yolunda kullandık sizin yazdığınız güzergahı

Bu arada sonradan farkettim dediğiniz köyü yazınca çok bir fark olmuyor 9 km falan.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tek avantajı şu aslında sizin yazdığınız güzergahla bizim giderken kulladığımız yolun arasındaki fark, biz bir nevi daha kötü yoldan gittik. Ama tavsiyem sizin yazdığınız gibi Bursa>Kütahya>Afyon>Burdur>Antalya olur, gidenler gitmek isteyenlere bizde buradan tavsiyede bulunalım. Çünkü gerçekten dönüş yolunda daha rahattık.

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Ergun U.