İşler Güçler - Yeni Proje (Oto Yıkama Merkezi)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Bu aralar hayırlı işler bol bol gelmeye devam ediyor Allah nazarlardan saklasın, bu kapsamda sizlere danışmak istediğim bir husus var.

İstanbul'da Sinpaş'ın yaklaşık 5,000 ailenin yaşadığı bir konut projesinde araba yıkama/uygulama yeri açmak gibi bir iş var önümüzde. Süreci babam üstlenmeyi düşünüyor. Sinpaş'ın yönetim kurulu başkanı akrabamız olduğundan biraz el altından yürüyor şimdilik bu iş, kendisi doğrudan teklif etti. Dolayısıyla mekan açılışı için bir maliyet hesabı falan yapılmıyor şu aşamada, zira amcamız açılsın dediği anda açılır yani :)

Bu vesile ile içimizde bu işlerden anlayan, işin ticari tarafını da bilen arkadaşlarımıza arka planı sormak istedim. Böyle bir işe girilir mi? Nasıl bir düzen almak gerekir? İlla ki bilindik markalarla bayilik usulü mü çalışmak lazım? Dikkat edilmesi gereken veya tavsiye verebileceğiniz konular var mıdır? Kısaca attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değer mi?

Görüşlerini sunacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim, dilerim hayırlısı olur. Böyle bir mekanı açabilirsek de foruma bir sponsor daha katmış oluruz diye düşünüyorum :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: İşler Güçler - Yeni Proje (Oto Yıkama Merkezi)

Kardeşim İlk Olarak Hayırlı Uğurlu Olsun İlk Olarak...

Gerçekten Güzel Olur Sadece Yıkama işimi Yoksa Detailing işine de girecekmisiniz ?

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Kardeşim İlk Olarak Hayırlı Uğurlu Olsun İlk Olarak...

Gerçekten Güzel Olur Sadece Yıkama işimi Yoksa Detailing işine de girecekmisiniz ?

Çok teşekkür ederim kardeşim, hayırlısı olsun inşallah.

Detailing işine girmeyi ben istiyorum açıkçası, zira kar marjı yüksek bir alan; ancak mümkün mertebe iyi olduğu bilinen ürünler ve işten anlayan arkadaşları çalıştırmak lazım. İyi bir iş çıkartıldığı takdirde insanlar uzaklara gitmeden evinin dibinde bu işi yaptırabilir diye düşünüyorum.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

burakkarsli link' Alıntı:
ևok teşekkür ederim kardeşim, hayırlısı olsun inşallah.

Detailing işine girmeyi ben istiyorum açıkçası, zira kar marjı yüksek bir alan; ancak mümkün mertebe iyi olduğu bilinen ürünler ve işten anlayan arkadaşları çalıştırmak lazım. İyi bir iş çıkartıldığı takdirde insanlar uzaklara gitmeden evinin dibinde bu işi yaptırabilir diye düşünüyorum.

Kesinlikle Haklısın Ben Açıkcası şöyle Düşünüyorum ֜lkemizde Marka bağımlılığı Hat safha da Kendi Markanı Yaratıp Güzel ֜rünler Kullansan bile İşin zor çünkü bu işi şuna benzetiyorum ben

Margarin diyince Akla Sana Yağ, Deterjan Diyince OMO , Bulajık Deterjan Diyince PİRİL gibi
Boya Koruma Diyince de ülkemiz de Akla Sonax, Würth vs... Markalar geliyor ama bu işin içine girince bu markalardan daha ucuz isim yapmamış ve son derece kaliteli markalar olduğunu görüyorsun...
Ama senin durumuna gelirsek elit bir ortamda kaliteli insanların pekte bu detay işine zaman ayıramıyacak vereyim arabamı yapsınlar yıkamak parlatmak bana uzak derler gibi geliyor tahminimce de yukarıda bahsettiğim markaları duymuşlardır.
O yüzden bence Bir Markanın Bayiliğini alarak bu işe girmen daha mantıklı olur gibime geliyor.
çünkü ülkemizde bazı şeyleri yıkmak inan zor.
Burdan bir çok kere söyledim tekrar etmekte yine yarar var.
Detailingte En iyisi şu marka diye birşey yok burdan bi çok arkadaşımız A markası en iyisi B markası En iyisi demişlerdir.
Hayır arkadaş Neye göre en iyisi Kime göre En iyisi en iyisi senin verdiğin paranın ve beklentinin karşılığını veriyorsa o üründür en  iyisi heleki marka bağımlılığı en kötüsüde odur yeniliğe açık olmak lazım dünya hızlı ilerliyor teknoloji aldı başını gidiyor öyle ürünler çıktı ki ve çıkmaya devam ediyorki yetişmek inan zor...

