İlk Çalıştırmada Geç Çalışma Sorunu

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı rampa aşağı koyduğumda da değişen bir şey olmadı. Şu fark ettim kontağı 5-6 sefer acıp kapatınca araç çok kolay çalıştı. Artık şunu düşünüyorum ya kızdırma bujılerı yeterli gelmiyor yada röle de sorun var. Haftasonu bakıtıp çözmeye çalışacağım. Herkes teşekkür ederim

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhabalar bende de benzer bir sorun var. Sadece ayda 1 kez filan oluyor, sabah ilk marş da almıyor, 2 seferde çalışıyor uyari ikaz vs. olmuyor. Yakit hep OPET den alindi.Aracim 1.3 dizel ekofleks sport paket 2011 model, 160.000 km de. Yakiti Total dan almaya basladim fayda edermi bilemiyorum. Sorunu çözebilen var mi?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bende de benzer bir sorun var. Sadece ayda 1 kez filan oluyor, sabah ilk marş da almıyor, 2 seferde çalışıyor uyari ikaz vs. olmuyor. Yakit hep OPET den alindi.Aracim 1.3 dizel ekofleks sport paket 2011 model, 160.000 km de. Yakiti Total dan almaya basladim fayda edermi bilemiyorum. Sorunu çözebilen var mi?
Yakıt filtresi boschun orijinal mi yoksa yan sanayi mi kullanıyorsunuz

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yakıt filtresi boschun orijinal mi yoksa yan sanayi mi kullanıyorsunuz
Merhaba, yansanayi kullaniyorum. Markasini hatirlayamadim fil, filtron benzeri bir marka diye hatirliyorum.
Bakimda üzerinden çıkan orjinal gm markaydi fakat o zamanda yapiyordu. Ben yakıttan şüphelendim Total e geçtim yine yaptı. Akü ölçümü yapıldı usta iyi dedi kızdırma bujilerine baktı patlak yok dedi, benim şüphelerim sırasıyla yakıt filtresi, akü, kızdırma buji beyni diye bisey duydum o (yada patlak degil ama görevini yapmiyor olabilir),map sensörü,

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba, yansanayi kullaniyorum. Markasini hatirlayamadim fil, filtron benzeri bir marka diye hatirliyorum.
Bakimda üzerinden çıkan orjinal gm markaydi fakat o zamanda yapiyordu. Ben yakıttan şüphelendim Total e geçtim yine yaptı. Akü ölçümü yapıldı usta iyi dedi kızdırma bujilerine baktı patlak yok dedi, benim şüphelerim sırasıyla yakıt filtresi, akü, kızdırma buji beyni diye bisey duydum o (yada patlak degil ama görevini yapmiyor olabilir),map sensörü,
Buji beyni akünün yanındaki mavi yada bej rengi oluyor o. Filtreyi orjinal kullanmazsanız bu olayı yapıyor. Arıza kodu var mı araçta opcomla yada tech2 ile baktırdınız mı? Bizim corsalarda o filtre bosch çıkıyor ama astralarda filtron orjinali diye biliyorum.

Triger ne zaman değişti. Kmye göre enjektörleri söküp bakmakta gerekebilir. Revizyonda bizim enjektörlere bir ara sıfıra yakın istiyorlardı.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2 defa yarım kontak yapın 3.de çalıştırın tek marşta alacaktır....

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Buji beyni akünün yanındaki mavi yada bej rengi oluyor o. Filtreyi orjinal kullanmazsanız bu olayı yapıyor. Arıza kodu var mı araçta opcomla yada tech2 ile baktırdınız mı? Bizim corsalarda o filtre bosch çıkıyor ama astralarda filtron orjinali diye biliyorum.

Triger ne zaman değişti. Kmye göre enjektörleri söküp bakmakta gerekebilir. Revizyonda bizim enjektörlere bir ara sıfıra yakın istiyorlardı.
Merhaba triger degismedi km 160.000km de ilk sahibind n aldim o da degistirmemis yetkili servis bakimli yapilan islemleri kontrol ettim sadece sivi ve filtre bakim islemi yapilmis.Ayrica Astraj den mazot filtresi GM marka cikmisti. Bir sonraki bakimda orjinal Gm mazot filtresi taktiracagim. Cihaza bağlandığında bir ariza kodu gözükmüyor. Ama ben cok saglikli calistigini düşünmüyorum o cihazlarin fan motorunun isi musu

ru bozulduğunda da sağlam gisteriyordu.
Enjektör olayina girmek istemiyorum arkadaşımın sağlam focus 3,5 var bakım olsun diye götürdü usta enjektorlere hasar vermis araci kirklarelinden çekiciyle İstanbul'a getirdi.

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet çok soğuklarda inanilmaz ise yariyor fakat benim problemim hersabah yapmiyor nezaman yapacagini bilmiyorum problem orada yoksa cok sukur herseferinde yaz kis marş her basimdanilk iki sn de çalışıyor. İki ayda bir filan bazen marsş uzatma 6-7 sn calisacak şekilde bazende sonuna kadar basiyor ama çalışmıyor. Sonra kontagi kapatip tekrar mars bastigimda iki sn de aliyor.Aractan cok anlamam ama yakit geri donusum basinci , krank sensörü buralarda bir sorun olabilir belki. Hatta aracin aküsü 5 yillik filan varta marka ölçümde normal çıktı ama yük bindiginde vs belki eski olabilir ondan da şüpheliyim.Ama forumda Çağatay arkadaşın dedigi bosch marka yakit filtresini alip birde oyle denerim olmadi iyice bozulana kadar öyle kullanirim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Evet çok soğuklarda inanilmaz ise yariyor fakat benim problemim hersabah yapmiyor nezaman yapacagini bilmiyorum problem orada yoksa cok sukur herseferinde yaz kis marş her basimdanilk iki sn de çalışıyor. İki ayda bir filan bazen marsş uzatma 6-7 sn calisacak şekilde bazende sonuna kadar basiyor ama çalışmıyor. Sonra kontagi kapatip tekrar mars bastigimda iki sn de aliyor.Aractan cok anlamam ama yakit geri donusum basinci , krank sensörü buralarda bir sorun olabilir belki. Hatta aracin aküsü 5 yillik filan varta marka ölçümde normal çıktı ama yük bindiginde vs belki eski olabilir ondan da şüpheliyim.Ama forumda Çağatay arkadaşın dedigi bosch marka yakit filtresini alip birde oyle denerim olmadi iyice bozulana kadar öyle kullanirim
gm alın direk bosch almayın şimdi fotolara baktım googledan filtron var birde markasını okuyamadığım var. Gmnin yine bunlar. 160 bine gelmiş triger zamanıda gelmiş aracınızın

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aziz89

Kayıtlı Kullanıcı
15-Burdur
Siteyi ziyaret et
Aynen tamire 2000 lira verdim yine de çok bir şey farketmedi... Bayramdan sonra tekrar göstereceğim bakalım.
Hocam merhabalar aynı sorun benim 13. Dizel Astra j aracimdada var ilk marsda bazen alıyor bazen almıyor çalışınca 5-6 saniye yoğun duman atıyor sonra kesiliyor 8-10 saat bekleyince yine aynı oluyor sorunu cizebildiniz mi

• Beğen
Tepkiler: Astra-J806