İç kapı kolu

online.25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra G 2005 model Hb aracım var. İç kapı kollarını bi arkadaşın mantıksız isteği üzerine krom sprey boya ile boyadık berbat bişey oldu zamanlada kararıp çıkıyor zaten.Bunları nikelaj kaplayabilirmiyim.Yada nikelaj kaplı olan iç kapı kollarını nereden bulabilirim.Çoğu astrada var çokda temiz görünüyor fakat internetten bulamadım.Diğer bir problem ise arka bagaj lamba anahtarı gevşediği için çok ses yapıyordu bende sıkıştırdım şimdi iş görmüyor servisi bu parçayı bulamadı siz yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler. :)

3860g4.jpg

Son düzenleme:

online.25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta erzurumda bu tür uygulama yapanları bulmak çok zor yok yani..Bu yüzden direk kaplanmış olan orjinal kapı kollarından internet üzerinden satan bi yer varsa ordan alıp takayım dedim. Veya folyo gibi yapışan bi materyal falan bilen arkadaş varsa onu yapayım 4 kapı kolu için ankara biraz uzun yol :)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra G 2005 model Hb aracım var. İç kapı kollarını bi arkadaşın mantıksız isteği üzerine krom sprey boya ile boyadık berbat bişey oldu zamanlada kararıp çıkıyor zaten.Bunları nikelaj kaplayabilirmiyim.Yada nikelaj kaplı olan iç kapı kollarını nereden bulabilirim.Çoğu astrada var çokda temiz görünüyor fakat internetten bulamadım.Diğer bir problem ise arka bagaj lamba anahtarı gevşediği için çok ses yapıyordu bende sıkıştırdım şimdi iş görmüyor servisi bu parçayı bulamadı siz yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler. :)

Benim Astra'nın da iç kapı kolları siyahtı. Krom kaplı olan ayrıca satılmıyor. Kapı pandizotuna plastikten bir çeşit perçinle tutturulmuşlar. Komple pandizotları değiştirmek gerek.
Ben folyo işine girmedim. Birinin tırnağı takılır, yırtılır sonra birdaha uğraş

İlk önce şu konuda anlattığım gibi krom boya ile boyadım. Altına plastik astarı attığım için hiçbirzaman dökülme olmadı. Ama kutusunda da yazdığı gibi dokunmaya hassas boya. Zamanla matlaşıyor.

http://www.opelim.net/forums/tamamlanan-projeler/95306-astra-g-kapi-citasi-kapi-kolu-boyama.html

Daha sonra ön konsolu boyarken kullandığım metalik alüminyum boya ile boyadım.

http://www.opelim.net/forums/self-servis/104079-astra-g-konsol-boyama-metalik-aluminyum.html

İşlemler aslında çok basit. Boyanmıyacak yerleri gazete kağıdıyla kapatın. http://www.spreyboya.com sitesinden alınacak plastik astarını kapı koluna bir iki kat sıkın. Kuruduktan sonra mesela benimki gibi metalik alüminyum boyayı yüzeye bir iki kat sıkın. O da kuruyunca aynı siteden alabileceğiniz akrilik verniki sıkın. Taş gibi olur. Çizilmeye karşı dirençli olur.
Astar 13TL, Boya 11TL, vernik 10TL tutar.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bagaj lamba anahtarı

Elimdeki Opel EPC programında parça bilgisi resimde görülebilir. Solda parça numarası mevcut. Sağda da resmi. Servise bu bilgi ile giderseniz bulurlar. Yetkili servisin elinde olmasa bile İzmir'deki Opel Türkiye ana deposundan getirebiliyorlar.

attachment.php

Ekli dosyalar

• anahtar.jpg
    anahtar.jpg
    94.4 KB · Görüntüleme: 94

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim bizim bertone lerde iç kapı kolları nikelaj kaplama gibi ama orjınal astra g kasalarada uyar heralde istersen öyle bi parçacılara sor.

online.25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abiler çok sağolun yardımlarınız için problemleri hallettim. çok teşekkürler. :)