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim uzman ve işinin hakkını vererek çalışan çalışanlarınız olursa bence çok karlı bir iş olur düşüncesindeyim güzel bir fizibilite yapılmasını tavsiye ederim kardeşim şimdiden hayırlı olsun :) ilk randevuyu almak isterim ;)

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardesim bencede simdiden hayirli olsun kar marji yuksek bir is iyi calisan saglam urunlerle kacirilmamsi gereken buyuk patansiyeli olan heleki oyle buyuk bir sitede cok saglam arastir ve bence marka olmasi reklami acisindada arti olur

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Kesinlikle Haklısın Ben Açıkcası şöyle Düşünüyorum ֜lkemizde Marka bağımlılığı Hat safha da Kendi Markanı Yaratıp Güzel ֜rünler Kullansan bile İşin zor çünkü bu işi şuna benzetiyorum ben

Margarin diyince Akla Sana Yağ, Deterjan Diyince OMO , Bulajık Deterjan Diyince PİRİL gibi
Boya Koruma Diyince de ülkemiz de Akla Sonax, Würth vs... Markalar geliyor ama bu işin içine girince bu markalardan daha ucuz isim yapmamış ve son derece kaliteli markalar olduğunu görüyorsun...
Ama senin durumuna gelirsek elit bir ortamda kaliteli insanların pekte bu detay işine zaman ayıramıyacak vereyim arabamı yapsınlar yıkamak parlatmak bana uzak derler gibi geliyor tahminimce de yukarıda bahsettiğim markaları duymuşlardır.
O yüzden bence Bir Markanın Bayiliğini alarak bu işe girmen daha mantıklı olur gibime geliyor.
çünkü ülkemizde bazı şeyleri yıkmak inan zor.
Burdan bir çok kere söyledim tekrar etmekte yine yarar var.
Detailingte En iyisi şu marka diye birşey yok burdan bi çok arkadaşımız A markası en iyisi B markası En iyisi demişlerdir.
Hayır arkadaş Neye göre en iyisi Kime göre En iyisi en iyisi senin verdiğin paranın ve beklentinin karşılığını veriyorsa o üründür en  iyisi heleki marka bağımlılığı en kötüsüde odur yeniliğe açık olmak lazım dünya hızlı ilerliyor teknoloji aldı başını gidiyor öyle ürünler çıktı ki ve çıkmaya devam ediyorki yetişmek inan zor...

Söylediğin her konuda tamamen haklısın kardeşim. Kendi aracım için vaktim ve yerim olsa en ince ayrıntısına kadar araştırır, başka ürünler hakkında da fikir sahibi olurum, beğendiğim ürünlerle de uygulamamı yaparım. Diğer taraftan bu vakitsizlikle birçok kişi işin PR kısmına bakarak bilindik markaları tercih ediyor, buna ben de dahilim. Mekanın açılması muhtemel yerde de benzer profile sahip kişiler olacağından hareketle bayilik konusu önemli gibime geliyor. İnsanların aklındaki bir markayı oturduğu sitede görmesi ilk satışı yapmak anlamına gelir. Araştırmalara başladık, yeni bilgiler edinirsem sizinle de paylaşacağım mutlaka.

ozgun88 link' Alıntı:
Kardeşim uzman ve işinin hakkını vererek çalışan çalışanlarınız olursa bence çok karlı bir iş olur düşüncesindeyim güzel bir fizibilite yapılmasını tavsiye ederim kardeşim şimdiden hayırlı olsun :) ilk randevuyu almak isterim ;)

