İlk Çalıştırmada Geç Çalışma Sorunu

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu da deneyeyim bakalım ne olacak.
Benim anlamadığım ilk çalışmada uzun marş sonunda çalışıyor ama onun dışında gün içinde tıkır tıkır çalışıyor.
Sorun ateşleme de mi yoksa yakıt sistemi mi ?
Aynen ilk marşta zor çalışıyor sonra gün içerisinde tıkır tıkır çalışıyor. Araçta bir arıza ışığı uyarı lambası da yok yanan . Bir türlü anlam veremedim. Eğim aşağı koyup deneyeceğim bir de bakalım

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jr.lucas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan şüpheliler eksantirik sensörü - mazot geri dönüş valfi - enjektörler hangisinden başlamalı bilemedim :(

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya işte tahminim gün içinde çalıştığında mazot kaldığı için sıkıntı olmuyo ama bekleyince araba mazot geri gidiyo olabilir

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı rampa aşağı koyduğumda da değişen bir şey olmadı. Şu fark ettim kontağı 5-6 sefer acıp kapatınca araç çok kolay çalıştı. Artık şunu düşünüyorum ya kızdırma bujılerı yeterli gelmiyor yada röle de sorun var. Haftasonu bakıtıp çözmeye çalışacağım. Herkes teşekkür ederim

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeniceri4231

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Aynı problem benimkinde de var

ömür

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırma bujilerde tekrar arıza oluşmuş olabilir.Kontrol etmek lazım diğeri ise marş motoru zayıflamış olabilir(sanki akü şarzı zayıfmış gibi basar)

ömür

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun kızdırma bujileri aracın kontağını ikikere açkapa yap ışıkların sönmesini bekle yaparken o şekilde çalışıyorsa kızdırma bujilerindendir kontrol edilmeli

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da motor soğukken ilk marşta almıyor biraz zorladıktan sonra çalışıyor ancak bu sefer egzoz dan beyaz duman geliyor.Kontağı kapayıp tekrar çalıştırınca bu sefer tek sefer de çalışıyor. Eksantrik Devir sensöründen kaynaklanabilir gibi bir yorum okumuştum burada değiştirdim ama işe yaramadı. 1 numaralı buji sorunlu dediler değişti ama sorun yine devam ediyor. Enkjektör e bakan ustalardan biri sorun yok demişti ancak bana sorun enjektörmüş gibi geliyor. Bunun dışında 1-1,5 sene önce yakıt pompası değişmişti. Sizce sorun başka ne olabilir ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da motor soğukken ilk marşta almıyor biraz zorladıktan sonra çalışıyor ancak bu sefer egzoz dan beyaz duman geliyor.Kontağı kapayıp tekrar çalıştırınca bu sefer tek sefer de çalışıyor. Eksantrik Devir sensöründen kaynaklanabilir gibi bir yorum okumuştum burada değiştirdim ama işe yaramadı. 1 numaralı buji sorunlu dediler değişti ama sorun yine devam ediyor. Enkjektör e bakan ustalardan biri sorun yok demişti ancak bana sorun enjektörmüş gibi geliyor. Bunun dışında 1-1,5 sene önce yakıt pompası değişmişti. Sizce sorun başka ne olabilir ?
Dizel mi aracınız

• Beğen
Tepkiler: Astra-J806