Kardeşim çok çok teşekkür ederim. Hayırlı olur da açabilirsek mekanımızı hepinizi beklerim. Misafirine randevu veren bizden değildir, 7/24 sizin olur mekan :)

spitemre link' Alıntı:
Kardesim bencede simdiden hayirli olsun kar marji yuksek bir is iyi calisan saglam urunlerle kacirilmamsi gereken buyuk patansiyeli olan heleki oyle buyuk bir sitede cok saglam arastir ve bence marka olmasi reklami acisindada arti olur

Haklısın kardeşim, bu önerileri mutlaka dikkate alacağım. ֖zellikle kapalı bir site ortamı olması işi çok cazip kılıyor, işin pisliği ile de fazla uğraşmamış oluyorsun. Bayilik anlaşmalarını bir avukat arkadaşıma inceletmeye başladım bile, bakalım nereye varacağız :)

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı uğurlu olsun.Elit bir sitede bu işi yapacaksanız marka önemli Sonax 3M Meguiars Würth gibi bilindik markaların bayiliğini alabilirsiniz.Yıkamayı iyi bir şekilde yaparsınız ama boya koruma da usta çok önemli.Markalı ürünleri kullanması arabayı cillop yapacağı anlamına gelmiyor ellerindeki marifeti konuşturursa ozaman güzel işler ortaya çıkar.Karlı bir iş olur.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttt35 link' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun.Elit bir sitede bu işi yapacaksanız marka önemli Sonax 3M Meguiars Würth gibi bilindik markaların bayiliğini alabilirsiniz.Yıkamayı iyi bir şekilde yaparsınız ama boya koruma da usta çok önemli.Markalı ürünleri kullanması arabayı cillop yapacağı anlamına gelmiyor ellerindeki marifeti konuşturursa ozaman güzel işler ortaya çıkar.Karlı bir iş olur.

Çok teşekkür ederim. Mümkün mertebe bu alanı bilen kişilere danışıyorum bol bol, her öneri çok kıymetli, sağ olun önerileriniz için de.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizin icin hayırlır olsun inşallah.
Bulundugum site de benzer buyuklukte bir yer, icinde 1 tane oto yıkamacı var
Yasayabileceginiz arti ve eksileri belirteyim

Once riskler

- Sitede oturan kisiler agirlikli olarak bir sirkette calisip sirket arabasına binenler olabilir. Bu durumda genelde arabalarını sirkette yıkarlar ya da ozen göstermeyip yıkamazlar.
- Yine bu insanlar hafta ici calistiklari için hafta ici dışarıdaki yerlere göre daha iz yapabilirsiniz
- Sitede tekelim, yakin yerde başka yikamaci da yok diyerek keyfe keder is yapan müşteriyi kaziklamaya calisan elemanlar yüzünden müşteriniz küsüp ayak kesebilir. Yapacağınız fiyatlama da yine aynı mantıkla yüksek olursa insanlar ancak mecburi durumda kalınca size gelir.
- Dışarıdaki oto yıkamacılar genelde suyu düşük maliyetle almanın bir yolunu bulurlar. Siz sitede herşeyi resmi yapmak zorunda olacaksınız. Hesap etmek lazım.
- Size büyük ihtimalle bir binanın bodrum katını verecekler. Bu alanın büyüklüğünü, orada başka bir kullanım olup olmayacağını (başka personel, depo, çöplük vb vb) incelemek lazım

Artılara gelirsek
- Büyük site olduğu için birçok fırsat yakalayabilirsiniz. Aküsü biten olur, kışın zincir arayan olur, aksesuar vb. satışı yapabilirsiniz.
- Fiyat/hizmet dengesini oturtursanız dükkan boş kalmaz
- Birçok bayan sürücü olacaktır. Eğer dükkanı onların rahat girebileceği yada araç bırakabileceği şekilde düzenlerseniz, potansiyel artar
- Ayrıca bol çocuk oluyor bu sitelerde. Bisiklet vb. satış/tamir düşünebilirsiniz